AK Parti, birlik ve beraberliğini konuşturdu!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz'a tekrar belediye başkan adayı gösterilen Yücel Çelikbilek için “Aday Tanıtım Gecesi” düzenledi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz'a tekrar belediye başkan adayı gösterilen Yücel…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz’a tekrar belediye başkan adayı gösterilen Yücel Çelikbilek için “Aday Tanıtım Gecesi” düzenledi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz’a tekrar belediye başkan adayı gösterilen Yücel Çelikbilek için “Aday Tanıtım Gecesi” düzenledi. Birlik ve beraberliğini bir kez daha gösteren AK Parti, Salon Assrom’da düzenlediği geceyle tüm partilileri bir araya getirdi. Gecenin özel davetlisi olan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk başta olmak üzere; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Nevin Çalışkan ve Hanefi Dilmaç, Belediye Başkan Aday Adayları Yüksel Baki, Ali Bilir, Burhan Güner, Metin Torun ve Kemal Kaya, Belediye Meclis Üyeleri, Çankırılılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak, Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker, SKM Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları, bir çok mahalle muhtarı ve ilçe teşkilat üyeleri katıldı. Gecenin sunumunu ise Zülküf Sönmez üstlendi.

Yoğun bir kalabalığa sahip olan salonda, “Başkanımız Yücel Çelikbilek” ve  “Beykoz Seninle Gurur Duyuyor” sloganları atıldı. Muhalefet Parti’nin AK Parti yönetimi için Beykoz’u rant adına zenginlere peşkeş çekilecek iddialarına da cevap veren Çelikbilek; tek rant kavgalarının Beykoz halkının gönüllerini fethetmek olduğunu söyledi.

Sefer: AK Parti’nin Beykoz’a, Beykoz’un da AK Parti’ye ihtiyacı var!

Gecenin ilk konuşmasını gerçekleştiren İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz’da art arda seçim kazanan parti unvanını elde ettiklerini ve üçüncü kez de bu başarıyı elde edeceklerine inandıklarını ifade etti ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”Beykoz, hizmet anlamında bu 5 yılı dolu dolu geçirdi. Mülkiyet sorununun da yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Gezi olaylarıyla başlayan 17 Aralık operasyonu ile devam eden süreç ülkeyi yerel seçimden çıkarıp genel seçim havasına sokmaktadır. AK Parti varlığını daha çok desteklenmesi gereken noktaya geldik. 12 aday adayımızın yaptığı çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizim tek bir amacımız var, Türkiye’de ve dünyada madur olan insanların yanında olmak adına dirliğimizi ve birliğimizi güçlendirmek. Beykoz’da inşallah daha büyük zaferleri beraber yaşayacağız. AK Parti’nin elinin değdiği her yerde hizmet, saygı had safhada. Söz de karar da Beykoz halkında. AK Parti’nin Beykoz’a, Beykoz’un da AK Parti’ye ihtiyacı var”.

Gürkan: AK Parti ve ekibi Beykoz’u çok farklı yere getirdi!

SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Seçim Koordinasyon Merkezi olarak seçim sürecinde neler yapmak istediklerini ve neleri planladıklarını sunum şeklinde katılımcılarla paylaştı. Gürkan;  Beykoz’u tarihin kültürüne ev sahipliği yapmış bir şehrin beldesi olduğunu tanımlayarak; “3 büyük fabrikasıyla sanayiye de ev sahipliği yapmıştır. Toplumsal nedenler ve başka nedenlerle kapanan fabrikaların getirdiği sorunları hep beraber yaşadık. Ama AK Parti ve ekibi Beykoz’u çok farklı yere getirdi. İçinde yaşadığımız ilçe İstanbul’un en güzel ilçelerinden birisi. Tabi ki güzelliği kadar bazı sıkıntıları da var. Mülkiyet sorunu var. Biz özellikle bu süreçte hem lobi faaliyetleri hem de teknik anlamda iyi yerlere geldik. Eminim ki gelecek süreçte bunların neticesini alacağız. AK Parti’nin felsefesinde birlik ve beraberlik vardır. Tüm aday adaylarımızla yemek yedik. Mustafa Tahmaz’ın söylediği adaylık sürecini anlatan en iyi cümle; biz 12 kardeştik, bir tanemiz aday oldu. Başbakanımızın, aday tanıtımda ilk defa teşkilatıyla bu kadar bütünleşmiş ve heyecanlı gördüm. Yalnız anlattıkları kadar anlatamadıkları da vardı. Her türlü engellemelere rağmen en yukarılara yükseldik. Amacımız, elimizden gelen tüm gayretle Beykoz’da yerel seçimi üçüncü kez almaktır. Bu seçimler çok önemli bir dönemeçtir. Biz bunun bilincindeyiz ve tüm çalışmalarımızı ona göre yaptık.  İnanıyorum ki, 31 Mart sabahı başkanımıza Beykoz’un anahtarını teslim edeceğiz” şeklinde sözlerini kaydetti.

