AFAD Beykoz Gönüllüleri 12 canı kurtardı!

Beykoz’dan deprem bölgesi Hatay’a giden 12 kişilik Destek AFAD Gönüllü Ekibi’nden Gökhan Akat, yaşadıklarını anlattı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ilimizi büyük hasarlar veren 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin üzerinden 6 gün geçti.

Hatay depremi

AFAD, UMKE, Arama-Kurtarma Ekipleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının deprem felaketinde sahada çalışmaları sürüyor. Arama kurtarma ekipleri, zorlu kış şartlarında bir can daha kurtarmak için mücadele veriyor.

AFAD Beykoz Gönüllüleri 12 kişiyi enkazdan kurtardı!

Depremin olduğu ilk anda oluşturulan kriz masasında Beykoz’dan 12 kişilik Destek AFAD Gönüllüleri ekibi Hatay Antakya’ya gitti. Gönüllü Ekipten Gökhan Akat, enkaz altında yaşadıklarını Beykoz Güncel Haber’e anlattı.

BEYKOZ AFAD GÖNÜLLERİ 12 KİŞİYİ ENKAZDAN KURTARDI

Hatay Antakya’da Odabaşı ve Akevler Mahallesi’nde çalışmalara katıldıklarını söyleyen Akat, asker ve polislerin yardımlarıyla 12 kişiyi enkaz altından sağ olarak kurtardı.

AFAD Beykoz Gönüllüleri 12 kişiyi enkazdan kurtardı!

32 SAAT SONRA 21 YAŞINDAKİ ENES’İN SESİNİ DUYDU

Akat, depremden 32 saat sonra çalışmalar sırasında 21 yaşında üniversite öğrencisi olan Enes’in sesini duydu.

Beykoz AFAD Gönüllüleri

“ONUN MUTLULUĞU HER ŞEYE BEDEL”

Akat, Enes’in kurtarılma anını şöyle anlattı:

“7 metre bir tünelden girip 1 saat uğraştıktan sonra PÖH İsmail ile birlikte tünele girdik. 3 saatlik çalışma sonrası 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Enes’i kurtardık. Bir cesaret geliyor. Girilmemesi gereken yere giriyorsunuz. Destek gönüllüsü olarak gittik profesyonel kurtarıcılar gibi hareket ettik. İlk gün oradaydık. Deliklerden birileri var mı diye bakıyoruz, “Sesimi duyan var mı?” diye sesledikten sonra bir ses alırsak hemen afetzedeyi kurtarmaya odaklanıyor. Ne yemek, ne su inanın aklınıza hiçbiri gelmiyor. Depremzedeyi sağ bir şekilde çıkarttığımızda onun mutluluğu her şeye bedel.”

deprem

Ekipler ile birlikte Enes’i enkaz altında çıkarırken yine göçük altında kalan 34 yaşındaki Dr. Elif’in sesini duyduklarını aktaran AFAD Gönüllüsü, uzun çalışmalar sonrası Elif’i de sağ olarak enkaz altından çıkardıklarını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

Beykoz Destek AFAD Gönüllüleri, dönüş sırasında Adana Havalimanı’nda da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar karşılaştı. Ekipler, Hatay’daki çalışmaları hakkında Akar’a bilgiler verdi.

.

.

AFAD Beykoz Gönüllüleri 12 canı kurtardı!
Bizi Takip Edin