AK Parti Türkiye'yi Beykoz'dan kucakladı

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekillerinin Beykoz'da buluştuğu gecede birlik ve beraberlik mesajı verildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 1 Kasım Genel Seçimleri'nde elde ettiği zaferin sevincini yaşamaya ve yaşatmaya devam…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekillerinin Beykoz’da buluştuğu gecede birlik ve beraberlik mesajı verildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 1 Kasım Genel Seçimleri’nde elde ettiği zaferin sevincini yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor. Beykoz İlçe Başkanlığının Şahin Köktürk Spor Kompleksi’nde düzenlediği dayanışma gecesi ile AK Parti 1.Bölge Milletvekilleri Beykoz’da bir araya geldi.

Coşkulu bir kalabalığın olduğu salonda adeta 1 Kasım seçim zaferi yeniden yaşandı. AK Parti’nin seçim kampanyasında kullandığı şarkılar, salondaki herkes tarafından ellerinde AK Parti bayraklarıyla hep bir ağızdan söylendi. Gece de sözü alan her protokol konuşmacısı, 2019 seçim çalışmalarının şu andan itibaren başladığının mesajını parti mensuplarına vererek, planlı bir şekilde sahada aktif olarak çalışmalarını istedi. AK Parti’nin Türkiye genelinde aldığı %49.5’lik oyunun da iyi bir değerlendirme süzgecinden geçirilmesi gerektiğinin altını çizen protokol konuşmacıları, partinin bundan sonra tek hedefinin Türkiye’yi AK Parti çatısı altında toplamak, herkesi kucaklamak ve kimseyi ötekileştirmeden bütünleştirmek için gerekli tüm çalışmaları yapmalarının bir ‘zorunluluk’ olduğunu belirtti.

Gece, Karadeniz Halk Oyunu ekibinin sahne almasıyla başlarken; en büyük alkışı ise Program Sorumlusu Zafer Arslan’ın hazırlamış olduğu AK Parti’nin seçimdeki Türkiye tablosu koreografisi aldı.

Geceye; Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Mustafa Ataş, İl Başkanı Selim Temurci, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kılıç, eski Kültür Bakanı ve Milletvekili İsmail Kahraman, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, AK Parti 1.Bölge Milletvekilleri İsmet Uçma, Erol Kaya, Ravza Kavakçı Kan, Ahmet Berat Çonkar, Hasan Turan, Hasan Sert, Azmi Ekinci, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk, Alim Erdemir ve Coşkun Koç ile binlerce parti mensubu katıldı.

İlçe Başkanı Mustafa Gürkan: 88 bin oyun emanetini en güzel şekilde taşıyacağız!

Gecenin ilk sözü İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ a verildi. Beykoz’daki oy hedefinin artık 100 bin oy olduğunu ifade eden Gürkan, parti mensuplarından da o gece bunun sözünü aldı. Konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar tüm kurumsallığıyla, kullandığı şarkılarıyla, bütün kimliğiyle hep şunu söyledi: Bu milletin heyecanını, coşkusunu, sağlam iradesini ve değerlerini temsil etti. İşte o yüzden kurulduğu gün 2002 seçimlerinde yaklaşık 11 milyon oy alan AK Parti, son seçimlerde 23 milyon 660 bin oy almıştır ve 2002 seçimlerinde 47 bin oy alan Beykoz Teşkilatı, bugün 88 milyon oy almıştır. Özellikle 2009 seçimlerinden sonra Beykoz, her seçimde biraz daha üstüne koydu. Biz seçimlerden 2 gün önce SKM’de arkadaşlarımızla bir araya geldiğimizde şunu söyledik: Burada gerek CHP’nin gerek diğer siyasi partilerin alacağı oy oranlarını düşündüğümüzde, Beykoz’da alınabilecek en yüksek oy 90 bin ve biz 88 bin oy alacağımızı hayal bile etmedik. Ama Pazar akşamı Türkiye’nin tamamına yağan rahmet, Beykoz’a da yağdı. Biz bundan sonra bu 88 bin oyun emanetini inşallah en güzel şekilde taşımayı Rabbim bize nasip edecek. Her seçimin bir kahramanı vardır. Bu seçimde Kadın Kolları Başkanımızı ve ekibini kahraman ilan ediyorum. Onlar hiç düşünmediler ve hiç karşılık beklemediler. Hanımlar, adeta 57.alay gibi mücadele ettiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gençlerimiz de sahanın her yerinde olmak istediler, ben onların gözlerinde şunu gördüm: Yaptıklarımızdan daha fazlasını yapmak istiyoruz ama, inşallah Rabbimiz bize bunu nasip eder. Sahanın her yerinde bize güç verdiler. Gençlik Kolları Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Belki bu seçimde aramızda değildi. O Beykoz’un ağabeyi Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek, küçük bir rahatsızlık geçirdi. Ama bizler onun zamanında yaptığı mücadelesine karşılık çok çalışarak, ona güzel hediyeyi verdik. Ben burada 88 bin oy veren gönüldaşlarıma ve tüm teşkilat üyelerime yürekten teşekkür ediyorum. Bundan sonra Beykoz’da hedef 100 bin oy!”.

