AK Beykoz seçim varmış gibi çalışmalarına başladı

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, partinin kuruluşundan bugüne görev almış ve “milli görüş” geleneğinden gelen isimlerle bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, partinin kuruluşundan bugüne görev almış ve ağırlıklı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, partinin kuruluşundan bugüne görev almış ve “milli görüş” geleneğinden gelen isimlerle bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, partinin kuruluşundan bugüne görev almış ve ağırlıklı olarak “milli görüş” geleneğinden gelen bazı isimlerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Teşekkür ziyareti kapsamında gerçekleşen toplantıda önemli sorunlar da aktarıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Teras Kafe’de gerçekleştirilen toplantıya; AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya, İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cengiz Ayberk, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammet Hanefi Dilmaç ve İlçe Başkan Yardımcısı Zafer Aslan ile kurucular, ilçe yöneticileri, eski meclis üyeleri ve “milli görüş” geleneğinden gelen bazı isimler katıldı.

Hanefi Dilmaç: Seçim yokken bir aradayız

Toplantı AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammet Hanefi Dilmaç’ın açılış konuşması ile başladı. Seçimlerden başarıyla çıktıkları için emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Dilmaç; “Biz siyasetçiler hep seçim zamanı insanlarla bir araya geliyoruz diye eleştiriliyoruz. Bugün çok şükür böyle birşey yok ama yine sizlerle birlikteyiz. Sizlerle dördüncü toplantımızı yapıyoruz. Sağolsun Erol Başkanımızın bu tür toplantılarda bizi hiç yalnız bırakmıyor.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ömer Cengiz Ayberk: Güzel bir seçim sonucu aldık

AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Cengiz Ayberk yapış olduğu konuşmasında ise; “Zor bir seçim dönemi geçirdik ama elhamdülillah alnımızın akı ile de bu seçim dönemini atlattık. Özellikle İstanbul olarak teşkilatlarımızın 7/24 sahada çalışması ile Türkiye ortalamasının üzerinde bir oy alarak güzel bir seçim sonucu aldık. Önümüzde bir yerel seçim var. Yerel seçim genel seçimlerden daha zor bir süreç, o yüzden istişareleri bırakmadan sıklaştırmak lazım.” diyerek katılımlara teşekkür etti.

Erol Kaya: Hiçbir gün ayağımızı uzatarak rahatız demedik

Toplantının onur konuğu olan AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Erol Kaya 24 Haziran seçimlerindeki başarı için teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Türkiye 24 Haziran da önemli kazanımlar elde etti. Bu ülke parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçti. Ancak AK Parti ile başlayan 2002’den bugüne kadar yaklaşık 16 yıllık iktidar mücadelemiz hiçbir gününde ayağımızı uzatarak elhamdülillah rahatız deme şansımız olmadı. Parti kapatma, mit krizi, gezi olayları,17-25 Aralık,15 Temmuz kalkışması, seçimde kur üzerinden oynamalar bugün de ekonomik terör kalkışması ile karşı karşıyayız. Böyle bir tablonun durup dururken niye yapıldığını sizler benden daha iyi biliyorsunuz. Bu ülke de önemli işler başardık ve bunu başaran ekip ise sizler yani ilçe teşkilatımız, il teşkilatımız bunu sizler başardınız. Bu size emanet olan bir husustur. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin.

Ekim gibi temayül yoklamaları başlıyor

Artık Türkiye yeni sistem ile istikrarlı bir dönem edindi. Türkiye artık daha istikrarlı bir dönemi 24 Haziran seçimlerinde inşa etti. Oy tablolarına baktığımızda tablo nedir, İstanbul’un 2014′ te % 7.87 farkla kazandık. 24 Haziran’ da oy farkımız % 15 Şuan Ankara’ da ki oy farkımız yüzde 14.28  dolayısıyla biz yeni bir seçime gideceğiz. Partimiz Ekim gibi temayül yoklamalarına başlıyor. Bu süreçte anketler yapıyor, partililere, üyelerimize ve vatandaşlarımıza soruyor. Vatandaşımızın meclis üyesi ve belediye başkanı ile ilgili kanaatlerini ve değerlendirmesini alıyor.  

İnönü Hükümeti uçak fabrikasını kapattırdı

Ekonomik terör kalkışması ile karşı karşıyayız. Yeşilköy Hava Limanının olduğu yerde Nuri Demirdağ tarafından bir uçak fabrikası kurulmuştur. Bu fabrika hem Türkiye’nin uçak ihtiyacını karşılıyor hem de yurtdışına uçak ihracı yapıyordu. İnönü Hükümeti bu fabrikadan uçak almayı durdu. Daha sonra yetmedi çıkardığı kanunla yurt dışına uçak ihraç etmeyi yasakladı. 1994′ te dünyada 9’uncu Türkiye’de ilk telefonu Aselsan üretti. Dünyada ilk defa titreşimi yapan telefon ASELSAN’dır. Ürettiğimiz ve sattığımız bu yerler kapatıldı ve batırıldı, kimse de sahip çıkmadı. Bu ülkede çok daha iyi şeyler ve güzel şeyler olacaktır. Bunları hep birlikte başaracağız. İHA’lar, SİHA’ lar ile ilgili çok güzel sonuçlar alan, inanılmaz işler yapan bir savunma sanayimiz var. Allah bunları tamamlamayı nasip etsin.”

Toplantı soru ve cevap ile sona erdi.

AK Beykoz seçim varmış gibi çalışmalarına başladı
Bizi Takip Edin