AK Parti 12 aday adayını teşkilat ile buluşturdu

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 12 Belediye Başkan aday adayını teşkilat mensupları ile buluşturdu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Ahmet Mithat Kültür Merkezi’ nde “Tanıtın Gecesi” adı altında düzenlediği bir gece…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, 12 Belediye Başkan aday adayını teşkilat mensupları ile buluşturdu.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Ahmet Mithat Kültür Merkezi’ nde “Tanıtın Gecesi” adı altında düzenlediği bir gece ile 12 Belediye Başkan aday adayını teşkilat mensupları ile buluşturdu. Alfabetik sırayla zaman sınırı olmadan her adayın tek tek kendini ifade ettiği program yaklaşık 3 saat sürdü.

Yaklaşan seçim dolayısı ile AK Parti, belediye aday adaylarını tanıtmaya devam ediyor. Başta AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, Kurucu İlçe Başkanı ve Aday Adayı Ahmet Hulusi Batu, Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı olan Yücel Çelikbilek’ in yanı sıra on bir diğer aday adayı ile Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan, Hanefi Dilmaç ve Suphi Uçak, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, mahalle teşkilat mensupları, belediye meclis üyeleri ve yerel basın temsilcileri “Tanıtın Gecesi” ne katılan isimler oldu.

Sefer: 2014 seçimlerinde bayrağı daha yukarıya taşıyacağız

Törenin ilk konuşmasını İlçe Başkanı Adem Sefer gerçekleştirdi ve şunları ifade etti: “ Öncelikle on iki adayıma da hayırlı olsun diyorum. Aday adaylarımızın kendilerini ifade etmesi için böyle bir toplantı yapmaya karar verdik. Bütün arkadaşlarımın ortak bir ideali var. 2004’ te başlayan Ak Parti, rüzgârını 2009’ da devam ettirdi. Önümüzdeki 2014 yerel seçimleri için bu bayrak yarışını daha yukarıya taşımayı kendilerine amaç edindiler. Hiçbir aday adayı arkadaşımız diğeri ile ilgili olumsuz hiçbir şey kullanmadı. Bu yüzden onlara teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbim hayırlısını nasip etsin.” dedi.

Adem Sefer’ in konuşmasının ardından alfabetik sıraya göre belediye başkan aday adayları kürsüye çıkarak kendilerini ve yapacaklarını Beykoz halkına anlattılar.

Batu: Halkla belediye arasında köprü kurmak istiyorum

İlk aday adayı konuşmasını Dr. Ahmet Hulusi Batu yaptı. Kendisini tanıtan kısa bir konuşmanın sonrasında Batu: “ Bu güzide arkadaşlarım, ‘bizde bu yarışın içinde varız, biz de Beykoz’ un dertlerini biliyoruz, bizde partimizde bir vesile ile çalışmak istiyoruz ve biz de bu taşın altına elimizi koyuyoruz’ diyen arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İslam aleminden tutun Afrika’ya kadar her ülke Türkiye’nin başarısı için dua ediyor. Partimiz kapatılacak dendiği o günden itibaren büyük bir özveriyle çalıştığımızı söylemek istiyorum. Beykozumuzun talihsizliği vardır. İmar, tapu, işsizlik… Ben inanıyorum ki AK Parti yine burada iktidar olacaktır. Ve Ak Parti iktidar olduğunda bu sorunlar daha da iyi çözülecektir. Allah korusun, CHP’ nin iktidar olması halinde bu sorunların ne karmaşa haline geleceğini düşünmek dahi istemiyorum. Ne olursa olsun burada seçilen adayımızın arkasında kenetlenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hepimiz Beykoz için çalışmalıyız. Ben seçildiği takdirde halkın arasında dolaşmak istiyorum, tek başıma. Halkla belediye arasında köprü kurmak istiyorum. Yarınlarımızı düşünerek çalışacağız.” dedi.

Bilir: Beykoz’un adını hep beraber yeniden yazacağız!

