AK Gençler, Anneler Günü'nü coşkuyla kutladı

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, düzenledikleri etkinlikle hem bahara hoşgeldin dedi hem de Anneler Günü'nü kutladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kollarının organize ettiği ve AK Parti Milletvekili Adayı Faik…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, düzenledikleri etkinlikle hem bahara hoşgeldin dedi hem de Anneler Günü’nü kutladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kollarının organize ettiği ve AK Parti Milletvekili Adayı Faik Işık’ın destek verdiği  ‘Bahar Şenliği’, Tarihi Beykoz Çayırı’nda büyük bir kalabalıkla gerçekleşti. AK Gençler, bir yandan bu etkinlikle bahara hoşgeldin derken, diğer yandan da  10 Mayıs Anneler Günü dolayısıyla tüm annelerin gününü coşkuyla kutladı.

Etkinliğin açılışı, AK Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullandığı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yazılmış seçim müziği olan Dombıra ile oldu. Dombıra, bando takımı eşliğinde çalındı.

Etkinliğe; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Tuncer Dede, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, AK Parti İstanbul 1.Bölge Milletvekili Adayları Faik Işık ve Ravza Kavakçı Kan, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri, ilçe yönetimi, parti üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Birbirinden farklı ve özel dans gösterilerinin yer aldığı etkinlikte halaylar çekildi, horonlar tepildi. Semazen gösterisi ise, katılımcılardan ayrı bir alkış aldı.

Mehmet Güler: Annelerimizin duası sayesinde bu ülke ve bizler ayaktayız!

Etkinliğin ilk protokol konuşmasını AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler yaptı. Son derece hitabı güçlü ve etkileyici bir konuşma gerçekleştiren Güler, sözlerinin hemen başında tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı ve devamında şunları söyledi: “Bugün cenneti ayaklarının altına serilmiş analarımızın dilindeki duayla onların gözünde başka bir Pazar günü. Biz özellikle annelerimizi, bu nesilleri yetiştiren, bu ülkenin ve bu milletin bağrına bir tohum gibi eken annelerimizi çok ayrı tutuyoruz. Hepsinin ellerinden öpüyoruz. Bizler, sizlerin duası sayesinde ayaktayız. Bu ülke, bu gençlik, bu liderler sizlerin eseri. İlk öğretmen, ilk yürüdüğünde yanında olan, hastalandığında başında bekleyen, gözünü kırpmadan kendi yemeden evladını yediren anneler bir başkasınız! Hepinizin Anneler Günü kutlu olsun”.

Yücel Çelikbilek: Sadece 1 gün değil, 365 gün anneler günü!

Daha sonra sözü alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Anneler Günü dolayısıyla tüm annelerin gününü kutlayarak sözlerine başladı. Başkan Çelikbilek, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Her şeyimizi borçlu olduğumuz, cenneti ayaklarının altına kurulu müjdesini veren peygamberimizin sözünün gerçek olduğu bir olay, böyle annelerin gününü tebrik ediyoruz. Senede bir günün anneler günü olmadığını bilmemiz lazım. 365 gün bizim annemizdirler, 1 gün değil. Dünya böyle bir günü ihya ettiği için bizde onu kabul ediyoruz.  Ama biz 365 gün annelerimizi hatırlayan bir nesil, bir millet olacağız”.

3 saat boyunca süren etkinlikte ayrıca vatandaşa lokma tatlısı ve döner ikram edildi. 

AK Gençler, Anneler Günü'nü coşkuyla kutladı
Bizi Takip Edin