Ahmet Berat Çonkar, Beykoz'da gündemi değerlendirdi

AK Parti Milletvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Berat Çonkar, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Beykoz'da vatandaşlarla buluştu.

AK Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Almanya Başbakan'ı Angela Merkel'in ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Milletvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Berat Çonkar, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Beykoz’da vatandaşlarla buluştu.

AK Parti Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in ziyaretinin öneminden söz ederek, “Göçmen meselesinde de Türkiye, son 4 yıldır çok büyük bir yükü tek başına göğüslüyor. Biz bunu Avrupa’ya çok anlattık. Onların da burada ellerini taşın altına koyması gerektiğini, külfeti paylaşması gerektiğini ifade ettik. Biraz geç anladılar ama şuan da anladılar” dedi.

AK Parti Milletvekili ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Ahmet Berat Çonkar, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Beykoz’da vatandaşlarla buluştu. Öncelikle AK Parti Beykoz İlçe SKM’yi ziyaret eden Conkar ardından İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Semra Kara, Adnan Çeliker ve Murat Yumurtacı’dan oluşan bir heyet ile Paşabahçe Devlet Hastanesi Başhekim’i Süleyman Erdoğu’yu ziyaret etti. Paşabahçe sokaklarında vatandaşlarla da selamlaşan Çonkar,  önce AK Parti’nin Paşabahçe Meydanı’nda kurduğu seçim noktasını ziyaret etti sonra da hemen yanında bulunan CHP seçim standına uğradı. Burada da vatandaşlarla bir süre sohbet eden Çonkar, daha sonra semt pazarına girerek, burada ziyaretlerini sürdürdü.

Daha önce iki yıl süre ile Ekonomi ve Dış Politikaalanında Başbakan Danışmanı ve TBMM Başkanı’nın Dışişleri Danışmanı gibi önemli görevlerde bulunan Çonkar, gündemle ilgili soruları yanıtladı. Türkiye’ye yönelik yapılan birçok saldırıya rağmen, ekonominin bütün şoklara dayandığını ifade eden Çonkar, “Türkiye çok dinamik bir ülke. Bizim hem nüfusumuz çok dinamik, hem insanlarımız çok girişimci, hem de Türkiye dört bir tarafında potansiyeli olan, imkanları olan bir ülke. Yani Avrupa’da kriz çıktığı zaman Ortadoğu’ya yöneliyorsunuz, Ortadoğu’da kriz çıktığı zaman Rusya’ya yöneliyorsunuz, Asya’ya yöneliyorsunuz, Latin Amerika’ya yöneliyorsunuz. Yani Türkiye’nin ulaşabileceği pek çok farklı coğrafya var. Böyle bir özelliğimiz var. Bu sayede ekonomimiz, bütün bu saldırılara rağmen, bütün bu olumsuz atmosfere rağmen, özellikle tek parti iktidarının gerçekleşmemesine rağmen, hükümetin oluşmamasına rağmen, bütün bu şoklara karşı dirençli olduğunu gösteriyor. Ve dev projelere aynen devam ediyoruz, aynı hızla devam ettiriyoruz” diye konuştu.

“ALGI OPERASYONLARINA RAĞMEN YABANCI YATIRIMI ARTTI”

KKTC’de gerçekleştirilen su projesini örnek gösteren Çonkar, “KKTC’ye 86 kilometre deniz altındanboru hattı ile Türkiye’den su taşıyoruz ve orayı ihya ediyoruz. Orayı yeniden hayat bulacak şartlara kavuşturuyoruz. Çok uzun vadeli olarak büyük bir projeyi kazandırıyoruz. Bunun gibi onlarca proje aynı hızla devam ediyor Türkiye’de. Yatırımlar devam ediyor. Yabancı sermaye yatırımlarının düşmesi yönünde bir çok propaganda yapılmasına rağmen, olumsuz algı operasyonları yürütülmesine rağmen artarak devam ediyor” dedi.

Son 8 ayda Türkiye’deki yabancı yatırımların 11 milyar doların üzerine çıktığını hatırlatan Çonkar, “Dediğim gibi eğer Ortadoğu’dan ya da Avrupa’dan azalır ise, hız keser ise bu sefer Asya’dan yatırımlar Türkiye’ye doğru yönelmeye başlıyor. Çünkü Türkiye’nin geleceği parlak, bölgesinin yıldızı olacak ve inşallah daha iyi bir noktaya ulaşacak. Son 12 yılda AK Parti iktidarlarında çok önemli temeller atıldı. Çok önemli yapısal meseleler düzeltildi. Dış politikada da çok önemli adımlar, hamleler yapıldı. Uluslararası anlamda büyük bir atılım yapıldı. Şimdi bunların hepsinin geri dönüşü oluyor tabi ki Türkiye’ye. Ve bu bir kartopu gibi büyüyerek, gelişerek devam ediyor. İnşallah güçlü bir tek parti iktidarı, AK Parti iktidarı ile birlikte yeniden bir enerji katarak bu büyümeyi, gelişmeyi, çok daha güçlü bir noktaya taşıyacağımıza ben inanıyorum. Yani bu ortamda bile bu yatırımlar gelirken, bu gelişme sağlanırken, bir de tekrardan güçlü bir tek parti iktidarı ile birlikte, reformlarla birlikte AK Parti’nin performansını düşünürseniz, Türkiye gerçekten, bölgenin ve dünyanın yıldızı olacaktır” şeklinde konuştu.

“AVRUPA GEÇ DE OLSA ANLADI”

Almanya Başbakanı Merkel’in Türkiye’ye gelişine de değinen AK Partili Çonkar, “Türkiye’nin dile getirmiş olduğu önemli başlıklar Almanya Şansölyesi Merkel tarafından da kabul edildi. Almanya biliyorsunuz Avrupa Birliği’nin motorudur, en önemli ülkesidir. Onların Türkiye’ye böyle bir ortamda seçim sürecinde bu üst düzey önemli ziyareti yapmaları, bu başlıklarda anlaşma sağlanması, bu konularda ortak çalışmaların yürütülecek olması çok önemlidir. Biz Avrupa ile de ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz. İkili ilişkilerimizi de geliştirmek istiyoruz Almanya ile. Ve aynı zamanda Türkiye’nin hakkını, hukukunu, hem Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın, hem Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın, hem yurt dışında yaşayan bütün vatandaşlarımızın hukukunu, sonuna kadar müdafaa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Suriyeli göçmenler konusunu da hatırlatan Çonkar, “Göçmen meselesinde de Türkiye, son 4 yıldır çok büyük bir yükü tek başına göğüslüyor. Biz bunu Avrupa’ya çok anlattık. Onların da burada ellerini taşın altına koyması gerektiğini, külfeti paylaşması gerektiğini ifade ettik. Biraz geç anladılar ama şu an da anladılar. Bu konuda gerekli mali destek konusunda inşallah onlar da üzerlerine düşeni yapacaklar. Bu da Türkiye’yi tabii ki bir anlamda rahatlatacak, göçmen krizi ve Suriyeli mültecilerle ilgili özellikle, Türkiye’nin elini güçlendirmiş olacak. Avrupa Birliği sürecinde de yeni fasılların, yeni başlıkların açılarak, müzakerelerin ilerlemesini biz bekliyoruz. Bu yönde de bir irade geliştiğini görmek memnuniyet verici” şeklinde sözlerini tamamladı.

İHA

Ahmet Berat Çonkar, Beykoz'da gündemi değerlendirdi
Bizi Takip Edin