AK Parti'de olağan kongre sonrası ilk danışma meclisi!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Mustafa Gürkan başkanlığında ‘ilk' danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 5.Olağan Kongresi sonrasında ‘ilk' danışma meclisi toplantısını yeni İlçe Başkanı Mustafa Gürkan önderliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Mustafa Gürkan başkanlığında ‘ilk’ danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 5.Olağan Kongresi sonrasında ‘ilk’ danışma meclisi toplantısını yeni İlçe Başkanı Mustafa Gürkan önderliğinde yaptı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ilçe danışma meclisine; AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, eski İlçe Başkanı Adem Sefer, İl Teşkilat Komisyonu Üyesi Nadir Uzun ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda parti mensubu katıldı.

Danışma meclisinin açılışı; AK Parti tarafından kullanılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan için yazılmış Dombıra şarkısının ayağa kalkılarak, hep bir ağızdan alkış eşliğinde söylenmesiyle başladı.

Danışma meclisi; eski ilçe yönetim kurulu üyelerine ve mahalle başkanlarına teşekkür plaketi verme amacı taşısa da ülkenin önemli gündem konusu olan 14 Aralık operasyonları ve yolsuzluk iddiaları oldu.

Mustafa Gürkan: Kongreler, yenilenme ve gelişim sürecidir!

Divan heyetinin partililerle paylaşılmasının ardından kürsüye açılış konuşmasını yapmak üzere çıkan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, yeni bir döneme başladıklarını ifade ederek güçlü bir şekilde daha çok çalışacaklarının altını çizdi. Eski İlçe Başkanı Adem Sefer’le seçimlerde bir çok başarılı projelere ve çalışmalara imza attıklarını belirten Gürkan; “Son günlerde en çok duyduğumuz şey, Yeni Türkiye. Ve Yeni Türkiye içindeki Yeni AK Parti. AK Parti, yaklaşık 3 aylık bir dönemden beri kongre sürecini başlattı. Bu ay içerisinde Türkiye içerisinde bine yakın ilçede kongreler tamamlanmış olacak. Bizde yakın bir zaman içerisinde ilçe kongremizi gerçekleştirdik. İstanbul’daki kongreler güzel ve coşkulu oldu. İlden gelen arkadaşlarımız, Beykoz‘da yapılan kongrenin de coşkulu olduğunu söyledi. Kongrede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kongrede benimle beraber yarışan ama bu yarışı kardeşçe üstlendiğimiz Özkan Ayduğan kardeşime de teşekkür ediyorum” diyerek ilçe yönetimindeki değişikliğin, AK Parti’nin kurulduğu günden beri her dönem üstüne koyan bir yenilenme ve bir gelişim sürecini takip ettiğini belirtti. Yeni yönetimi belirlerken birçok kriteri göz önünde bulundurduklarını ifade eden Gürkan, 2015 seçimlerini almak için teşkilat olarak ellerinden geleni yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Gürkan’ın konuşmasının sonrasında İlçe Başkanlığının hazırlanmış olduğu faaliyet raporu ve yeni ilçe yönetiminin tanıtımı sunum eşliğinde partililerle paylaşıldı.

Yücel Çelikbilek: Beykoz‘da yeni bir Beykoz, Türkiye’de yeni bir Türkiye başladı!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; kongre sonucunun hayırlara vesile olmasını dileyerek, geçen sene seçim öncesi devlete karşı gerçekleşen operasyon ve yolsuzluk iddialarına değindi. “Beykoz‘da yeni bir Beykoz, Türkiye’de yeni bir Türkiye başladı” diyen Başkan Çelikbilek; “Büyük bir davayı üstlenmişsiniz. Bu dava, sıradan bir dava değil. Bizim artık eski anlayışlarla, kayışçı kavgalarıyla kaybedecek zamanımız yok. Bu ülke insanlarının beklentilerine cevap vermeye niyetlenmiş insanlarız. Bizi engellemeye çalışanlara gülüp geçeceğiz çünkü, yardımcısı Allah olanın başka bir şeye ihtiyacı olmaz. 17-25 Aralık’ı gördük, onların yaptıkları şerdi. Allah şerli olanların yolunu açmaz, açmadı da. Mahcup oldular ve ne hale düştüklerini görüyorsunuz. Biz kanunsuzluktan, adaletsizlikten yana hiçbir zaman olmadık” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikbilek’in konuşmasını tamamlamasının ardından sözü alan İl Teşkilat Komisyonu Üyesi Nadir Uzun da kısa bir selamla konuşması gerçekleştirdi. Ak Saray tartışmalarına değinen Uzun, bunu eleştirenlere tek bir şey söylemek istediğini belirterek; “Madem fakiri fukarayı bu kadar  düşünüyordunuz, Ankara’nın ortasına kat trilyonluk Genel Merkezi neden yaptınız?” dedi.

İl Yönetim Kurulu Üyesi Şebnem Koçakelçi ise; Beykoz Teşkilatının yeni döneminin herkese hayır getirmesini dileyerek, kongreye emek veren ve bu kadar coşkulu geçmesini sağlayan tüm parti mensuplarına teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmaların sonrasında ilçe yönetiminde görev almış parti üyelerine ve mahalle teşkilat başkanlarına plaket takdim edildi.

Eski İlçe Başkanı Adem Sefer’e partiye verdiği emeklerden ötürü Başkan Yücel Çelikbilek teşekkür çiçeğini takdim ederken, Mustafa Gürkan’sa teşekkür plaketini takdim etti.

Plaketi alırken kısa bir konuşma gerçekleştiren Adem Sefer, birlik ve beraberliğe dikkat çekerek, bu değişimin bir veda olmadığının altını çizdi ve: “Bizim hangi görevlerde olduğumuzun bir önemi yok. Önemi olan bu davayı daha yukarılara çıkarmaktır. 7,5 senedir benimle yol yürüyen tüm parti arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İlçe Teşkilatı, plaket takdiminin sonrasında objektiflere beraberlik pozu verdi.

AK Parti'de olağan kongre sonrası ilk danışma meclisi!
Bizi Takip Edin