AK Gençler, O'nu selamlamayı unutmadı!

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, kutlu doğum haftası kapsamında düzenledikleri etkinlikle Hz. Muhammed (SAV)'i selamladı.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, kutlu doğum haftası kapsamında düzenledikleri etkinlikle Hz. Muhammed (SAV)'i selamladı.

Nec

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, kutlu doğum haftası kapsamında düzenledikleri etkinlikle Hz. Muhammed (SAV)‘i selamladı.

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, kutlu doğum haftası kapsamında düzenledikleri etkinlikle Hz. Muhammed (SAV)‘i selamladı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkez’inde düzenlenen etkinliğe; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ile belediye meclis üyeleri, gençlik kolları üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Kutlu doğum etkinliği, Hafız Faruk Kaya’nın Kuran tilaveti ile başladı.

Sağlam: Ne mutlu O’nu tanıyanlara, ne mutlu O’nu yaşayanlara!

İlk protokol konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, bu anlamlı etkinlikte düşüncelerini şu cümlelerle aktardı: “İnsanlığı şefkat ve merhametle tanıştıran, ilmek ilmek sevgiyle dokuyarak şefkat ile örerek bir rahmet toplum inşaa eden yüce peygambere selam olsun. Biz ahlakın güzelliğini, adaleti, hoşgörüyü kısacası her şeyin en güzelini en iyisini O’ndan öğrendik. Yaşama sanatını bizlere O gösterdi. Bir cahiliyet toplumundan medeni bir milleti oluşturmanın sırlarını öğretmişti.  O’ndan uzak kalmak bir Müslüman için felaketlerin en büyüğüdür. O, tüm insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. Ne mutlu O’nu tanıyanlara, ne mutlu O’nu yaşayanlara!”.

Demirtaş: O’nu başarılı kılan şey dürüstlük ve samimiyet!

Fatih Sağlam’ın ardından protokol konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Hz. Muhammed’i çok iyi tahlil etmeye ve onu anlamaya ihtiyacın olduğunu vurguladı. İnsani değerlerin yozlaştığına da dikkat çeken Demirtaş; “İnsan eşittir, değer. İnsan eğer değerini kaybederse insan olmaktan çıkıyor. Hz. Muhammed’i üç özelliğiyle kendime örnek alıyorum. Birincisi insan olmasıyla, ikincisi elçi olmasıyla, üçüncüsü ise devlet başkanı olmasıyla… Tüm bunlardan O’nu başarılı kılan şeyin dürüstlük ve samimiyet olduğunu görüyorum” ifadelerinde bulundu.

Protokol konuşmalarının sonrasında İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Tasavvuf Musikisi Topluluğu sahneye çıkarak seslendirdikleri ilahilerle herkesin gönüllerine hitap etti. Kısa bir zaman zarfı içerisinde hazırlandıkları ve ilk kez bu etkinlikte sahne almalarına rağmen İmam Hatip öğrencilerinden oluşan musiki topluluğu ilahileri başarılı bir şekilde söyledi.

Etkinlik, Ramazan Kaya’nın gerçekleştirdiği sohbetin ardından son buldu.

AK Gençler, O'nu selamlamayı unutmadı!
Bizi Takip Edin