AK Kadınlar bayram havasında delegelerini seçti

AK Parti Beykoz Kadın Kolları yaklaşan olağan kongre öncesi bayram havasında delegelerini seçti.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Teşkilatı, yaklaşan olağan kongre öncesi bayram havasında delege seçimini gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşk

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz Kadın Kolları yaklaşan olağan kongre öncesi bayram havasında delegelerini seçti.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Teşkilatı, yaklaşan olağan kongre öncesi bayram havasında delege seçimini gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nda ana kademede başlayan değişim Kadın Kolları ile devam ediyor.

Beykoz’da 17 bin kadın üyesi bulunan AK Parti Kadın Kolları, 12 Ocak 2015 tarihinde gerçekleşecek olağan kongreye hazırlanıyor. İlk hazırlık ise yeni yönetimi belirleyecek 431 delegenin belirlenmesi ile başladı.

AK Parti Beykoz Kavacık İlçe Binası’nda gerçekleşen delege seçimi, saat 13.00’da başlayarak akşamüzeri 17.00’a kadar sürdü. Delege seçimi için oy kullanmaya gelen 3 bin 251 kadın üye “Yerli Malları Haftası” dolayısıyla düzenlenen ikramlardan da tattı.

Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen’in süreci hızlandırmak adına istifa etmesinin ardından vekaleten başkanlığı yürüten Gaye Zayıf, kadın kolları teşkilatı içerisinde yapılan temayül sonucu olağan kongrede Kadın Kolları Başkan Adayı olarak çıktı.

Kadın Kolları Başkan Vekili Gaye Zayıf ile sürece dahil Beykoz Güncel Haber olarak kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

AK Parti Beykoz Kadın Kolları’nın vizyonu değişecek!

Gaye Zayıf kimdir?

Evli, 2 çocuk annesiyim. Normalde muhasebeciyim. 12 yıl bir tekstil firmasında finans müdürlüğü yaptım. Daha sonrada Paşabahçe’de iç giyim üzerine 2 tane dükkan açtım. Geçen seneye kadar halen devam ediyordum ama siyasette daha fazla rol üstlenince dükkanları biraz boşladım. İsteyenlerde olunca dükkanları devrettim. Şu anda sadece siyasetle ilgileniyorum. 6 yıldır aktif siyaseti sürdürüyorum.

Şu anda Gaye Hanım sizden başka aday var mı?

Biz burada temayül yaptık. Benimle birlikte temayülden ismi çıkan SHİB Başkanımız Leyla Deniz’inde adaylığı söz konusu. O da Genel Merkez ile görüştü.  Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sibel Hanım,  istişarelerini bitirdikten sonra resmi açıklama yapılacak. Beklemekteyiz.

Başarılı bir Teşkilat Başkanı olmanız, aday gösterilmenizde etkili olmuştur değil mi?

Tabi ki. SKM’de görev aldım, program sorumlusuydum. Hem yerel seçimlerde hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sorumluydum. Aldığımız oylarda belli zaten, Tüm arkadaşlarımızın olduğu gibi mutlaka bir katkımız olmuştur.

Siz Kadın Kolları Başkanı oldunuz diyelim, AK Kadın kadrolarında nasıl bir değişiklik olacak?

İnşallah Kadın Kolları’nın vizyonunu Beykoz’da değiştireceğiz. Eğitim seviyesini biraz yükseltmek istiyoruz. Zaten İl Başkanımızın kararı da bu yönde. Meslek sahibi ya da emekli olmuş vakti olan arkadaşlarımızı da içimize çekmek istiyoruz. Daha çok büyüyerek, daha geniş kitlelere hitap etmek istiyoruz. Kadın Kolları, vizyon olarak değişecek! Eğitim seviyesini yükseltip, genç kadrolarla devam edeceğiz. Kadın Kolları önceden resmi bir kurum değildi, ana kademe resmi bir kurumdu. Kadın ve Gençlik Kolları yan kuruluştu. Bu seçimle beraber ana kademe gibi işlevlerimiz gerçekleşecek. Eskisi gibi olmayacak, her bakımdan değişecek.

Son olarak kongreyi ne zaman ve nerede yapmayı düşüyorsunuz? Duygularınızı alalım…

Kongre şu anda bile beni çok heyecanlandırıyor. Üzerimde büyük bir yük var, belli olduktan sonrada daha çok artar diye düşünüyorum. 12 Ocak 2015 saat 13.00’da Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi ya da Aşroom’da yapmayı düşünüyoruz.

Haber: Burcu Çelik

AK Kadınlar bayram havasında delegelerini seçti
Bizi Takip Edin