AK Parti, birlik ve beraberlik yemeğinde buluştu

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyesi aday adayları ve belediye başkan aday adaylarıyla dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyesi aday adayları ve…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyesi aday adayları ve belediye başkan aday adaylarıyla dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, belediye meclis üyesi aday adayları ve belediye başkan aday adaylarıyla İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği dayanışma yemeğinde bir araya geldi. Katılımın yoğun olduğu yemekte, mahalle teşkilatlarının yanı sıra belediye başkan aday adayları ve 125 AK Parti belediye meclis üyesi aday adayları ağırlandı.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de bulunduğu yemekte, İlçe Başkanı Adem Sefer, SKM Başkanı Mustafa Gürkan, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, belediye başkan aday adayları Kemal Kaya, Yüksel Baki, Burhan Güner, Çetin Kutupoğlu, Muharrem Ergül, Hasan Karakaya, Metin Torun ve bir çok parti üyesi katıldı.

Yücel Çelikbilek, 115 aday adayının erkek olduğunu, 10 aday adayının da bayan olduğunu dile getirdi. Bayanlarında siyasette söz hakkı olmasından gurur duyduğunu ve aslında bu sayının eşit olması gerektiğini vurguladı. 31 vilayetten insanın AK Partide görev alma istediğini de son derece önemli olduğunu söyleyen Çelikbilek, bunu “zenginlik” olarak yorumladı. İlçe Teşkilatı olarak; 30 Mart yerel seçimlerini kazanmak için tüm gayretleriyle çalışacaklarını ve Beykoz’da yaşayan herkese ulaşarak kendilerini anlatacaklarını ifade ettiler.

Sefer: Beykoz’da seçimi kaybetmek gibi bir düşüncemiz yok!

Programın sunumunu Süleyman Dinçer gerçekleştirdi ve açılış konuşmasını Adem Sefer’e devretti. Sefer, seçim sürecini 2001 yılıyla başlayan bir süreç olduğunu belirterek; “Bu süreç içerisinde Başbakanımızın önderliği ile Türkiye’yi çok farklı yerlere getirdik. Fakat birileri bunu hazmedemedi. Gezi olayları ile Türkiye’nin ekonomisine, insanına darbe vurmaya çalıştılar. Türk milletinin dirayetli duruşu ile bu sıkıntıyı savdık. Başbakanımızın milletini de arkasına alarak hep dik durdu. 17 Aralık operasyonu ile yerel seçimden çok genel seçime gider olduk. Türkiye’yi geldiği noktadan sekteye uğratmak için kendilerine hedef olarak yerel yönetimleri koydu. Biz, halka hizmeti hakka hizmet görüyoruz. Bizde verilen mevkiler sorumluluk makamıdır. Meclis üyesi aday adayı arkadaşlarımızdan kim aday olursa olsun; Beykoz’un sorumluluğu tabi ki teşkilat olarak bizde ama onların üzerlerinde daha fazla olduğunu bilsinler. Bizim Beykoz’da seçimi kaybetmek gibi bir düşüncemiz yok. Bizim mücadelemiz, Sayın Başkanımızın dik durabilmesi için alabildiğimiz kadar çok oy alabilmektir” dedi.

Gürkan: 2023 hedefimize uygun 2023 ev sohbeti yapacağız!

SKM Başkanı Mustafa Gürkan, siyaseti çoktan seçmeli bir yapı olduğuna dikkat çekti. Geçmiş seçimi zor koşullarda aldıklarına değinen Gürkan, bu başarının aynısını 30 Mart’ta da göstereceklerinin söyledi ve: ”Biz, tüm detayları ile düşünüp bu seçimi kazanmak için her şeyi yapacağız. Başkanımızın; ‘30 Mart bahar esintilerini şimdiden duyuyorum’ dediği gibi bende Beykoz’da bu bahar esintilerini şimdiden duyuyorum. Üçüncü kez anahtarımızı Başbakanımıza vereceğimize inanıyorum. Biz SKM olarak 1 ay önce seçim çalışmalarımıza başladık. Biz tüm alt yapımızı tamamladık. İstanbul’da 39 ilçeyiz. Geçtiğimiz hafta Bahçelievler Teşkilatımız bir günde 1000 tane ev sohbeti yaptı. Bizde Beykoz Teşkilatı olarak gıpta ile baktık. Biz de arkadaşlarımızla eğer bu partinin 2023 hedefi varsa bir günde 2023 tane ev sohbeti yapalım dedik. Arkadaşlarımız buna, “Çılgın Proje” diyorlar. Biz bu çalışmayı cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Beykoz Teşkilatı olarak büyük hedeflerle hizmetimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Biz hizmet ve proje partisiyiz!

