AK Parti Beykoz'da bayram heyecanı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, bayramın 2.günü düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı'nın 2.günün de teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. İlçe binasında düzenlenen…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, bayramın 2.günü düzenlenen bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Ramazan Bayramı’nın 2.günün de teşkilat üyeleri ile bir araya geldi. İlçe binasında düzenlenen bayramlaşma toplantısına, İstanbul Birinci Bölge Milletvekilleri Hasan Sert ve Ravza Kavakçı Kan’da katıldı. Ravza Kavakçı Kan’ın Beykoz’dan Sorumlu Milletvekili olması, Hasan Sert’in ise Beykozlu olmasından ötürü her iki milletvekili de bayramda burada olmanın kendileri için ayrıca mutluluk verdiğini ifade etti.

Çok sayıda parti mensubunun katıldığı bayramlaşma toplantısına ayrıca; İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk’te katılarak, bayramın mutluluğunu AK Parti ailesi olarak beraber paylaştı.

Bayramlaşma konuşmasını yapan her konuşmacı, ülkedeki birlik ve beraberliğe vurgu yaparak, bu ülkedeki kardeşliğin kimsenin oyunuyla bozulmayacağına dikkat çekti.

Mustafa Gürkan: Bu ülkedeki kardeşliğimizi kimse bozamayacaktır!

Bayramlaşma konuşmasını öncelikle İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir Ramazan ayını daha geçirdiklerini ifade eden Gürkan; “Ramazan ayından sonrada Rabbim bize bayramı görmeyi nasip etti. Ramazan ayı; birliktir, beraberliktir, kardeşliktir, esenliktir ve kavuşmaktır. Hamdolsun, Ramazan ayının anlamını ifade eden bir çok güzelliği de bu sene yaşadık. Özellikle belediyemizin programlarına katkıda bulunmaya çalıştık. Bir AK Parti geleneği olan ama AK Parti geleneğinden öte bu topraklardaki yaklaşık bin yıllık gelenektir, bu gelenekleri bu Ramazan ayında tekrar yaşadık. Her dönem daha da büyüterek ve geliştirerek yaşıyoruz. Gerek gönül sofralarımız gerek mahalle iftarlarımızla… Bu iftarlarımız siyasi iftarlarımız değildi. Tüm Beykozlunun orada olması, o coşkuyu orda yaşaması inanın çok güzel. Bu iftarlar Belediye Başkanımız göreve geldiğinden beri daha da büyüyor ve gelişiyor. Başkanımıza ve ekibine bu açıdan çok teşekkür ediyorum… Bu ülkenin ve bu devletin hafızasında çok büyük tecrübeler vardır. Ne kadar buradaki kardeşliği bozmak için bir takım çabalar olsa da  inanın bunların hiçbirinin karşılığı olmayacaktır. Bugünde önemli bir süreçten geçiyoruz. Ama ben bunun Türk Milletinin iyi bir şekilde atlatacağına inanıyorum. İlerleyen günlerin çok daha güzel olacağına inanıyorum. Buradan oluşacak nasıl bir tablo olursa olsun, erken seçim ya da koalisyon, biz her ikisi içinde hazırız. Üstümüze düşen görevi layığı ile yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Yücel Çelikbilek: Günümüzün iftarları daha güzel, daha bereketli…

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de, Mustafa Gürkan’ın sözlerine katıldığını belirterek, şunları söyledi: “Gerçekten güzel bir ülkede yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmek lazım… Bayram boyunca Beykoz halkıyla kucaklaşmaya, onlarla bayramlaşmaya devam edeceğiz. Çok güzel ve bereketli bir Ramazan ayı geçirdik. Ben bu Ramazanların eski aratmayacak kadar güzel olduğuna inanıyorum. Eskiden doğrusu bu kadar iftar sofrası kurulmazdı. İnsanlar bir araya bu kadar gelmezdi. Belli durumu olan insanlar bu sofraları kurarlardı. Bürokrasinin ilgi gösterdiği iftarlar çok nadirdi. Ama bugün halkıyla devletin bütünleştiği, özellikle halkın çokça itibar gösterdiği sofraları kuruyoruz. Beykoz’daki alanlarımızın yetersizliği bu kadarı yapmamıza neden oluyor. 5 binden fazla insanı bir araya getiren alanımız maalesef yok. İnşallah iftar alanlarımızı daha da büyüterek, geliştirmeye çalışacağız”. İslam ülkelerinde gerçekleşen bazı olumsuz olaylara da değinen Başkan Çelikbilek, kimi yerlerde bayramın buruk geçtiğini söyledi. Ülkemizde bazı ‘çıbanların’ çıkartılmak istendiğini de söyleyen Başkan Çelikbilek, bunun başarılı olmayacağını vurguladı. AK Parti kadroları olarak herkesi kardeş olarak gördüklerini de sözlerine ekleyen Başkan Çelikbilek, Türk Milletinin geleceğini düşünerek yola çıktıklarını ifade ederek, seçimlerde çıkan koalisyon sonucuna da asla karşı çıkmayacaklarını, halka saygı duyacaklarını söyledi.

Başkan Çelikbilek’in konuşmasını tamamlamasının ardından Beykoz’dan Sorumlu Milletvekili Ravza Kavakçı Kan ve Beykozlu Milletvekili Hasan Sert’te kısa birer bayramlaşma konuşması yaptı. Her ikisi de Beykoz’un kendileri için önemli olmasının sebeplerini, geçmişlerinden yaşayışlarından birkaç anıyı parti üyeleri ile paylaşarak anlattı. Seçimlerde verimli çalışmalarından ötürü Beykoz İlçe Başkanlığı’na ayrıca teşekkürlerini belirten Kavakçı ve Sert, günün birlik ve beraberlik günü olduğunu ifade ederek, teşkilat olarak daha da kenetlenmek olduğunu söyledi.

AK Parti Beykoz'da bayram heyecanı!
Bizi Takip Edin