AK kadınların yeni başkanı Gaye Zayıf

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'nı vekaleten yürüten Gaye Zayıf resmen başkanlığa seçildi.

AK Parti Beykoz kadroları yenilenmeye devam ediyor. Kısa süre önce Sevim Gülşen'den boşalan Kadın Kolları Başkanlığı'nı vekaleten…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Gaye Zayıf resmen başkanlığa seçildi.

AK Parti Beykoz kadroları yenilenmeye devam ediyor. Kısa süre önce Sevim Gülşen’den boşalan Kadın Kolları Başkanlığı’nı vekaleten yürüten Gaye Zayıf gerçekleştirilen olağan kongrede 267 oyla resmen başkanlığa seçildi.

AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi Beykoz Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Heyecan ve coşku içerisinde kongrelerini gerçekleştiren AK Kadınlar, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile kongrelerini resmi olarak başlattı.

Kongrenin Divan Başkanlığını Münevver Güler yaparken, Divan Başkan Yardımcısı Fulya Telli, Divan Katip Üyeliğini ise Nursel Şahin yaptı.

AK Kadınları kongrede; Kadın Kolları İl Başkanı Av. Özlem Topal, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam,  AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Çiğdem Tuncel ve kadın kolları ilçe teşkilatı katıldı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen; “4.Olağan Kongremizin Beykoz’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Demokrasinin bir göstergesi de partilerin kongreleridir. Bizler bugün burada AK Parti’nin demokrasi yürüyüşüne, yenilerek yola devam edişine, biraz daha büyümesine ve biraz daha güçlenmesine tanıklık sağlamak için toplandık. Görevimi, bugün aramızdan yetişen, yol arkadaşım Gaye Zayıf’a bayrağı teslim etmenin onurunu yaşamaktayım” şeklinde konuştu.

Kadın Kollarının faaliyet raporunun sunulup, oylanmasının sonrasında kürsüye çıkan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, son 12-13 yıldır ilk defa kadının siyasette yerini aldığını ifade ederek; “Daha önce mutlaka Cumhuriyet’in getirdiği ve kazanımlar içerisinde kadınlardan hep, çok övgüyle bahsettik. Ancak kadına gerçekten değer veren bir siyaset anlayışını değerli eski Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete girişiyle beraber algılamaya ve görmeye başladık. Kadın Kollarının çalışması AK Parti’de çok farklı bir şekilde yerini buldu. Kadın kendisinin farkına vardı.  Kadının siyasetteki yeri AK Parti ile zirve yaptı. TBMM hiç olmadığı kadar kadın milletvekili ile tanıştı. Artık nereye baksak kadın yönetici görmek daha fazla, haklarıyla, emekleriyle geldiler. AK Parti ile kadın bir değer olduğunu anladı” dedi.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek; “AK Parti yeni bir döneme giriyor. Bu yeni dönemde kadrolarda devir teslimi oluyor. Bu tabi ki AK Parti’nin kendi içindeki dinamizmini gösteren en önemli işaretlerden birisi. Sevgili Sevim Abla ile el ele, kol kola genel ve yerel seçimlerde beraber çalıştık ve Beykoz’daki AK Parti çıtasını yükselttik. AK Parti ile kadınlarımızın sosyal yaşamdaki yeri daha farklı yere geldi. Kadınlar siyasette olmalı çünkü, onlar oldukları yere tertip, düzen getiriyor” dedi ve yeni oluşacak yönetime başarılar diledi.

AK Parti İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Çiğdem Tuncel de; “AK Parti kadınları nerelerden, nerelere getirdi. AK Parti, bütün kadınlarımızı evlerinde çıkarıp, sosyal hayata kattı. İstanbul’da 149 tane meclis üyemiz var. Gittikçe gelişen, gittikçe büyüyen bir kadın kollarıyız. Her geçen gün sayımız artıyor. İstanbul’da 1 milyon 83 bin kadın üyemiz var. Biz çok büyük bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını yapan bir aileyiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Son konuşmacı olarak kürsüye çıkan Kadın Kolları Başkan Adayı Gaye Zayıf ise, “Sizler bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyorsunuz. Bir yandan da bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiriyorsunuz. Bu nedenledir ki, kadın siyasetin nesnesi değil; öznesidir. Bizler Beykoz’da 17 bin İstanbul’da 1 milyon Türkiye’de 4 milyonu aşkın dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönüle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak yaklaşan  genel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacağız. Yeni Türkiye, yeni güç kadın 2023 hedefinde durmak yok yola devam!” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonrasında tek liste ile delegeler oylamaya gitti. Gaye Zayıf; 400 delegeden, 1 geçersiz oy, 267 geçerli oy alarak Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

İlçe Yönetim Kurulu:

Alev Turunç Balcan

Ayla Türkoğlu

Aysun Keçeci

Ayşe Arabacı

Ayşe Gülten Özaltan

Ayşe Koral

Cemile Musaak

Cemile Özdemir

Esengül Demircioğlu

Fatma Bey

Göknur Yazıcı

Gülay Şahin

Hatice Turp

Hünkar Başer

Merve Eroğlu

Müslime Albayrak

Nebiye Çakmak

Nezihe Demir

Nihal Zorlu Sakallı

Nihayet Kandemir

Nilgün Türkyaşar

Nisa Topçu

Nurten Arslan

Sabire Demirci

Selda Sevinç

Sevgi Meydanlı

Sevinç Buruk

Yasemin Doğan

Zaile Akgül

İl Delege:

Gaye Zayıf

Ayşe Çelikbilek

Ayşenur Gürkan

Sevim Gülşen

Elif Öksüz

Manolya Demirören Tekin

Emine Ünlü

Gül Biçer

Nevin Çalışkan

Nursel Şahin

Fulya Telli

Semra Kara

Hatice Mercan

AK kadınların yeni başkanı Gaye Zayıf
Bizi Takip Edin