AK Parti'de 30 Mart sonrası ilk danışma meclisi

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Mart 2014 yerel seçim sonrası ilk danışma meclis toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Mart 2014 yerel seçim sonrası ilk danışma meclis toplantısını…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Mart 2014 yerel seçim sonrası ilk danışma meclis toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 30 Mart 2014 yerel seçim sonrası ilk danışma meclis toplantısını Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Zafer Arslan’ın sunumunu gerçekleştirdiği toplantıya; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçaker, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, belediye başkan adayları ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

Toplantı, bir dakikalık saygı duruşundan sonra okunan İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında AK Parti üyeleri, Lice’de yaşanan Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki göstererek durumu kınadıklarını belirtti.

Seçim İşleri Birim Başkanı F.Mehmet Altay, Kadın Kolları yönetiminden Cemile Sucuoğlu ve Gençlik Kolları sekretaryasından Emel Çelebi toplantının divan kurulunu oluşturdu.

Beykoz’un 30 Mart zaferi öncesi yapılan seçim çalışmalarının anlatıldığı sinevizyon gösterisi de yapılan toplantıda katılımcılarla buluşturuldu.

Adem Sefer: Beykoz’da birçok tabuyu yıktık

Toplantının ilk açılış konuşmasını İlçe Başkanı Adem Sefer gerçekleştirdi. Sefer, seçim sürecine değinerek yerel seçimden çok genel seçim havasında olan bir seçim dönemi yaşadıklarını ifade etti. Sefer; “Türk Milleti, Başbakana ve ekibine olan güvenini sandıkta gösterdi. Biz Beykoz’da birçok tabuyu yıktık. AK Parti’yi üçüncü kez Beykoz’da sizlerin sayesinde zafere ulaştırdık” diyerek Beykoz’a hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçaker, kısa bir selamlama konuşması yaparak 30 Mart’ta emek gösteren tüm parti üyelerine teşekkür etti.

Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin gerek ülke gerekse ilçe adına bir dönüm noktası olduğunu ve istikbal için istiklal mücadelesi haline geldiğini vurguladı ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “AK Parti’nin tek başına iktidarı milletimizin bize duyduğu güvenin ve ülkemizin geleceğine olan güçlü inancının göstergesidir. Bizler de Ak Parti İlçe Kadın Kolları olarak bu inançla 67 yıl önce sandık namusumuz diyerek seçme ve seçilme haklarını savunan 20 kadını örnek aldık. Bu 20 kadının sayısı günümüzde milyonlara ulaştı” .

Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ise, seçime büyük bir önem göstererek girdiklerini ifade etti. Seçim sürecine değinen Sağlam; “17 Aralık operasyonlarıyla olsun, ülkemizi, başbakanımızı zor durumda bırakmaları olsun bunların hepsini teşkilat olarak bizler yaşadık. Dirayetli bir ülkenin başbakanına ve teşkilatlarına sahibiz.  Seçim sürecinde ‘İnşallah Beykoz bizim, İstanbul bizim, Türkiye bizim olacaktır’ demiştik.  Seçimler bu şekilde bitti ve seçimin zaferini yaşamış olduk.  10 Ağustos’taki seçimleri %51, %49 olarak değil seçimleri %60-70 olarak alacağımızı hesap ederek çalışmamız lazım” dedi.

SKM Başkanı Mustafa Gürkan, sunum eşliğinde seçim sürecini değerlendirdi. 6 ay öncesinden seçim çalışmalarına başladıklarını belirten Gürkan, 2 ayını belediye başkan adayları ile birlikte yürüttüklerini ifade etti. Seçim sürecinde muhalefetin bilgi kirliliğine yol açtığını da belirten Gürkan: “40 tane irtibat büromuzla hizmet verdik. 2023 tane ev sohbeti gerçekleştirdik. Teşkilatımızın tüm dinamiklerini dinledik. Gücümüzün farkına vararak çıtamızı yükseltmek durumundaydık. Her şeye rağmen %45’lik oy oranı ile bu seçimi aldık. Oy yükseltmediğimiz sadece 2 tane mahalle var” dedi.  Gürkan, mahalle bazlı seçim sonuçlarını da göstererek parti mensuplarını bilgilendirdi.

