Beykoz'da 'Saadet Şöleni'

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘Saadet Şöleni' etkinliği kapsamında milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz'dan gösterilen 1. bölge milletvekili adaylarını Salon Talia'da düzenlediği ‘Saadet Şöle

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘Saadet Şöleni’ etkinliği kapsamında milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz’dan gösterilen 1. bölge milletvekili adaylarını Salon Talia’da düzenlediği ‘Saadet Şöleni’ ismini verdiği etkinlik kapsamında kamuoyuna tanıttı.

Yoğun bir kalabalığın gözlendiği geceye; Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Habip Ketenoğlu, SKM Başkanı Hafi Çağlar, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kurucusu Hasan Damar, Birinci Bölge Milletvekili Adayları Muammer Koç, Şeref Kaçmaz ve Mehmet Fatih Akdağoğlu, Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal, Giresunlular Dernek Başkanı Fuat Kuş, Gümüşhaneliler Dernek Başkan Yardımcısı Tahir Soylu ile çok sayıda parti mensubu katıldı.

Mehteran Takımının marşları ile başlayan program, sonrasında okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Coşkunun hakim olduğu salonda Saadet Partisi’nin yeni seçim müziği de partililerce hep bir ağızdan söylendi. Kürsüye çıkan her konuşmacı Milli Görüş’ün meclise girmesi gerektiğine vurgu yaparak, sahada bunun için mücadele verdiklerini söyledi.

İlçe Başkanı Habip Ketenoğlu: Barış, insanlığın saadeti için yeni bir dünya kurmak için var gücümüzle çalışalım!

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Habip Ketenoğlu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bütün dünya Siyonizmin etkisi altında. Bunu tek bir cümle ile söylersek, dünyanın kumandası İsrail’in elinde, onlar nederse o oluyor. Bütün insanlık tarihine baktığımız zaman görüyoruz ki insanlık tarihinde hiçbir zaman bu kadar zulüm, bu kadar yoksulluk yoktu. Özellikle İslam alemi perişan bir halde. Bunun sorumlusu Batı ve Siyonizmdir. Biz İslam bayrağını bırakıp, Batı bayrağının altında yer almak için çırpınıyoruz. Biz Kur’anı ve onun bize vermiş olduğu yüksek ahlakı bırakıp, Batılıların köhlenmiş yaşantısını taklit ederek onların söylediğini yapıyoruz. Bu da haliyle bizleri perişan ediyor. İslam Medeniyetinin ilk halkası Medine Devleti kurulurken ensar ve muhacirler önce birbiriyle kardeş oldular, sonra devlet kurdular, saadet asrını yaşadılar. Osmanlı tarihimize de baktığımızda aynı şekilde… İslam tarihinde de nereye bakarsak bakalım bunu görüyoruz. Önce kardeşlik tesis oldu, sonra herkes kurtuldu. Bugün dış mihraklar bizi birbirimize düşman yaptı. Bizi mezhep, ırk, ideoloji olarak böldüler. Bizde aslımızı unuturak bu hale geldik. Eğer silkelenip kendimize gelmezsek, bu küçük hesaplara dur demezsek, ülkemizde kendi menfaati doğrultusunda Siyonizm ile işbirlikçilik yapanlar onlara yardım etmeye devam edecek ve dünya her geçen gün daha yaşanmaz bir hal alacak. Bizler Saadet Partisi olarak kardeşliği tesis edebiliriz. Onun için uyanık ve şuurlu bir şekilde ihlasla, canla başla çalışmak zorundayız. Farklılıklarımızı unutalım ve kardeşlik, barış, insanlığın saadeti için yeni bir dünya kurmak için var gücümüzle çalışalım”.

Milletvekili Adayı Muammer Koç: İnsanların dertlerinin çözüm noktası: Milli Görüş!

İlçe Başkanı Habip Ketenoğlu’nun konuşmasının sonrasında sırası ile Milletvekili Adaylarının tanıtımı sunum eşliğinde gerçekleşti. İlk olarak Milletvekili Adayı Muammer Koç sözü aldı ve: “1 Kasım seçimleri için sahadaki çalışmalarımız devam ediyor. Kapı kapı dolaşarak, bütün insanlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. İnsanlarımızın dertlerine baktığımızda gerçekten tüm insanlarımız dertli görünüyor. İnsanlarımızın bu dertlerini çözebilecek tek görüşün Milli Görüş Harekatı olduğunu hep birlikte haykırıyoruz. Bugünkü iktidarın maalesef insanımızın derdine derman olmadığını hep birlikte görmekteyiz. Bu çözümün tek Milli Görüşün hakim olduğunu Saadet Partisi’nde olduğunu her zaman söylüyoruz. Projelerimizi, çalışmalarımızı anlatarak, insanlarımızı partimize davet ediyoruz. Çalışmalarımızın inşallah hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz” dedi.

Milletvekili Adayı Mehmet Fatih Akdağoğlu: Zafer inanlarındır ve zafer yakındır!

