AK Gençlerin yeni başkanı Mehmet Güler!

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, tek liste ile gittiği 4. Olağan Kongre'de Mehmet Güler'i başkan olarak belirledi.

AK Parti Beykoz İçe Gençlik Kolları, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde büyük bir kalabalıkla…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları, tek liste ile gittiği 4. Olağan Kongre’de Mehmet Güler’i başkan olarak belirledi.

AK Parti Beykoz İçe Gençlik Kolları, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde büyük bir kalabalıkla 4.Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Kongreye; AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Serdar Orhan, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyasettin Görgün, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, eski İlçe Başkanı ve şimdiki milletvekili aday adayı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç ve Muharrem Kaşıtoğlu, eski Gençlik Kolları Başkanı Fatih Yılmaz, milletvekili aday adayları Nevin Çalışkan, İsa Köse ve Yusuf Kesici, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

Kongrenin divan başkanlığını Tarkan Burçak Uygun, divan başkan yardımcılığını Ahmet Büyükgümüş üstlenirken, katip üyeliklerini ise Aysun Akçan ve Yunus Başer üstlendi.

Saat 18.30 olarak belirlenen kongre, İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyasettin Görgün’ün  gecikmesinden ötürü yaklaşık 2 saat sonra başladı.

Fatih Sağlam: Davamız için koşmaya devam edeceğiz!

Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, 6 yıl önce başkanlık görevine geldiğinin bilgisini paylaşarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Siyasete, Kavacık Mahalle Teşkilat Yöneticisi olarak başladım. Ardından Kavacık Mahalle Başkanlığı yaptım. Daha sonra Gençlik Kolları Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Sonra kader beni Gençlik Kolları Başkanlığına getirdi. Gençlik, alışılmış siyasetin dışında düşünmeli ve kendi çağının yeniliklerini partimizin çalışmalarıyla bütünleştirerek yarının Türkiye’sine katkı sağlamalıydı. İstanbul gençliği bunu büyük bir başarı ile gerçekleştirdi. Her çalışmamızda vicdanımızın sesine kulak vererek, yönlendirmelere boyun eğmeden siyasi ahlak çerçevesinde hareket ederek, dikleşmeden dik durarak davamızın  milletimize yansımasına katkı sağladık. Kurucu Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her halini kendimize örnek aldık. Her bitiş bir başlangıçtır. Davamız için farklı alanlarda koşumuz devam edecektir”.

Fatih Sağlam’ın konuşmasının ardından AK Parti Beykoz Gençlik Kollarının yapmış olduğu faaliyetleri içeren rapor, sinevizyon gösterimi şeklinde parti mensupları ile paylaşıldı. Rapor, oy birliği ile kabul edildi.

Faaliyet raporunun ibrasının ardından Fatih Sağlam’a gençlik kolları teşkilatı tarafından hazırlanan veda videosu, salonda oldukça duygusal anların yaşattı.

Mustafa Gürkan: Yeni Türkiye yolunda bize tek bir şey düşüyor; çok koşmak ve çok fedakarlık yapmak!

İkinci konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti’yi yüce bir dağ benzetmesini yaparak, bir çok koldan beslendiğini vurguladı. AK Parti’de yaşanan kongre süreçlerinin yeni bir heyecan ve dirilmenin ifadesi olduğunu söyleyen Gürkan: “AK Parti, çok büyük bir aile. İnanıyorumki, bugün burada görev alacak arkadaşlarımız bu bayrağı çok daha ileriye götürecek ve gururla taşıyacak. Yeni Türkiye yolunda bize tek bir şey düşüyor; çok koşmak ve çok fedakarlık yapmak! Biz bu ateşi çok büyüttük. Hem Türkiye de hem dünya da…” dedi.

Gıyasettin Gergin: Bizim kongrelerimiz, düğün yerleridir!

Son protokol konuşmasını yapmak üzere kürsüdeki yerini alan İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyasettin Görgün de: “Bizim Gençlik Kolları kongrelerimiz sadece kongre değil. Bizlerin kongreleri, başkalarının kongrelerinde olduğu gibi masaların ve sandalyelerin havalarda uçuştuğu yerler değil. Bizlerin kongreleri, fitne ve fesadın olduğu yerler hiç değil. Bizlerin kongreleri; birliğin, beraberliğin, dostluğun, kardeşliğin, umudun yerleridir. Bizim kongrelerimiz, düğün yerleridir. Biz partinin vicdanıyız! Biz sadece bir teşkilat mensubu değiliz biz bir ailenin ferdiyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların sonrasında tek liste ile oylamaya gidilerek Mehmet Güler, AK gençlerin yeni başkanı olarak seçildi.

İlçe Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Arif Topaloğlu

Asiye Kuvel

Aysun Akcan

Burak Karaçam

Cengiz Demirtaş

Emrah Toraman

Ersay İpek

Faruk Uygun

Fatih Çelik

Feride Öztürk

Furkan Çeliker

Hasan Özcan

Hüseyin Baltacı

İbrahim Dağınık

Kadir Demircan

Mahmut Gür

Mehmet Karadoruk

Mehmet Kurtuluş

Muhammed Kara

Muhammed Özdemir

Mustafa Çelik

Oğuzkağan Kaya

Ömer Topgül

Selim Akhan

Servet Öztürk

Sümeyye Öksüz

Şeydanur Taksim

Yasin Acar

Yunus Başer

İl Delegesi Asil Üyeler:

Furkan Köse

Serkan Şahin

Mehmet Güler

Fatih Sağlam

Talha Karakurt

Salih Saraç

Mustafa Parladıcı

Mustafa Döner

Emrah Toraman

Oğuzkağan Kaya

Furkan Çeliker

Burak Karaçam

Fatih Çelik

AK Gençlerin yeni başkanı Mehmet Güler!
Bizi Takip Edin