Çelikbilek: İyi olmanın, güçlü olmanın bir bedeli vardır!

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 12 yıldır AK Parti’nin Türkiye’yi çok farklı yerlere taşıdığını belirtti. Yurt dışına yaptığı ziyaretlerde Hollanda’da Kanal Riva projesinin tartışıldığını söyleyen Başkan Çelikbilek, bir ilçe olarak şu anda devasa ülkelerin projeleriyle tartışacak konuma gelindiğine dikkat çekti. Başkan Çelikbilek; “Türkiye, 3. havalimanıyla, Marmaray’ıyla, 3. köprüsüyle gökyüzüne fırlattığı kendi uydularıyla ve insansız hava uçağıyla Türkiye şu anda dünyanın imrenilen bir ülkesidir. Türkiye şu anda çok farklı bir noktaya geldi. Bu sizlerin kadrolarıyla oldu, başkasıyla olmadı. Onun için biz her seçimi bir önceki seçimden zor olarak göreceğiz. İyi olmanın, güçlü olmanın bir bedeli vardır” şeklinde konuştu.

Seçimlerin kendilerine iyi bir ders olduğunu belirten Başkan Çelikbilek; “Bir üçüncü partiyi ana muhalefet olan partinin üzerine koysanız da biz yine 4 puan fark atıyorduk. Diğer ilçelerdeki partilerin birleşmesinin getirdiği olumsuzluklar bizim ilçemizde gerçekleşseydi bile biz yine fark atıyorduk. Biz geçen seçimde gerçekten 2009’da burada biraz zayıflamıştık. Bu seçimde en az 21 bin oy fark atmamız lazımdı. Bi 18 bin 500 oy farkıyla kazandık” diyerek seçimlerde farklı kesimlerden kendilerine 26 bin yeni oy geldiğini  ve farklı bir seçmen kitlesine de hitap ettiklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi için çok çalışacağız!

10 Ağustos’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemine değinen Başkan Çelikbilek, seçimlerde % 50’nin üzerinde oy alacaklarını söyledi: “Bu millet hiç buyruk almadı. İçimizde zaman zaman hükümet edip de zafiyet içinde olan, bu milletin özünü tanımayan, bu milletin değerlerini tam üstlenmemiş insanların eksikliklerini bu millete mal edemezsiniz. 12 sene önce bu milletin yönetiminde bulunan insanlarının noksan tavırlarını bu milletin genel karakteri olarak söyleyemezsiniz. Bu milletin genel karakteri şu anda başbakanlığın temsil ettiği karakterdir”.

Türkiye’nin yükselişini Batı ülkelerinin hazmedemediğini belirten Başkan Çelikbilek; “Bu ülkeler içten ve dıştan kendilerine göre dostlar bulacaklar, o dostlarıyla beraber bizim önümüzü kesecekler. Şimdi gariptir, çatı adayı dedikleri bir aday çıkardılar. Şunu düşünmesi lazım, bana bunu teklif eden adamların niyetleri ne ki bana bunu teklif ettiler? Ben ne suçu işledim ki bu zihniyetteki insanlar benim dün İslam Ülkelerinin genel sekreterliğine adaylığımda bana dudak bükenler ne oldu da beni Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanlığına aday gösterecek kadar hamiyetperver oldular diye düşünmesi lazım. 10 Ağustos’taki seçim için çok çalışacağız. Biz 5 yıl sizin başınızı öne eğecek hiçbir işe imza atmadık, bundan sonra da atmayacağız. Muhalefetin yapacağı tek şey sizin yaptığınız doğru şeyleri karalamaktır. Bunlara alet olursak iyi giden yolumuzu biz bozarız” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda; seçim döneminde emeği geçen mahalle başkanlarına ve temsilcilerine, belediye başkan adaylarına, İlçe Başkanı Adem Sefer’e, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e, SKM Başkanı Mustafa Gürkan’a, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen’e,  Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam’a ve diğer desteklerini gösteren tüm parti görevlilerine teşekkür plaketi takdim edildi.

AK Parti'de 30 Mart sonrası ilk danışma meclisi
Bizi Takip Edin