AK Gençlik'ten Diyarbakır'a ''Beykoz Kütüphanesi''

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları,  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapılan  kütüphaneye 8 bin kitaplık bağışladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün'ün görev yaptığı Diyarbakır’ın  Sur ilçesine 8…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Gençlik Kolları,  Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yapılan  kütüphaneye 8 bin kitaplık bağışladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, Beykoz eski Kaymakamı Aydın Ergün’ün görev yaptığı Diyarbakır’ın  Sur ilçesine 8 bin kitaplık kütüphanenin tüm tefrişatlarını hazırlayarak açılışını gerçekleştirdi. 

Altı aylık çalışma sonucunda tamamen Beykozlu vatandaşların bağışları ile elde edilen 8 bin adet kitabı konu ve içeriklerine göre tasnif eden Gençlik Kolları üyeleri, Sur ilçesi Gençlik Merkezi içinde hazırlanan kütüphane de gençlerin hizmetine sundu.  

Açılışa Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç , Sur Kaymakamı Aydın Ergün, Beykoz Belediye Baskanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Baskanı Adem Sefer, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Baskanı Sevim Gülşen, belediye meclis üyeleri ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Gençlik Koları Baskanı Fatih Sağlam yaptığı açıklama da açılan kütüphanenin Diyarbakırlı çocuklara hizmet vermesinin yanında Beykoz’dan Diyarbakır’a uzanan kardeşlik köprüsüne de katkı yaptığını belirterek “Kardeşliğimiz binlerce yıldır devam ediyor ve edecek, bunu bozmak isteyen güçlerin buna gücü yetmeyecektir.” dedi.

Diyarbakır’da karşılaştıkları misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını dile getiren Çelikbilek: “Bugün belediyemizin ve İstanbul’daki gençlerimizin hazırladıkları 10 bin kitaplık bir kütüphaneyi de Diyarbakır’daki çocuklarımıza armağan ediyoruz. Biz biriz ve beraberiz, diriyiz, güçlüyüz. Beraber oldukça daha da güçlü olacağız inşallah. Bütün bunlar şunu gösteriyor. Bu bölgede de artık insanlarımızın barışa susadıklarını görüyoruz. Sokaklarda gürültü ve patırtının olmaması da ayrıca bir güzellik katıyor. Çünkü şehrin gelişimi o şehre sahip olmakla oluyor. Kavgalı bir yerde şehre sahip çıkamazsınız. Çocuklar, aileler ve büyükler inşallah bu değeri anlayacaklardır. Bölge inşallah zenginleşecektir.” dedi.

Sur Kaymakamı Ergün ise 2007–2012 yılları arasında Beykoz Kaymakamı olarak görev yaptığını ve 2012 yılında atamasının Sur ilçesine yapıldığını ifade etti. Ergün, Çelikbilek ile Beykoz’da başarılı çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Buraya atandıktan sonra da Beykoz Belediyesi bölgedeki diğer il ve ilçelere katkı sunuyor. Bu kapsamda Sur ilçemizde bizim de aracılık etmemizle kendileri gelmediklerinde de gönderdikleri okul ihtiyaç malzemelerini okullarımıza dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Program Sur ilçesine bağlı Şehit Hava Pilot Oğuz Yenen İlköğretim Okul ziyareti ve Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç’a ziyaret ile son buldu.

AK Gençlik'ten Diyarbakır'a ''Beykoz Kütüphanesi''
Bizi Takip Edin