Gürkan’ın konuşmasının ardında belediyenin 5 yıl süre içerisinde yaptıklarını anlatan bir video izletildi. Yücel Çelikbilek ise yaptığı konuşmada Beykoz’u siyasetin en iyi yapıldığı yer olarak nitelendirdi. AK Parti’nin Türkiye partisi olduğunu göstermenin, Beykoz’daki performanslarına çok büyük görev düştüğünü belirten Çelikbilek: ”Biz bu dönem çok daha fazla gayretli çalışacağız. Asla buradaki çıtamızı düşürmeyeceğiz, inşallah yükselteceğiz. Bunu da girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayarak sağlayacağız. AK Parti her meslek grubundan insanın, kendini gösterdiği ve hizmet verdiği bir partidir. Biz bununla gurur duyuyoruz. Eğer biz burada bir şeyler başardıysak, bu bütün teşkilat ve belediye içerisindeki arkadaşlarımızın çalışmaları sayesinde oldu. Beykoz’a hizmeti biz ibadet olarak görüyoruz. 115 erkek meclis üyesi aday adayımız, 15 bayan adayımız var. Bence eşit sayıda olmalıydı. Yürekli davranan bayanlarımıza çok teşekkür ediyorum. AK Parti değerinde kardeşlik, barış, sevgi, muhabbet var. 30 yıldır çözülemeyen sorunların altına imza atan bir iktidar var.” dedi.

31 ilden meclis üyesi adayı var

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi olabilmek için AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’na 31 ilden müracaat olduğunu söyleyen Çelikbilek; “Ağrı’dan 1, Ardahan’dan 4, Artvin’den 3, Bayburt’tan 1, Bingöl’den 1, Çankırı’dan 1, Denizli’den 1, Diyarbakır’dan 1, Erzincan’dan 1, Erzurum’dan 4, Giresun’dan 14, Gümüşhane’den 2, Kahramanmaraş’tan 1, Kastamonu’dan 10, Kayseri’den 1, Kırşehir’den 1, Konya’dan 1, Malatya’dan 2, Mardin’den 2, Nevşehir’den 1, Ordu’dan 13, Rize’den 23, Samsun’dan 2, Siirt’ten 1, Sinop’tan 3, Sivas’tan 3, Tekirdağ’dan 1, Tokat’tan 1, Trabzon’dan 19, Zonguldak’tan 1 arkadaşımız AK Parti Beykoz Belediyesi’nde görev almak için başvuru yapmışlardır. Acarlar’dan 2, Akbaba’dan 2, Anadoluhisarı’ndan 3, Anadolu Kavağı’ndan 2, Çamlıbahçe’den 6, Çengeldere’den 1, Çiğdem’den 5, Çubuklu’dan 10, Fatih’ten 2, Göksu’dan 3, Göztepe’den 1, Gümüşsuyu’ndan 11, İncirköy’den 7, Kanlıca’dan 2, Kavacık’tan 20, Merkez Mahallesi’nden 3, Ortaçeşme’den 2, Örnekköy’den 1, Paşabahçe’den 1, Riva’dan 2, Rüzgarlıbahçe’den 4, Soğuksu’dan 5, Tokatköy’den 6, Çamlıköy’den 2, Yavuz Selim’den 6, Yenimahalle’den 5 yani toplam 27 köy ve mahalleden arkadaşımız var. Bazı ilçe dışından arkadaşlarımızda var.  5 Mimar ve 5 Şehir Plancısı başvurdu. 10 tane inşaat mühendisi, 3 tane elektrik mühendisi, 2 makine mühendisi, 3 sağlıkçı, 5 hukukçumuz, 6 eğitimci, 8 iktisatçı, 40 serbest meslek olmak üzere 125 arkadaşımız bize başvurmuşlardır. Bu arkadaşlarımızdan %25’ini değerlendireceğimizi, % 75’ini ise istemeyerek liste dışında kalacağını üzülerek söylemek zorundayım. Biz ilkelerine bağlı bir partiyiz. Bu dönem, biz cep telefonu olup da Beykoz’da ulaşmayacağımız insan bırakmayacağız. Biz hizmet ve proje partisiyiz” diyerek konuşmasını kaydetti.

AK Parti, birlik ve beraberlik yemeğinde buluştu
Bizi Takip Edin