Ahmet Batu’ nun konuşmasının ardından söz Ali Bilir’ e bırakıldı. Bilir, hazırlamış olduğu kendini tanıtan sunumun sonrasında düşüncelerini şöyle aktardı: ”Belediyecilik anlayışımızı hep beraber onuncu yılına taşıdık. Yapılan hiçbir şeyi unutmamak gerekir. Eski Belediye Başkan’ ı Muharrem Ergül’ ün Beykoz’a doğalgazı 4 ayda getirmesi, Yücel Çelikbilek’ in 2/b için gösterdiği gayretler… Beykoz’ a bundan önce hizmet eden ve edecek olan herkesin Allah yar ve yardımcısı olsun. Herkesi kendimiz gibi kabullenerek çevremizdeki her şeyin bize ait olduğu bileceğiz. Beykoz’ u hep beraber huzura kavuşturacağız. Beykoz’ un adını hep beraber yeniden yazacağız. İnsanlar için deriz ya her şeyin başı sağlık. Kurumlar içinde her şeyin başı iyi yönetimdir. “ dedi.

Güner: Başbakanımız arkamızda olduğu sürece Beykoz layık olduğu yere gelecektir!

Ali Bilir’ in hemen ardından kürsüye kendini anlatmak üzere Burhan Güner çıktı. Güner ise konuşmasında: “ Beykozumuzda peygamber barından tek ilçeyiz. Dolayısı ile inanç turizmini geliştirmek için düşündüğüm projeler var. Yapmak istediğim bir diğer önemli şey ise, Beykoz Spor Kulübünü Turkcell Süper Lig’ e çıkarmak olacaktır. Çünkü, buradaki esnafımızın gelişmesine, para kazanmasına faydası olacağını düşünüyorum. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan arkamızda olduğu sürece Beykoz’umuz her zaman layık olduğu yere gelecektir. “ diye ifade etti.

Karakaya: Beykoz’ u şahlandırmaya geldim!

Burhan Güner’ in arkasından söz hakkı Hasan Karakaya’ ya geçti. Karakaya düşüncelerini şu şekilde açıkladı: “ Beykoz’ un sorunlarını çok iyi biliyorum ve yaşıyorum. Bu sorunların çözümünü de çok iyi biliyorum. Bilgi ve tecrübelerime dayanarak, Ak Parti ve alt kadrolarla Beykoz’ u şahlandırmaya geldim. Başbakanımızın dediği gibi, ülkemiz için hatta dünya için de bu seçimler çok önemli. Ülkemize çağ atlatan partimizin yaptıklarını hiçbir şeye dönüşmemesi için bu seçimler önemlidir. Gezi olaylarında nelerin düşünüldüğünü biliyoruz. Çok şükür, sağduyulu milletimiz sayesinde hedeflerine ulaşamadılar. Bu seçim gezi olaylarında yapamadıklarını yapmak içindir. 2071’ e ulaşmak için ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırız. Ben Beykozluyum. Beykoz’ u adım adım, sokak sokak biliyorum. Beykoz için var gücümüzle çalışacağız. Bu birikimi ve cesareti kendimde görüyorum. Kim aday olursa, onunla aynı doğrultuda çalışacağımızı da söylemek istiyorum.” dedi.

Kaya: Organik bir başkan aday adayınız var!

Hasan Karakaya kürsüden indikten sonra Av. Kemal Kaya sözü aldı. Kaya’da kısaca kendini tanıttıktan sonra konuşmasına şöyle devam etti: “ 1967 Beykoz doğumluyum. Sanırım bu yüzden diğer arkadaşlardan ayrılıyorum. Yani organik bir başkan aday adayınız var. Beykoz’ umuzu daha iyi noktalara getirmeye çalışacağız. Duygularınızın aklınızın önüne geçmeden değerlendirmenizi istiyorum. Böylece Beykoz daha ileri taşınsın. Beykoz’ umuzun mülkiyet, imar, istihdam, trafik gibi sorunlarını çözmeye çalışacağız. Bu sorunların hukuki olduğunu da söylemek istiyorum. Hukuki bilgimin de bu anlamda yararlı olacağını düşünüyorum. Gezi olaylarının henüz tehlikesi geçmiş değil ve bu yüzden seçimler önemlidir. Tüm belediyeye düşen sosyal, ekonomik, çevresel hizmetlerin yanında biz insanların gönüllerine hitap edeceğiz.” şeklinde belirtti.