İl Başkanı Selim Temurci: ‘Beykoz’umuza yürekten teşekkür ediyorum!

Büyük bir coşku seli ile karşılanan İl Başkanı Selim Temurci, 1 Kasım seçimlerinin bitmesine rağmen teşkilatlar olarak sahada yer almaya devam edeceklerinin mesajını verdi. Amaçlarının, her gönüle girmek olduğunu vurgulayan Temurci: “Bir seçim zaferinden sonra bizleri Beykoz’da bu zaferi yazan teşkilatla bir araya getiren Rabbimize binlerce şükürler olsun. Beykoz’un AK Parti davasına nasıl sahip çıktığını, Türkiye resmini burada tekrar resmederek ve bütün Türkiye olarak, ‘AK Parti Türkiye’dir ve Türkiye’nin merkezidir’ diyen Beykoz’umuza yürekten teşekkür ediyorum. İlçe Başkanımıza, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanımıza ve onların ekibine yürekten teşekkür ediyorum. Meclis üyelerimizin her birine şükranlarımı iletiyorum. Ama çok önemli bir parantezi mahalle başkanlarıma açmak istiyorum. Onlar AK Parti’nin sesini ve nefesini Beykoz’un her noktasına ulaştıran kardeşlerim. Her birine yürekten teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız, Ağabeyim Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Beykoz’da elde edilen bu başarı, teşkilat demeden, belediye demeden bu dava için yola çıkmış herkese ait olan bir başarıdır. AK Parti İstanbul Teşkilatları olarak Beykoz’da tarihi bir an yaşadığımızı söyleyebilirim. Rabbim çok büyük. 7 Haziran gecesi bir dua etmiştik: Rabbim, bu seçim süreci devam etsin ve 1 Kasım’da biz İstanbul’da ve bütün Türkiye’de elde ettiğimiz sonuçla, tekrar bu duamızın, gözü yaşlı insanlarımızın beklentilerinin kabul olduğundan dolayı şükrediyoruz. 7 Haziran’da bir fetret dönemi yaşadık. Bu millet 3 siyasi partinin duruşunu gördü. Bizlerde teşkilat mensupları olarak neyi daha iyi yapabiliriz noktasında bir takım değerlendirmelerde bulunduk. Bu millet o kadar büyük bir millet ki 1 Kasım bizim için sadece bir seçim olmadı. Seçim ötesinde anlamlı olan bir seçim oldu. Biliyorsunuz, birileri AK Parti gitsin de yeter ki bu ülke batsın, diyordu. Bunu diyenlere bu millet, AK Parti’nin de, Recep Tayyip Erdoğan’ın da hiçbir yere gitmeyeceğini adeta 2.bir one minute diyerek, dur demiştir. Bu millet, geleceğine ve istikrarına sahip çıkmıştır. Beykoz’da benim yaptığım değerlendirmelere göre; %2 CHP’den bize gelen oy var. %4 civarında MHP’den bize gelen oy var. HDP’ye oy vermiş kardeşlerim var, bu seçimde yuvalarına geri döndüler. Bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bu seçim sonuçlarını çok iyi okumamız lazım. Biz CHP’li, MHP’li kardeşimize karşı değiliz ama, biz CHP’nin üst aklına karşıyız. Bu millet Cumhuriyet’i kurduğunu iddia eden CHP Genel Başkanının, ‘PKK silah bırakmaz. Çünkü  DEAŞ’la çarpışıyor’ sözünü hiç unutmayacak…Bu seçimler göstermiştir ki Türkiye’nin iktidar partisi yoktur. Türkiye’nin ciddi bir muhalefet problemi vardır ve Türk Siyaseti’nin sahte kahramanlardan kurtulma zamanı gelmiştir. CHP’li, MHP’li kardeşimiz bize oy vermişse, bizden bunlar gitmez diye düşünmeyeceğiz. Her gönüle girmeye devam edeceğiz ve şımarmayacağız! Durmak yok, yola devam!” şeklinde konuştu.

