Çubuklu'da Mustafa Sarıgül coşkusu

İstanbul Belediye Başkan (İBB) Adayı Mustafa Sarıgül, Çubuklu Beşevler’deki Mahmudiyeliler Derneğini ziyaret ederek Beykoz halkına seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Çubuklu Beşevler’deki Mahmudiyeliler Derneğ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Belediye Başkan (İBB) Adayı Mustafa Sarıgül, Çubuklu Beşevler’deki Mahmudiyeliler Derneğini ziyaret ederek Beykoz halkına seslendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Çubuklu Beşevler’deki Mahmudiyeliler Derneği’ni ziyaret ederek Beykoz halkına seslendi. Büyük bir coşku ve sevgi ile karşılanan Sarıgül, halkın arasına karışarak herkes ile selamlaştı. CHP İstanbul Bölge Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Aydın Ayaydın, CHP Beykoz İlçe Örgütü ve birçok Çubuklu sakini bu coşku ve sevgi selinin içinde yer aldı. ‘Çalışa Çalışa Kazanacağız’ , ‘Çare Sarıgül’ , ‘ Zamanı Geldi’ gibi sloganlar eşliğinde Beykoz halkına bu kez de Çubuklu’da seslenen Sarıgül, ötekisi olmayan bir anlayışla herkese eşit uzaklıkta çalışmalarını yürüteceğini bir kez daha vurguladı.

Çok çalışacağız, hep beraber olacağız!

Beykoz’a girdiği andan itibaren hiçbir siyasi parti gözetmeden kendisine ve arkadaşlarına göstermiş olduğu ilgiden ötürü Beykozluya sonsuz teşekkürlerini belirterek söze başlayan Sarıgül: “ Her şeyden önce Allah’ım bize hayırlı olanı versin. Her şeyden önce bize hak ettiğimizi versin. Burada beni güzel bir şekilde karşıladınız, çok güzel bakışlarınız var. Bana bakan gözlere bana uzanan ellere ötekisi olmayan bir anlayışla çalışacağım. Hiçbir ayrım yapmayacağım. Ne bölge farkı, ne mezhep farkı, ne kültür farkı, ne inanç farkı ayrım yapmayacağım. Bana gelen yurttaşıma hangi siyasi partiye oy verdin diye sormayacağım. Tek soracağım ‘Kardeşim sana nasıl yardımcı olurum?’ Çok çalışacağız, hep beraber olacağız. Yıllardan beri siyasetin içindeyim. Ama bilesiniz ki, bölgemizde her seçimde oylarımız artırdık. Bize oy veren yurttaşlarımız bir gün oy verdiği için pişman olmadı ama bize oy vermeyen yurttaşlarımız da çalışmalarımızı görünce her seçimde oylarını bize verdiler” dedi. Seçim sürecine dairde düşüncelerini ifade eden Sarıgül, genel seçim ve yerel seçim ayrımına değinerek sözlerini sürdürdü: “ Yerel seçim şudur: Burada seçeceğiniz belediye başkanı; ev alsanız belediye, ev yıksanız belediye, iş yeri açsanız belediye, iş yeri kapatsanız belediye, evlatlar okula gidecek belediye, yuvaya gidecek belediye, doğacağız belediye, vefatta belediye… Ben tüm bu soruların içerisinden geliyorum. Sarıgül sorun üretmez, çözüm üretir. Hiçbir zaman rakiplerimizi kötüleme, karalama içinde olmayacağız. Rakiplerimize demokrasi bayramı diyeceğiz. 20 yıldan beri İstanbul’ yöneten bir anlayış var. 20 yıl çok uzun bir süredir. 20 yılda aynı evde otursanız, boyasını, halısını, mutfağını değiştirmeniz lazım. 20 yıllık süreçte yaptıklarına çok teşekkür ederiz ama destek verirseniz, biz daha iyisini yapacağız” şeklinde konuştu.

Oy verdikleri partiden dolayı kimsenin aşıyla da, işiyle de oynamam!

Şişli bölgesinde, İstanbul’un birçok noktasında birçok hemşeri derneklerine destek verdiklerini ifade eden Sarıgül: “ İstanbul Belediyesi’ni aldıktan sonra hemşeri derneklerimize ayrım yapmadan, bütün köy derneklerine elimden gelen desteği vereceğim. Köy derneklerine destek vermemin sebebi, köy derneklerimiz olmasa burada İstanbul’daki evlatlar atalarınız bıraktıkları kültürü anlayamazlar. Bütün muhtarlarıma sesleniyorum. Hepsine sonuna kadar güveniyorum. Çünkü benim çalışmamda bir başarı varsa, o başarı muhtarlarımındır. Muhtarlarımız demokrasinin ilk basamağıdır. Şişli Belediye Başkanlığını Anavatan Partili bir belediye başkanından devraldım. 15 yıldır da görevdeyim.  Ben düşüncelerinden dolayı, tuttukları siyasi partiden dolayı, oy verdikleri partiden dolayı İBB’ de görev yapan hiçbir arkadaşımın aşıyla da, işiyle de oynamam” dedi. Beykoz’un güncel konusu olan 2B sorununu da ele alan Sarıgül şunları ifade etti: “ Yıllar önce ailemiz gelmiş, buralara yerleşmiş. Diyorlar ki, ‘2B yasasına göre şu kadar para verirsen burayı sana satarım, vermezsen büyük müteahhitler gelir burayı alır. Siz de yerinizden olursunuz. ‘ Böyle bir şeyi kabul etmemiz söz konusu bile değildir. 2B konusu en fazla üzerinde duracağımız, yurttaşlarımızla konuşarak makul rakamlarla çözeceğimiz bir konudur. Hiçbir şekilde endişeniz olmasın!”

Büyükşehiri Beykoz’a getireceğiz!

Adayı adaylığının belli olmamasından ötürü olayın artık kabak tadı vermeye başladığını da söyleyen Sarıgül: “Adayımızın bir an önce netleşmesi lazım. Aday arkadaşımız kim olursa olsun, hepimiz onun peşinde koşacağız. Sonuçta bir kişi aday olacak, diğer arkadaşlar aynı şekilde çalışmalarına devam ediyorlarsa onlarla da söz veriyorum. Büyükşehirde en üst düzeyde onlarla çalışırım. Ancak sadece bana göstermelik çalışanlara da şunu söylüyorum: Kül yutmam! Yandan çalışanlarla değil, candan çalışanlarla beraber olun! Ben sizlerin haklarınızı koruyacağım, ancak bir şey için daha söz veriyorum: AK Parti’ye oy verenlerin de haklarını koruyacağım. Beykoz ile gurur duyuyorum. 94 senesiydi, ara seçimler vardı. O zaman Genel Başkan Bülent Ecevit, Beykoz’dan aday olmamı istedi. Beykoz’u daha iyi bilen bir arkadaşımın aday olmasının uygun olacağını söyleyerek aday olmadım.  O günden beri düşünürüm, keşke o zaman Beykoz’a aday olsaydım. Ama gün bugündür. Büyükşehiri Beykoz’a getireceğiz!” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Çubuklu'da Mustafa Sarıgül coşkusu
Bizi Takip Edin