Çelikbilek: Bizim rantımız, Beykozlunun gönlünü kazanma rantıdır!

Mustafa Gürkan’ın ardından sözü alan Yücel Çelikbilek, alkışlarla ve tezahüratlarla kürsüdeki yerini aldı. Aldığı sorumluluktan ötürü gurur duyduğunu belirten Çelikbilek; bu sorumlulukların insanın üzerinde bir yük olduğunu söyledi. Beykoz’da AK Parti belediyesi olarak çok çalıştıklarını ve bir çok icraat yaptıklarını ifade ederek; “Biz 5 yıldır gezmedik ama halkımıza verdiğimiz sözlerimizi yerine getirmeye çalıştık.  Fazlası var, eksiği yok. Çünkü, siz bana bir emanet verdiniz ve yönetin dediniz. Bize, Beykoz’a sahip çık dediniz.  Öyleyse bizim görevimiz Beykoz’a sahip çıkmaktır. Beykoz’u marka kent haline getirmemiz gerekiyor. AK Partili belediyeler işini bilir. Halk için kanun için işini bilir. Bizim tek bir rantımız var ve biz o rantı mutlaka elde edeceğiz. O rant, sizin gönlünüzü kazanma rantıdır. Başka da siyasi rantımız yok! Sizler için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Sene de 10.000 tane çocuğumuza kültür merkezimiz de ders veriyoruz. Dershane diyorlar ya, evet bizim dershanelerimiz de var. Ama bizim dershanelerimiz asla bu devlete yanlış yapan yerler olmayacak! İhale günü, muhalefetin tapular verilmesin diye yaptıklarını anlatamam. Allah bunlara akıl versin! deyin. Bunlar bizim kardeşlerimiz. Şu an siyasi rakibimiz. Onlar da bizim milletimiz, vatandaşımız. Ortak değerlere bağlı insanlarız ama yanlış yapıyorlar. O ihaleyi gece 3.00’e kadar bu belediyenin ekipleri yaptı. Biz bir ekibiz, yapacaklarımıza inandık. Biz Beykoz halkı kazansın, burası sürgün yeri olmasın dedik. Asla AK Partili bir belediye bu insanları bu bölgeden çıkartmazlar. Bunu yapacak zihniyet bizde yoktur. 30 Mart’ta da inşallah rabbim bizim yanımızda olacak. Hiçbir zaman abdestinden şüphen olmasın ki, namazında da problemin olmasın. Beykoz, Beykozlularla güzeldir. 10 Şubat’ta 8 bin tapuyu vermeye başlıyoruz. Kim demiş başbakan Beykoz’u bilmez, insanlarını tanımaz diye? Kendini bilmez insanlar, der. Bu davanın değerli başkanı bu insanları seviyor. Benim başbakanımın Beykoz sevdası olmayacakmış, öyle mi! AK Parti’ye inanan yolda kalmaz. AK Parti aldatmaz, kandırmaz. İnsanını sokakta bırakmaz! Rantımız önce Allah’ın rızası ve sonra sizin gönüllerinizi fethetmektir” dedi. Çelikbilek; salondaki coşkuyu az bulduğunu da espirili bir dille; “Yoksa bir sorun mu var?” diyerek salondaki herkesin ayağa kalkmasını istedi.

Külünk: 30 Mart’ta bu millet sandıkları patlatacak!