Saadet Partisi’nin genç Milletvekili Adaylarından biri olan Mehmet Fatih Akdağoğlu da konuşmasında 1 Kasım seçimlerinin önemine değinerek, şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere 7 Haziran seçimlerinden kısa bir süre geçmesine rağmen 1 Kasım’da tekrar seçime gidiyoruz. 1 Kasım’da sadece ülkemizi yönetecek kadroları seçmeyeceğiz. Aynı zamanda bundan sonra bölgenin ve dünyanın gidişatına yön verecek kadroları seçeceğiz. Yani, ya oluk oluk Müslüman akı akmasına, bölgenin ve ülkemizin parça parça olmasına, kutuplaşmanın, kavganın zirveye çıkmasına, mazlumların sömürüldüğü bozuk düzenin tıkır tıkır işlemesine oylarımızla sebep olacağız. Ya da savaş değil barış, çatışma değil diyalog, çifte standart değil adalet, üstünlük değil eşitlik, baskı değil insan hakları, demokrasi ve hürriyetin hakim olduğu yaşanılabilir bir Türkiye, yeniden büyük bir Türkiye, yeni bir dünyanın kurulması için oylarımızla destek olacağız. Bizler doğruyla en yakın yanlışın farkında olan, sadık Milli Görüşçüler olarak tarihin üzerimize yüklediği sorumluluğun farkındayız ve tek başımıza da kalsak Hak davadan dönmeyeceğiz. Zafer inanlarındır ve zafer yakındır”.

Milletvekili Adayı Şeref Kaçmaz: Bizi diğer partilerden ayıran 4 temel özelliğimiz var…

Beykoz Saadet Partisi’nin eski İlçe Başkanı olan, şimdi ise Beykoz’dan Milletvekili Adayı olarak gösterilen Şeref Kaçmaz ise, Saadet Partisi’ni diğer partilerden ayıran yüzlerce mesele olduğuna dikkat çekerek; “Dış politika, iç politika, sosyal politikalar, eğitim ve sağlık politikaları… Ancak bunlardan 4 tanesi var ki, bizleri ayıran temel meseleler. 1; yeryüzünde Hakkın ve adaletin tesis edilmesi için mücadele ediyoruz. Bunu da kafamıza göre belirlemedik, tarih bize bu sorumluluğu yüklüyor. 2; biz hiçbir zaman gücün ve güçlünün yanında değil, Hakkın ve haklının yanında oluyoruz. 3; biz İslam Birliğinden yanayız, diğerlerinin tamamı Avrupa Birliğinden yana. Peki, biz bunu neden istiyoruz? İmanımız bize bunu emrediyor. 4; biz Saadet Partisi ve Milli Görüş olarak faizsiz, adil ekonomik düzenden yanayız, diğerleri faizci, sömürü düzenine dayalı ekonomik düzenden yana. Bu saydığım özellikler bizi diğer siyasi partilerden ayıran en keskin çizgiler. Karşınıza çıkan her seçmene bunu anlatın ve izah edin. Milletimiz şunu bilsin ki; adaletin güçlü, güçlünün de adil olduğu bir dünya er ya da geç kurulacak!” şeklinde konuştu.

Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kurucusu Hasan Damar: Meclise girersek Beştepe’ye değil, yirmibeşinci tepeye çıkar ve Milli Görüş bayrağını dikeriz!

Milletvekili Adaylarının kendisini tanıtmasının ve düşüncelerini aktarmasının ardından son olarak kürsüdeki sözü, Avrupa Milli Görüş Teşkilatı Kurucusu Hasan Damar aldı. Damar, konuşmasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz seçimde 80 yerde Türkiye’de konuşma yaptım. Bu konuşmada şunu söyledim: Eğer siz bu memlekette Milli Görüş Teşkilatını meclise sokmadığınız müddetçe, Milli Görüş Hareketi, Saadet Partisi meclise girmediği sürece, 40 tane seçim yapsanız, kimi getirirseniz getirin bu memlekette huzur bulamazsınız! Bu memlekette huzur bulmanızın tek bir yolu vardır; Milli Görüş meclise girecektir, bu yaramazları adam edecektir. 6 aydan beri hükümet kurulamadı. Ülke hem ekonomik yönden hem siyasi yönden hem diğer yönlerden süratli bir şekilde felakete doğru sürüklenmeye devam ediyor. ‘Eğer siz bunlara tekrar oy verirseniz, oylarınız boşa gider’ diye kapı kapı dolaşarak, bunları anlatın. CHP ne diyor? Ben Beştepe’ye çıkmam, diyor. MHP ne diyor? Ben Beştepe’ye çıkmam, diyor. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz ama hükümet Beştepe’de. Biz meclise girersek, Beştepe’ye değil, yirmibeşinci tepeye çıkar ve Milli Görüş bayrağını dikeriz! Bunların yüzünden dolar 3 TL’yi geçti. Sizin cebinizdeki 100 lira, 70 liraya düştü. Onun için bunlara verdiğiniz oylar boştur. Bunlar hükümet kuramazlar ve kuramayacaklardır. Biz aslımıza dönüş yapmazsak, kendimize çekin düzen vermezsek, biz hem maddi hem manevi kalkınma için Milli Görüşü meclise sokmazsak bugünden yarının daha kötü olacağı bellidir. Bunların ne dünyavi ne de uhravi yapacakları hiçbir şey yoktur!”

Beykoz'da 'Saadet Şöleni'
Bizi Takip Edin