Bahçeli: Aday olduğumda tüm arkadaşlarımın yanında olmasını istiyorum!

Kaya’ nın konuşmasının ardından sıra Mehmet Reşat Bahçeli’ ye geldi. Bahçeli ise konuşmasında: “1970’ den beri Beykoz’ da yaşayan bir kardeşinizim. Beykoz Refah Partisinin kurucu başkanlığı ile siyasete girdim. Beykoz’ a bir hizmetimiz, katkımız olması için aday adayı oldum. Geçtiğimiz süreçte bir çok sorunlarla karşılaştık bu yüzden arkadaşlarımızın dediği gibi seçimler önemli. Beykoz çok değerli bir belde. Ben şahsen, aday olduğumun zaman tüm arkadaşlarımın yanında olmasını istiyorum. Eğer başka arkadaşım olursa da seçim zamanı geceye kadar onunla koşacağımı söylemek istiyorum.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Torun: 3. dönemi AK Parti imzalı Beykoz görmeliyiz!

Bahçeli’ nin sonrasında Eski Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun da kendisini tanıtan kısa bir konuşmanın ardında sözlerini şöyle sürdürdü: “ Beykoz’ umuzun bugün çok önemli sorunu var mülkiyet… Ve çok zor şekilde bu sürece kadar geldi. Ak Parti’ nin ne kadar gayretle bu noktalara geldiğini görüyoruz. Başbakanımız, özellikle 2/b sorununu çözümüne en ayak olunca Beykoz’ un önü açılmış oldu.  Beykoz’ u olması gerektiği noktaya taşımak istiyoruz. Hep beraber bir çok sorunun giderileceğini gelecek süreçte görmek istiyoruz. 3. dönemi de Ak Parti imzalı Beykoz görmeliyiz. Bunun başka alternatifi yok. Ak Parti belediyeciliği buraya getirmiştir. İnşallah hep beraber daha güzel günlere geleceğiz.” dedi.

Ergül: Bizim Ak Parti’ den başka gidecek kapımız yok!

Metin Torun ise ardından sözü Eski Belediye Başkanı Muharrem Ergül’ e bıraktı. Ergül, yaptığı açıklama da şunları söyledi: “ Ben Beykozluyum. Beykoz’ da büyüdüm. Her yerini biliyorum. Mezar yerimi de Beykoz’ dan aldım. Yani ölünce de buradayım. Buradan asla ayrılmayacağım.  Beykoz’ u çok seviyorum. Belediye Başkanlığını Allah bana nasip etti. Bundan daha büyük bir şeref olamaz. Arkadaşlar adayınız kimse, ben ondan fazla koşmazsam, Beykoz bana haram olsun. Ben bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Bizim Ak Parti’ den başka gidecek kapımız yok! Hepimiz birimiz içindir.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kutupoğlu: İstanbul’ un hiç bozulmamış insanları buralarda yaşıyor!

Ergül’ ün konuşmasının sonrasında kürsüye Mimar Muhsin Kutupoğlu konuşmacı olarak çıktı ve şu açıklamalarda bulundu: ” Bizim en büyük vasfımız fen adamıyız, bilim adamıyız. Bunun için burada varım. Hem yüksek mühendisim hem mimarım. Aynı zamanda şehir plancısıyım. Bir çok başarılı projeye imzamı attım.  Mesela, sahaflar çarşısı benim eserimdir. Beykoz’ u ben çok seviyorum. İstanbul’ un hiç bozulmamış insanları buralarda yaşıyor. Tertemiz insanlar! Ben Beykoz’ da çalışmaktan büyük gurur duyuyorum. Beykoz için elimden gelen her şeyi yapacağım. Buna inanıyorum. Beykoz’ un 21. yy taşınması için her şeyi yapacağım. Bizler hizmet için varız ve seçilecek aday arkadaşımızın da arkasındayız. “ şeklinde konuştu.

Tahmaz: Beykoz, Anadolu çocuklarının son gözdesidir!

