AK Beykoz'dan Türkmenlere yardım eli!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı'nın Türkmen kardeşlerimize yönelik başlattığı yardım kampanyası tamamlanarak, yola çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, sosyal sorumluluğunun bir güzel örneğini daha Türkmen kardeşlerimize gösterdi. Kadın Kolları Baş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın Türkmen kardeşlerimize yönelik başlattığı yardım kampanyası tamamlanarak, yola çıktı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, sosyal sorumluluğunun bir güzel örneğini daha Türkmen kardeşlerimize gösterdi. Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve ekibinin girişimleriyle başlayan yardım kampanyası, bugün itibariyle Türkmen kardeşlerimize iletilmek üzere yola çıktı.

294 koli bakliyat, 100 çuval un, 101 koli çocuk bezi, 30 çuval çorap, 46 koli ayakkabı, 11 koli yağ, 26 koli bisküvi, 57 battaniye, 10 koli kadın pedi, 46 koli kağıt havlu, 10 çuval şeker, 4 koli giysi, 3 çuval iç çamaşırı, 4 koli meyve suyu, 4 koli süt ve 15 koli deterjan olmak üzere Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından, hiçbir kurumdan destek almaksızın Türkmen kardeşlerimiz için yardım toplandı.

İlçe binasında düzenlenen bir törenle yola çıkan yardım kolileri, sadece bir kaç günlük çalışmanın eseri olarak ortaya kondu. İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Sadaka Taşı Derneği Yöneticisi Cevdet Hasbal ve ilçe yönetiminin katıldığı törende, Başkan Mustafa Gürkan, ‘Zulmün etnik kimliği yoktur’ diyerek, kim zulüm görüyorsa onların yanında olduklarını vurguladı.

Tören esnasında kısa bir konuşma gerçekleştiren Mustafa Gürkan, zor bir coğrafyada yaşadığımızın üstünde durarak, burada barınmanın marifet istediğini ancak, Türk milletinin 942 yıldır bunu başardığını ve becerdiğini söyledi. “Dün olduğu gibi bugünde bizim bulunduğumuz coğrafyayla, yakın coğrafyayı tekrar bir ateş çemberine çevirmeye çalışanlar var. Biz şuna inanıyoruz ki, bunu başaramayacaklar” diyen Gürkan, kökünü, derinliğini bilen ve bu bilgiyle özellikle son 10-15 yıldır hareket eden bir siyasi hareketin mensupları olduklarına vurgu yaparak, Türk milletinin büyük bir millet ve yüce gönüllü olduğuna dikkat çekti.  

Zulmü çekenlerin etnik kimliğine bakmaksızın yanlarında olduklarını belirten Gürkan, bugün Türkmenlerin  büyük sıkıntılar ve acılar çektiğine değinerek, bir imtihandan geçtiklerini ve bu imtihandan da başarıyla çıkacaklarına inandığını ifade etti.

Gürkan’ın konuşmasının ardından Sadaka Taşı Dernek Yöneticisi Cevdet Hasbal’da bu yardımdan ötürü duyduğunu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi: “Çok değerli bir çalışma. Allah razı olsun”.

Konuşmaların sonrasında Türkmenlere iletilmek üzere hazırlanan koliler, tıra yüklendi.

AK Beykoz'dan Türkmenlere yardım eli!
Bizi Takip Edin