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk; Türkiye’nin gündem konusu olan 17 Aralık operasyonuna değinerek, aslında yerel seçimlerin önemli olduğunu ve bunun milli kurtuluş günü olacağını söyleyerek, salondakilere “tarihinize sahip çıkın” diye seslendi. Külünk: “Türkiye’nin girdiği bu yol, geri dönülmez bir yoldur. Bu yol bu milletin ilahi kaderi, yükseliş kaderinin adıdır. Hangi ‘millete rağmenci’ anlayış olursa olsun, hangi millet düşmanı, hangi sandık düşmanı olursa olsun bu milletin yükseliş kaderinin önüne geçmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Çünkü millet dimdik ayaktadır. Onlar alışmışlardır 12 Martlarda şapkasını alıp giden adamlara, onlar alışmışlardır 12 Eylüllerde zindanlara tıktıkları siyasetçilere, onlar alışmışlardır 28 Şubatlarda milletin iradesinin üzerine vesayet koymaya. 17 Aralık’ta da bunu denemek istediler, demokrasiye kelepçe vurmak istediler. 17 Aralık’ta döndüler size dediler ki, ‘Siz bu işlerden anlamazsınız, biz bu işleri biliriz, sizin sandıkta ortaya koyduğunuz iradenin hiçbir anlamı yok. Biz belirleyeceğiz.’ Biz bu cümleleri geçmişte yargı mensuplarına brifing veren 28 Şubattan tanıyoruz, biz bu hikayeyi 12 Mart’ta meclisin kapısına kilit vurulmak istendiğinde biliyoruz, biz bu hikayeyi 12 Eylül’de milletin iradesinin rafa kaldırılıp siyasetçilerin Zincirbozan’a gönderildiklerinde tanıyoruz. Aynı akıl 17 Aralık’ta yine sahneye çıktı. Siz sahnenin önündekilere acıyın, onlara dua edin. Asıl arkadaki akla bakın. Asıl bu hikayeyi yazana bakın. O hikayeyi yazanlar ne diyor biliyor musunuz? Sandık bu ülkede siyasetin belirleyicisi değil. Kimmiş bu işin belirleyicisi? Küresel finans oligarşisinin, küresel sömürgecilerin Türkiye’deki temsilcisi olan bir kısım baronlar, siyasetin üzerinde biz etkiliyiz, Türkiye’nin yönetimini bizim irademizle gerçekleştirirsiniz diyenler dün 28 Şubat’ı yaptırıyorlardı sonra da asker ‘biz uyanamadık, kullanılmışız’ diyerek itiraf ediyordu. Şimdi de 17 Aralık’ta kendilerine asker olmayan sivil memurlar buldular. Bizim iyi niyetimiz üzerinden kendilerine devletin kamu yapısı içerisinde güç bulmuşlar iradelerini küresel sömürgeci güçlerin emrine vererek, Mavi Marmara’dan rahatsızlık duyanlar, Kürt meselesinin çözülüp, terörün bitmesinden rahatsızlık duyanlar 17 Aralık’ta bu ülkede bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Bu darbeye Gezi sürecinde dimdik ayakta durarak itiraz ettiğimiz gibi yine milletle beraber dimdik ayakta durarak itiraz ettik. Bu darbe sürecini de bu millet savuşturdu, 30 Mart’ta bu millet sandıkları patlatacak ve yine Ak Parti iktidar olacak” dedi.

Ayağa kalkın, Türkiye’de demokrasiye ve istikrara sahip çıkın!

