AK Parti asker adaylarını dualarla uğurladı

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları düzenledikleri bir programla 93/4 tertip 20 asker adayını dualarla birliklerine uğurladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından “Asker Uğurlama” proğramı düzenlenerek 93/4 yirmi asker…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları düzenledikleri bir programla 93/4 tertip 20 asker adayını dualarla birliklerine uğurladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları tarafından “Asker Uğurlama” proğramı düzenlenerek 93/4 yirmi asker adayı dualarla birliklerine uğurlandı.

Beykoz Belediyesi Düğün Salonun’nda yapılan ve sunumunu AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Tanıtım ve Medya Komisyon Üyesi Recep Yaman tarafından yapılan proğrama asker ailelerinin yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan yardımcıları Nevin Çalışkan ve Muhammet Hanefi Dilmaç, Belediye Meclis üyesi Haydar Çelilk, Meclis Üyesi Aday Adayı Av. Ahmet Deliak, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yaklaşık iki saat süren programda asker adayları için Anadolu Hisarı Cami ve Göksu Cami imamı Rıfat Kaya tarafından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu.

Sağlam: Artık 12 aydır şehit haberleri duymuyoruz

Yapılan duaların ardından Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Sağlam tarafından açılış konuşmasında “İlk kez belki de arkadaşlarımızı güven içinde askere yollayacağız. Çünkü milli birlik ve beraberliğimiz çerçevesinde artık 12 aydır şehit haberleri duymuyoruz.  Ve inşallah daha da kötü haber duymayacağız. Türkiye’ miz inşallah bundan sonra daha güven veren yarınlara kavuşur.” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Biz barışın bekçisi olmak istiyoruz!

Fatih Sağlam’ ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kürsüye çıktı ve şunları söyledi: “Dünya da en büyük mertebe şehitliktir. Sakın ha dualarınız da şehitliği çıkarmayın. Allah keşke hepimize şehitlik nasip etsin. Biz barışın bekçisi olmak istiyoruz. Hiç kan dökülmesin, gözyaşı dökülmesin ve hiç analar ağlamasın istiyoruz.  Şehitlik bir nimettir. Ve o nimete kolay kolay erişemezsiniz. Ne şehit anası babası olmak kolaydır ne de şehit olmak kolaydır. Biz oyunda oynarız, eğleniriz ama edepli bir şekilde yaparız bunu. Hepiniz öncelikle folklor öğrensin. Bu bizim milli oyunumuz bunu mutlaka bilin. Bu bizim geleneklerimiz göreneklerimiz.

Terörün bitmesini istemiyorlar

Sizlerin de bildiği siyasi kadro dünyaya rağmen küçük bir dünya Türkiye’ de terörün bitmesini asla istemez. Çünkü Türkiye’ de terör biterse Türkiye’ deki insanlar yerine başkalarının adını alır. Çok çalışırlar ve bunlar dünyanın başına bela olurlar. Bu yüzden Türkiye’ de terör olsun ki gençler birbirini yesinler, komşuluk ilişkiler kalksın, herkes herkese düşman olsun, o ülkede barış olmasın ki onların kalkınma hakkı olmasın. Sadece canlarını düşünsünler başka bir şey düşünmesinler diye bu ülkede hiçbir zaman barışın olmasını istemediler. İşte AK Parti Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bu ülkede barışı sağlayacağız dedi. Bizim birlik ve beraberliğimiz artıkça dünyada çok farklı yerlere geleceğiz. İnşallah sizleri dualarla yolladık ve hayırlısı ile gelin dedi.

Çelikbilek’ in konuşmasının sonrasında program dualarla devam etti. Program bitiminde ise 20 asker adayına traş takımından oluşan hediyeler takdim edildi.

AK Parti asker adaylarını dualarla uğurladı
Bizi Takip Edin