AK Parti Gençliği, kan bağışı için kolları sıvadı!

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları, “ Bir Kan: Bir Can” sloganı ile Beykoz’da bir Kızılay Çadırı kurdu

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları, “ Bir Kan: Bir Can”…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları, “ Bir Kan: Bir Can” sloganı ile Beykoz’da bir Kızılay Çadırı kurdu

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Gençlik Kolları, “ Bir Kan: Bir Can” sloganı ile Beykoz merkezde bir Kızılay Çadırı kurdu.

Sabah 11:30’da başladı

Sabah saat 11: 30’da başlayan kan verme işlemi, akşam 18: 00’e kadar devam etti.

Çadırı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de ziyaret ederek, çalışmaları izledi.

Hedef; 100 ünite kan yani 100 hayat kurtarmak!

Kampanyanın devam etmekte olduğu sırada, saat 12: 00 surlarında ziyaret ettiğimiz Kızılay Çadırı’nda Beykoz Güncel Haber’in sorularını yanıtlayan AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkan vekili Taylan Uzun ve Tanıtım Medya Birim Başkanı Fatih Çelik; “Vatandaşların kan bağışı kampanyasına ilgili olduklarını kaydederek,” şunları söylediler:

“ Kızılay ile birlikte ortaklaşa yaptığımız bir program bu. Kızılay Haftası münasebeti ile gerçekleştirdik ancak sıkışma olmasın diye biraz erken düzenledik. Hedefimiz 100 ünite kan; bakalım bugün ne kadarını gerçekleştirebileceğiz bunun? Geçen sene 66 ünite kan toplamıştık; bu sene hedefimizi 100 olarak belirledik.”

67 ünite kan toplandı

Kan bağışı kampanyasının ertesi sabahında görüştüğümüz AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam’a, kaç ünite kan topladıkları sorusunu yönelttik. Her yıl Kızılay Haftası dolayısıyla gerçekleştirdikleri ve artık geleneksel hale gelmiş bulunan kan bağışı kampanyasının 21 Ekim Pazar günü gerçekleşen etkinliğinde, 67 ünite kan topladıkları bilgisini veren Fatih Sağlam; “ 100 ünite kan hedefimizi ne yazık ki yakalayamadık. Kan verenler kadar, Çadır’a gelip de çeşitli sağlık nedenleri ile veremeyenler de oldu” açıklamasında bulundu.

Not: Biz de belki de bu kanlardan birinin potansiyel alıcılarından biri olarak; “ Hedef yakalanamamış olabilir, ancak söz konusu insan hayatı ise bir ünite dahi değerlidir” şeklindeki yorumumuzu haberimizin altına eklemek istiyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz!

Haber: Arzu Başlantı

AK Parti Gençliği, kan bağışı için kolları sıvadı!
Bizi Takip Edin