Kutupoğlu’ nun yapmış olduğu açıklamaların sonrasında sözü Mustafa Tahmaz aldı. Tahmaz ise: “Beykozlu olarak bu güzelliğin kıymetini bilmemiz lazım. Beykoz, Anadolu çocuklarının son gözdesidir. Burada Türkiye’ nin dört bir yerinden gelen insanlar hayatlarını kurmuş, birleştirmiştir. Anadolu çocukları İstanbul’ un göbeğinde!  Bende bir Anadolu çocuğuyum. İçinde Beykoz sevdası yaşatan bir Anadolu çocuğu… Aday adaylığı demokratik bir yarıştır. Bu yarış demokrasinin bir cilvesidir. Bu yarışın sonunda kim aday olursa Mustafa Tahmaz yanında olacaktır. Bize düşen bu konuda Rabbimizden hayırlısını istemektir. Beykozlu’ nun yaşam standartlarını arttırmak için buradayım. Beykozlu hemşerilerimin daha iyi hizmete layık olduğuna inandığım için buradayım. Beykozlu’ nun talihini değiştirmek ve hayallerini gerçekleştirmek için buradayım. ” diye düşüncelerini belirtti.

Baki: Bizler seçimlere bir ay kala ortaya çıkan partilerden değiliz!

Tahmaz’ ın ardından konuşma sırası Av. Yüksel Baki’ ye geçti. Baki, duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Ak Parti kurulduğundan bugüne girdiği bütün seçimlerde oyunu artırarak yoluna devam etmiş tek siyasi partidir. Bende sizinle bu yolda yürümekten onurluyum. İnşallah sizlerin desteğiyle bu seçimden alnımızın akıyla çıkacağız. Bizler seçimlere bir ay kala ortaya çıkan partilerden değiliz. Aksine bizler, bugün milletim için ne yaptım diyen Ak Parti’ nin mensuplarıyız. Bu kadar aday adayının çıkması bizler için çok büyük bir zenginliktir. Her kardeşimiz bu yükü taşıyabilecek güçtedir.  Aramızdaki bir yarış değildir, yarış olursa anca hayırda olur. Ben içinizden biri olarak projelerimizle yola çıkmaya hazırım. Bu gücü tamamen sizlerden alıyorum. Beykoz’ un yüzünü hep beraber inşallah ağartacağız. 30 Mart’ ta Ak Parti’ nin mühürünü Beykoz’ a basacağız.“ dedi.

Çelikbilek: Beykoz’dan asla bir tek insan bile çıkmayacaktır

Baki’ nin konuşmasının ardından son olarak Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Yücel Çelikbilek kürsüye çıktı. Yapacağı projelerden oluşturduğu sunumu kendisine konuşma sırasında eşlik etti. Çelikbilek ise şu açıklamalarda bulundu: “ Sizlere hizmet takdim ettik, bu hakkı bizlere siz verdiniz. Allah iki dönem Beykoz’ a Ak Parti’ yi nasip etti. Yaptığımız şeyler yapacağımızın teminatıdır diye düşünüyorum. Beykozlu olmaktan gurur duyuyorum. AK Parti’ nin de ilk kurucularından biriyim. Muharrem Ergül aday adaylığını açıkladığında ben aday adayı olmamıştım.  Asla da düşünmemiştim. Teşkilatımız içinde yer alan herkes gece gündüz çalışarak Türkiye’ de hiçbir ilçenin yapamadığını başardık. İnsanların duası ve Allah’ın yardımı olmasaydı bu aşamalara gelemezdik. Biliyorsunuz ki, yerel hizmetlerde kullanacağım süre 5 yıl sonrasında ben yokum. Bu süre içinde Beykoz’ un değişim ve dönüşümünü görmek istiyorum. Sorunların çözüme kavuşması için elimden gelen her şeyi yaptım. Ve şunu da söylemek istiyorum: Beykoz’dan asla bir tek insan bile çıkmayacaktır.” şeklinde belirtti.

Tanıtım töreni, yaklaşık olarak üç saat sürdü. Yücel Çelikbilek’ in konuşmasının sonrasında bütün aday adaylarının bir araya gelerek fotoğraf çekilmesi ile tören sona erdi.

AK Parti 12 aday adayını teşkilat ile buluşturdu
Bizi Takip Edin