AK Parti Beykoz 15 Temmuz'u adeta tekrar yaşattı

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘15 Temmuz' temalı özel gündem ile bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı ‘15 Temmuz' temalı özel gündem ile Ekim ayı Danışma Meclisi'ni gerçekleştirdi. Son…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, ‘15 Temmuz’ temalı özel gündem ile bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı ‘15 Temmuz’ temalı özel gündem ile Ekim ayı Danışma Meclisi’ni gerçekleştirdi. Son Danışma Meclisi’ni 15 Temmuz akşamı yapan Beykoz teşkilatı üç aylık aranın ardından özel gündem ile bir araya geldi.

R.Şahin Koktürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Danışma Meclisi’ne AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, İstanbul Milletvekilleri Hurşit Yıldırım, Hasan Turan ve Osman Boyraz, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları İlçe Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mehmet Güler ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, teşkilat mensupları ve 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ile gaziler katıldı.

Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın sunuculuğu ve okuduğu şiirler ile coşku içinde başlayan Danışma Meclisi’nde Divan başkanlığını AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Yüksel Baki yaparken yardımcılıklarını ise Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Esengül Demircioğlu ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Selim Akhan yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Muhammed Polat’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda darbe gecesi ve sonrasında yaşananlarla ilgili Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı tarafından hazırlanan video gösterisi katılımcılarla paylaşıldı. Duygu dolu anların yaşandığı video gösteriminde, katılımcılar adeta o geceyi yeniden yaşadı.

Mustafa Gürkan: Kurulan tuzaklara karşı dikkatli olmalıyız

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin gündeme alındığı Danışma Meclisi İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Gürkan konuşmasında; İçinde yaşadığımız bu topraklarda bizleri bir kez daha biraya getiren rabbime şükürler olsun. Son 3 ayda yaşadıklarımızdan sonra bunun ne kadar değerli olduğunu anladık. 15 Temmuz akşamı son yaptığımız danışma meclisinden bugüne çok şey değişti. Bu ülke 15 Temmuz gecesi görebileceği en alçak saldırıyı yaşadı. Ecdadımızın bizlere emanet bıraktığını bir gecede yerle bir etmeye kalktılar. Hamdolsun ki herkes bu kalkışmanın karşısında durdu. O günler artık geride kaldı. Önümüzde zorlu 1 -1,5 yıl var. Kurulan tuzaklara karşı çok dikkatli olmalıyız.  Etrafımızda bu işe bulaşmış insanlarla diyaloglarımıza dikta etmemiz lazım. Bu dönemden aldığımız en önemli ders birlik beraberliğimizdir. Biz bu topraklara tesadüfen gelmedik. Bu topraklarda tesadüfen yaşamıyoruz. Bu topraklarda içeriden ve dışarıdan yapılanlarla yıpratıldık. Ama son 15 yılda artık bu toprakların istediği gibi koşan bir lider var.  Bu toprakların etrafını duvarlarla örsek de bizi rahat bırakmayacaklardır.  Birliğimizi ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece yeni bir Türkiye’de beraber olacağız. “ diyerek 15 Temmuz gecesi yaşananları ve teşkilatla birlikte yapılanları anlattı.

Yücel Çelikbilek: 15 Temmuz’da Türk milleti farklı bir aksam yaşadı

İlçe Başkanı’nın ardından kürsüye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek davet edildi. 15 Temmuz sonrası yapılan ilk danışma meclisinin 15 Temmuz özel gündemli yapılmasının anlamlı olduğunu belirten Çelikbilek konuşmasının devamında; “Bu aziz milletin bileğini kimse bükemeyecek. Şehit ailelerinin evlerini ziyaret ettiğimde şehitlerin evden çıktığı halini dinledikçe milletimizin büyüklüğünü bir kez daha anladım. 15 Temmuz akşamı Türk milleti farklı bir aksam yaşadı.  Tüm dünyaya örnek oldu. Bu millet büyük ve asil bir millettir. Rabbimin yardımı, şehit ve gazilerin kahramanlıkları, alanları dolduran milletimin gayreti ile  bugün tarih sahnesinde yer alan farklı bir milletiz.” ifadelerini kullanarak  Brezilya’da yapılan ‘darbe karşıtı’ gösterilerinde Türk bayrağının kullandığını anlattı.

Konuşmasına “Darbecilere ilk darbeyi köprüde vuran gazi Beykoz’un yiğit teşkilat mensuplarını saygıyla selamlıyorum.” diyerek başlayan AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Saadettin Çay, 15 Temmuz ile ilgili yazdığı bir şiiri paylaştı.

Mustafa Ataç: Milletimiz hainlere en güzel cevabı vermiştir

Milletvekillerinin de birer konuşma yaptığı gecede son olarak AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş sahneye davet edildi. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne inerek gerekeni yapan Beykoz teşkilatına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ataç sözlerinin devamında “O geceyi birebir yaşadık, birebir yönettik. Genel Başkanımızın talimatı ile tüm teşkilatlarımızı harekete geçirip 81 ilde 970 ilçede halkımız duyarlılık göstererek tanklara göğüslerini siper ettiler. Başbakanın ve Cumhurbaşkanı’nın TV’den daveti ile milyonlar sokaklara aktı. Duyarlıklılarını ortaya koydular. O duruşu sergileyen milletimize şükranlarımı sunuyoruz. Asker kılığına bürünmüş hainler tarafından bu ilkenin insanlarına silah doğrultanlara milletimiz en güzel cevabı vermiştir.” dedi.

Şehit yakınları ve gazilere de söz verilen gecenin sonunda demokrasi nöbeti tutan teşkilat mensuplarına İlçe Başkanı Mustafa Gürkan imzalı “Beykoz Milli İrade Nöbet Beratı” dağıtıldı. 

AK Parti Beykoz 15 Temmuz'u adeta tekrar yaşattı
Bizi Takip Edin