CHP, seçim sonrası ilk basın toplantısını düzenledi!

CHP Beykoz İlçe Örgütü, eçim sonrası ilk basın toplantısını düzenledi.

Yerel Yönetim Seçim döneminde %32 oyla Beykoz'da ikinci sıraya oturan ve CHP Beykoz İlçe Örgütü yöneticileri ile belediye başkanlığına adaylığını koyan…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz İlçe Örgütü, eçim sonrası ilk basın toplantısını düzenledi.

Yerel Yönetim Seçim döneminde %32 oyla Beykoz’da ikinci sıraya oturan ve CHP Beykoz İlçe Örgütü yöneticileri ile belediye başkanlığına adaylığını koyan Hızır Yılmaz, basınla seçim sonrası ilk toplantısını düzenledi. Seçime ilişkin görüşlerini anlatmak üzere İlçe Başkanlığı’nda basınla bir araya gelen Yılmaz, CHP’nin seçimi kaybetmediğini sadece kazanamadığını ve bu sorumluluğunda kendisine ait olduğunun altını çizdi. CHP’nin içerisini kimsenin karıştırmaya gücünün yetmeyeceğini de belirtti.

Seçim döneminde, ‘Çavuşbaşı’nda %50 oyu almazsam İstanbul’u terk ederim‘ diye iddia koyduğunu da hatırlatan Yılmaz, bazılarının ‘ne zaman terk edecek’ diye yazdığını ve onlara cevap olarak ise basın aracılığı ile ‘Hızır Yılmaz, Çavuşbaşı’nda %50 oy alıncaya kadar İstanbul’u terk etmeyecek’ şeklinde verdi.

Aksu: Seçim zamanında hiç yalan söylemedik!

İlçe Başkanı Musa Aksu, yoğun bir seçim dönemi yaşandığını hatırlatarak iyisiyle kötüsüyle bir emek sarf edildiğini söyledi. Seçim döneminde belediye başkanı ile değil, başbakanla yarıştıklarını vurgulayan Aksu: “Seçim sonrası biz isterdik ki bir centilmenlik olsun. AK Parti’nin yöneticileri seçimin zafer sarhoşluğu içerisinde pankartlar asmışlar. Yalan kaybetti, gerçek kazandı diye. İnanın biz seçim zamanında hiç yalan söylemedik. Kimin yalan söylediğini halkımız ilerleyen günlerde görecek ama iş işten geçmiş olacak” şeklinde konuştu.

Yılmaz: Beykoz’da CHP’yi terk edenler çok ciddi iftiralar attılar!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz, CHP’nin 90 yıllık ulu bir çınar olduğuna değinerek bu çınarın bir seçim kaybetmekle yıkılmayacağının altını çizdi. CHP olarak siyaset anlayışlarının koltuk kazanmaktan geçmediğine de dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Biz siyaset anlayışımızı önce siyasi ahlak üzerine kurarız. Bizim kaybettiğimiz bir şey yoktur. Zaten belediye başkanlığı bizim değildi ki. Biz sadece kazanamadık. Kazanmak için şartlar müsaitti ama biz iktidarla yarıştık. Onun yalanlarıyla, onun tehditleriyle yarıştık. Üsküdar da dönen oyunları, anlatılanları duysanız Türkiye’nin demokrasi değil, demokrasi oyunları oynadığını daha çıplak gözle görürdünüz” diyerek CHP’nin içerisinde de zaman zaman kopukluklar ve kırılmaların seçim döneminde meydana geldiğini belirtti. Genel Merkez’in bu kırılmaları azaltacak bir yöntemi de belirlemesi gerektiğini ifade eden Yılmaz: “Partisine adayı kaybetsin diye oy vermeyen bir CHP’li düşünmek istemiyorum. Varsa aynaya bakacak ve şimdi 5 yılın hesabını kendisi verecek. Ben olamadım, Hızır Yılmaz’da olmasın, CHP’de kaybetsin zihniyetinde CHP üyesi olmaz. Eğer varsa, şimdi partisine onurlu bir şekilde dilekçesini versin. Beykoz’da CHP’yi terk edenler çok ciddi iftiralar attılar. MHP’yi tenzi ederim, adıma dair hiçbir şey duymadım. Denmedik bir şey hakkımızda kalmadı” dedi.

Cenaze evinde düğün olmaz!

Yılmaz, kendisinin parti kapısını 5 yıldan 5 yıla çalmayacak biri olduğunu vurguladı. Pazar günü seçimden çıktığının ve pazartesi günü ise partisine geldiğinin bilgisini veren Yılmaz, sonuna kadar çaycı olarak bile olsa CHP’de varlığını sürdüreceğini sözlerine ekledi. Yılmaz: “Partisi için yan gelip yatanlara sesleniyorum. İlçeyi karıştırmaya kalkmayın. Başarısız varsa Hızır Yılmaz’dır. Ben tamamıyla sorumluluğu üzerime alıyorum. Ama cenaze evinde düğün olmaz. Onları ayıplıyorum, onları yedi cemiyete rezil ederiz. Birisi toplantı yapmaya kalkmasın, yemin ediyorum CHP’nin seçim süresince o yağmurda bayrak asan gençleri, o toplantıları basar. Sizin de toplandığınıza pişman ederler” ifadelerinde bulundu. Seçim döneminde yapılan anketlerde 2, 3 puan önde olduklarını söyleyen Yılmaz, halkın tehditler sonucu oylarını değiştirdiğini iddia etti.

Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunu bir mazeret olarak söylemiyorum. Devletin olanaklarıyla, para gücüyle para dağıtmalar. Gelsinler, isim isim önlerine verelim. Hayır desinler, ortak basın toplantısı yapalım isim isim verelim. Özellikle Yenimahalle’de, Çavuşbaşı’nda biz eğer kazanmazsak özel projedeki alanları Milli Emlak’a geri veririz ve siz üç misli fiyatla geri almak zorunda kalırsınız diye tehdit ettiler. CHP bu iftiralara, yalan kampanyalara rağmen 51 bin 500 oy aldı. Bu arada kendi toplantılarında yemin ettirenler de gitti oylarını pazarlıklar sonucu AKP’ye verdi. Bir pankart astılar, bende diyorum ki toplumun %56’sını şimdiden yalancı ilan ediyorsunuz. Çünkü aldığınız oy sizin %44”. Yılmaz, bazı yurttaşları belediyenin çağırdığını ve sonucunda belediyenin araziyi vermekten vazgeçtiğini vatandaşlara söylediğini iddia etti.

Konuşmaların sonrasında Hızır Yılmaz, basının sorularını cevapladı.

CHP, seçim sonrası ilk basın toplantısını düzenledi!
Bizi Takip Edin