Külünk, 17 Aralık operasyonunu darbe girişimini olarak değerlendirdi ve ülkeyi  90 ile 2000’li yıllar arasında yönetilen Türkiye’ye çevirmek istediklerini söyledi ve şöyle devam etti: “ 17 Aralık’ta Türkiye’yi darbe girişimiyle kitlemek isteyenler, hani 2001 Şubat ekonomik krizi var ya, bir gecede Türkiye’nin milli gelirinin 4 yüz milyar dolardan 236 milyar dolara düştüğü o gece var ya, o paralar kimin cebine gitti? O içi boşaltılan bankaların paraları, bu milletin paraları küresel finans çetelerinin içerideki müttefikleri olan İstanbul dukalarının küresel müttefiklerinin cebine gitti. Çünkü Ak Parti Türkiye’yi çetelerin cebine giden parayı aldı 10 yılda tam 6 yüz 46 katrilyon TL’yi bu milletin cebinde bıraktı.  Şimdi utanmadan Ak Parti hareketini neyle hitam ettiklerine bakmadan konuşan o çetelerin Türkiye’deki müttefiklerine karşı bütün işadamlarına söylüyorum: Ayağa kalkın, Türkiye’de demokrasiye ve istikrara sahip çıkın. Ayağa kalkın o TÜSİAD çetesine ‘demokrasi’ deyin, ‘istikrar’ deyin. Bunlar alışmışlar faizle beslenmeye. Ak Parti bunların musluklarını kesti. Türkiye küresel ölçekte bir finans merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Onların cebine giren para azaldığı için şimdi 17 Aralık’ta bu darbe girişiminin arkasına geçerek 10 yılda cumhuriyet tarihinin en istikrarlı dönemini talan ederek sizin cebinizdeki paraları çalmanın yoluna bakıyorlar. Uyanın!  Soruyorum ben şimdi o alnı secdeye giden gaflet adamlarına: 40 günde bu milletin cebinden çıkan paranın hesabını nasıl vereceksiniz? Utanmadan Batı başkentlerinde dolaşıp Türkiye’yi şikayet ediyorlar, Başbakanımızı şikayet ediyorlar, sandıkta sizin iradenizi şikayet ediyor bu adamlar. Uyanın! Devlet kendi iktidarını hiçbir grupla asla bölüşmez. Devlet kendini asla tek başına bir gruba teslim etmez”.

Beykoz’dan benim hiç endişem yok!

30 Mart’ta sadece bir Belediye Başkanı seçilmeyeceğini de ifade eden Külünk,”30 Mart ikinci bir İstiklal Savaşı’dır, ikinci bir milli bağımsızlık, milli kurtuluş mücadelesidir” diyerek seçimden 3 ay önce bu yüzden operasyonlar olduğunu söyledi. Nedenini ise şu şekilde açıkladı: “Çünkü hedefleri 30 Mart’ta Ak Parti’yi sandıkta gerileterek milleti sandık üzerinden Türkiye’yi yeniden teslim aldığı Türkiye’yi 30 Mart’ta milletin elinden tekrar Beykoz’un bir takım konaklarında yapılan planların sonucunda milletin elinden yeniden Türkiye’yi almak istiyorlar.  30 Mart’ta sadece belediye başkanlığı seçimi mücadelesi yapmayacağız. Mesele Cumhurbaşkanlığı sürecini kilitlemektir Türkiye’de. Dertleri ilk defa halkın seçeceği cumhurbaşkanı sürecini krize sokmak istiyorlar. Sandıkları patlattığımızda bu senaryoların hepsini elimizin tersiyle bir kere daha iteceğiz. Onlar yılmayacak, başka şeyler deneyecekler.  30 Mart’ta kadar hodri meydan. Herkes sandığa, herkes işinin başına. Bu seçim cumhuriyet tarihinin en kritik seçimidir. Çünkü gelecek yüz yıl belirlenecek. Güvenlik bürokrasisinin bir kısmının eliyle darbe girişiminde bulunulduğu gün ne oldu biliyor musunuz? Doğalgaz ve petrolünü Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınacağına dair yapılan anlaşma kamuoyuyla paylaşıldı. Bu ne demek biliyor musunuz Türkiye bir enerji geçiş güzergahı. Bizim güzergahımız da bu darbeyi tetikleyen ikinci bir şey daha oldu. Kuzey Irak’ta enerji ve güç işbirliği anlaşması imzalandı, 24 yıl çalışmayan vanalar Kerkük Yumurtalık Petrol Boru Hattı yeniden dolmaya başladı. İşte 30 Mart böyle bir seçim. Yoksa 30 Mart yeniden Yücel Çelikbilek’in başkanlığıysa ben söyleyeyim size, Beykoz’dan benim hiç endişem yok. Az çok Beykoz’u tanıdık, bu kadrolar Beykoz’un bütün temel problemlerinin çözümünde irade koydu ve yüzde 80’ini bitirdi. Siz küresel bir kentsiniz” şeklinde konuşmasını noktaladı. Külünk, tüm aday adaylarını sahneye çağırarak birlik ve beraberliklerini gösterdi.

AK Parti, birlik ve beraberliğini konuşturdu!
Bizi Takip Edin