Milletvekili İsmail Kahraman: Beykoz’un bu coşkusu, hep devam etsin!

Gecede kısa bir konuşma gerçekleştiren Eski Kültür Bakanı ve Milletvekili İsmail Kahraman da: “Bu bir şükran gecesi. Bu bir teşekkür gecesi ve bu bir zafer gecesi. Nice geceleri inşallah başarırız. Beykoz’un bu coşkusu, hep devam etsin! AK Parti, Türkiye’yi bütünleştiren, yan yana getiren bir siyasi hareket. Biz sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın ümidi olan bir partiyiz. Bizim coğrafi iklimimiz dışında bir kültür iklimimiz var. Siyasi hudutlarımızın dışında bir kültür coğrafyamız var. Her tarafa yetişmemiz lazım. Büyük vazifelerimiz var. Verdiğimiz vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bu arada da 2019’a hazırlanacağız. Bir temennim var: İnşallah 20192da seçeceğiniz Cumhurbaşkanı değil de, Başkan olsun. Beykoz, gazanız mübarek olsun. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş: Bu seçim, 2019’da yapılacak seçimlerin anahtarıdır!

Son konuşmacı olarak sözü alanTeşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 2019 seçimlerinin startını Beykoz’da verdi. Ataş, konuşmasında şunları söyledi: “%55 oy almak kaydıyla, Türkiye’ye bayram yaşatan tüm Beykozluları kutluyorum. Bu %55’in arkasında sadece burada olan arkadaşlarımız yok. Nice isimsiz kahramanlarımız var. İsimsiz kahramanların en önemlileri hanımfendilerdir. Onların ne kadar fedakar, cefakar olduğuna ve sokak sokak çalıştığına hepimiz şahit olduk. O yüzden en büyük teşekkürü onlara yapmak istiyorum. Sonrasında sabahlara kadar bayrak asan fedakar gençlerimize teşekkür ediyorum. Tabi bizim en kılcal yönetimlerimiz, mahalle yönetimlerimizdir. Mahalle yönetimlerimizdeki isimsiz kahramanlarımızı, sandık sorumlularımızı ayrı ayrı kutluyorum. 7 Haziran akşamı adeta Türkiye huzursuz bir atmosfere büründü ve 5 ay süreyle hiç kimse mutlu değildi. Tüm kardeşlerimiz, bu atmosferden kurtulmak için büyük fedakarlıklar yaptılar. 1 Kasım seçimleri Türkiye için bir Kurtuluş Savaşı’ydı. Bunun farkında oldukları için dua ettiler. Hamdolsun, o dualar boşa çıkmadı. Bu seçim, ülkemize ve milletimize Allah’ın bir lütfudur. Bu başarı; Türkiye’nin, Türk demokrasisinin, milletimizin başarısıdır. Ülkemizi uçurumun kenarından kurtaran milletimize teşekkür ediyorum. 2 Kasım sabahı herkes mutlu uyandı. Türkiye’de bir bayram havası oluşmuştur. 1 Kasım’da Allah’ın hesabı ve milletin hesabı tuttu. Hamdolsun ki Türkiye’nin önü yeniden açılmış oldu. Yeniden istikrar sürecini yakalamış olduk. Bu seçim, 2019’da yapılacak seçimlerin anahtarıdır. 2019 seçimleri çok önemli bir seçimdir. Çünkü, 3 tane seçim aynı zamanda yapılacaktır. Şimdi AK Parti Teşkilat Mensuplarına yakışan şudur: Mahalle mahalle, sandık sandık, ilçe ilçe tüm teşkilat mensuplarınızla 2019 seçimlerine hazırlıklarımızı başlatıyoruz. Hepimizin kibirlenmemek, böbürlenmemek gibi bir sorumluluğumuz var. Bütün insanlara kucak açmaya mecburuz. %49.5 oy aldık ama, %50.5 halen bize oy vermeyen kesim var. Bu kesim, biz AK Parti’ye oy verecek potansiyelde gördüğümüz bir kesimdir. Dolayısıyla hiç kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan herkesi kucaklamak mecburiyetindeyiz. İnsanların gönlünü kazanmak için mücadelemizi sürdüreceğiz!”.

AK Parti Türkiye'yi Beykoz'dan kucakladı
Bizi Takip Edin