MHP Beykoz'da ilk aday Kurtuluş Ünal

Kurtuluş Ünal, MHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

MHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için ilk resmi başvuru Kurtuluş Ünal tarafından gerçekleştirdi. Kalabalık bir heyet ile Kavacık'ta…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurtuluş Ünal, MHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

MHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylığı için ilk resmi başvuru Kurtuluş Ünal tarafından gerçekleştirdi. Kalabalık bir heyet ile Kavacık’ta bulunan parti binasına gelen Kurtuluş Ünal İlçe Başkanı Ali Emanet’e resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

Beykoz Muhtarlar Dernel Başkanı ve Alibahadır Köy Muhtarı Cavit Gül ile KAS-DER Başkanı Süleyman Çalık’ın da hazır bulunduğu başvuru sonrasında İlçe Başkanı Ali Emanet kısa bir konuşma yaptı. Başvurusunu gerçekleştiren Kurtuluş Ünal’ı medeni cesareti için tebrik eden Ali Emanet, Demokratik yollarla iktidar partisini devireceklerini söyleyerek AK Parti Aday Adayı Mustafa Tahmaz’ı eleştirdi.

İlçe Başkanı Ali Emanet’in ardından bir konuşma gerçekleştiren MHP Beykoz Belediye Başkan aday adayı Kurtuluş Ünal şu açıklamaları yaptı;

Beykoz MHP Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurumda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dava arkadaşlarıma, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine ve gecesini gündüzüne katıp, Beykoz’un  bütün sorunlarını irdeleyen ve Beykoz halkına ışık tutan cefakar ve fedakar basın mensuplarına değerli zamanlarını ayırıp ilçe binamıza kadar geldikleri için şahsım ve arkadaşlarımın adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.

27 senelik Beykozluyum

Öncelikle kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. 1973 yılında Rize ili Çayeli ilçesinde dünyaya geldim. İlkokulu ilçemizde tamamladıktan sonra dini eğitim almak üzere üç sene Kuran kursunda yatılı olarak kaldım. 1986 yılında tahsilime devam etmek için İstanbul Beykoz’a göç ettim. Beylerbeyi lisesinde  öğrenimimi tamamladım. Lise  yıllarında Ülkü Ocaklarının değişik kademelerinde görev yaptım (okul başkanlığı, Beykoz Ülkü Ocakları başkanlığı, Çengelköy Ülkü Ocakları Başkanlığı). 1994 yılında liseyi bitirdikten sonra vatani görevimi yapmak üzere askere gittim. Askerlik dönüşü ekonomik bağımsızlığımı sağlamak için ticarete atıldım. Bir taraftan da Eskişehir Anadolu Üniversitesinde işletme bölümünü bitirdim. Evli ve üç çocuk babasıyım. Geçen dönem MHP Üsküdar İlçe Başkan yardımcılığı görevini yaptım. Halihazırda milliyetçi düşünce kuruluşu olan 2023 Lider Ülke Türkiye Platformu’nun kurucularındanım.

Beykoz halkı doğru kararı verecek olgunluğa sahiptir

Milletin hafızası ve vicdanı olan biz ülkücüler Mevlana’nın söylemiş olduğu şu sözü kendimize şiar edinmişizdir. “İnsanlarda güzel olan yüzdür, yüzde güzel olan gözdür, ama insanı insan yapan ağzından çıkan sözdür.” Bu yüzdendir ki ben ve arkadaşlarım Beykoz’da girmiş olduğumuz belediye başkanlığı yarışında karşımızdaki adaylara ve onların destekçilerine hiçbir zaman kötü söz söylemeyeceğiz ve onları rencide edecek hareketlerde bulunmayacağız. Biz sadece Beykoz halkına yapacağımız projeleri anlatacağız. Sonra da takdiri yaradan yüce Mevlaya tevccühü de yüreği temiz, alnı açık fedakar ve cefakar Beykoz halkına bırakacağız. Biz inanıyoruz ve biliyoruz ki Beykoz halkı kendisinin haklarını en iyi kimin savunacağını bilecek olgunluğa sahiptir. Onun için halkın verdiği her oy bizim için değerlidir.

Halkın ilk önceliği kendisine değer verilmesi

Gazeteci arkadaşlarım sormak ister “projeleriniz nelerdir” diye. Onlar sormadan şunu söylemek istiyorum ki Beykoz Beykoz halkına yeter. Beykozlu Beykoz’u ihya eder. Dışarıdan hiçbir desteğe ve yardıma ihtiyacı yoktur. Yeter ki, biz Beykoz halkını rahat bıraksınlar. Bir de anti parantez olarak sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum.  Aday adaylığımı açıklayacağımı söylediğim zaman bir arkadaşım bana şunu söyledi: “Sen de diğer belediye başkanları gibi başkan olunca bizi unutursun.” Ne 2B sorununu sordu, ne trafik sorununu ne de diğer sorunları… Bu da demek oluyor ki halkın ilk önceliği kendisine değer verilmesi, seçtikleri kişilerin seçildikten sonra da yüzlerinin onlara dönük olmasını istemesidir. O yüzden diyorum ki, MHP Beykoz Belediye Başkanlığını kazandığı takdirde Beykoz’u Beykoz halkı yönetecektir.

MHP Beykoz'da ilk aday Kurtuluş Ünal
Bizi Takip Edin