Akif Hamzaçebi adaylık startını Beykoz'dan verdi

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi İBB başkan adayı olmak için çalışmalara Beykoz'dan başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başka

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi İBB başkan adayı olmak için çalışmalara Beykoz’dan başladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için çalışmalara Beykoz’dan başladı. Kas- Der Beykoz Şubesi’ni ziyaret eden Hamzaçebi, yerel seçimlerde partisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olmak için yola çıktığını açıkladı.

Kas- Der Beykoz Şubesi’nin Paşabahçe’deki lokalinde gerçekleşen toplantıya TBMM Başkanvekili ve CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi başta olmak üzere KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş, KAS-KON Genel Başkanı H.Selami Çelebi, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve belediye meclis üyeleri ile Beykozlu Kastamonulular katıldı.

Süleyman Çalık: Halkımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık katılımcılara teşekkür ederek “Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yılı münasebetiyle başta Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor; hemşerilerimin ve tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mahir Taştan: Kastamonuları CHP’de siyaset yapmaya davet ediyorum

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan da yapmış olduğu kısa konuşmasında Şerife Bacı’nın torunları olan Beykozlu Kastamonuluların Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığını söyleyerek Kastamonuları CHP’de siyaset yapmaya ve partilerine üye olmaya davet ettiğini belirtti.  

Orhan Gümüş: Uyuyan dev uyandı

Konuşmasına gençliğinin Beykoz’da geçtiğini söyleyerek başlayan KAS-DER Genel Başkanı  Orhan Gümüş hemşerilerinin cumhuriyet bayramını kutladı. Gümüş, İstanbul genelinde Kastamonulu hemşerilerinin siyasette pek yer alamadığını belirterek “Kas-Der olarak siyaseti bir türlü öğrenemedik. Ama bundan sonra uyuyan dev uyandı. Artık Kastamonulu belediye başkanları, belediye başkan yardımcıları olması için çalışmalarımıza başlıyoruz. İstanbul’da 2 milyon Kastamonu nüfusu var. Siz hemşerilerimizden ricam derneklerimize, siyasi partilere üye olmanız. Bizler siyasetin içinde olmazsak istemeye de yüzümüz olmaz.” dedi.

Akif Hamzaçebi: Beykoz’u yaşanabilir hale getireceğiz

Beykoz halkının Cumhuriyet Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Akif Hamzaçebi en büyük hedefinin siyasi görüşü ne olursa olsun demokrasi, özgürlük ve dayanışma içinde bu topraklarda yaşamak olduğunu söyledi. Hamzaçebi konuşmasına şöyle devam etti; Benim hem Kastamonu hemde Beykoz ile çok güçlü bağım var. Bütün güzellikleri şuan sizlerle birlikte yaşıyorum. Benim neredeyde siyasi hayatım Beykoz’da geçti. Siyasette birçok ilki Beykoz’da yaşadık. Buğun Beykoz halkını ilgilendiren başta 2B konusunda ilk adımı sizlerle birlikte attık. Kahvelerde, cami bahçelerinde çay ocaklarında bu konuları sizlerle konuştuk. Yasa istediğimiz gibi çıkmadı belki ama sizlere söylediğimiz gibi sorunu büyük oranda çözdük.

Biz büyük bir iddia için yola çıktık. Büyük bir hedef koyarak İBB başkanlığını kazanarak İstanbul’u ve Beykoz’u vatandaşlarımıza yaşanabilir hale getireceğiz. Bu hedefe adım adım ilerliyoruz. Kazanana kadar asla yolumdan dönmeyeceğiz. Çünkü bu bir parti mücadelesi değildir.

Evinize bir çivi çakabiliyormusunuz?

Beykozlu kapanan fabrikaların yerine istihdam alanında çözüm istiyor. Beykoz sahilinden karşıya baktığınızda gökdelenleri göreceksiniz. Peki şimdi soruyorum siz burada evinize bir çivi çakabiliyormusunuz? Tapunuzu bir şekilde aldınız ama imarınız çözüldü mü? Kentsel dönüşümün ne olacağını biliyormusunuz? Gümüşsuyu’nda, Poyrazköy’de vatandaşımızın sorunu var. ‘Benim çocuğum evlenecek ama ön görümün yüzünden bir göz oda yapamıyorum’ diyenlerin sorunu ne olacak. Bugünkü yönetim halktan kopmuş; kırmızı halılarda yürümekten halkı unutmuş, gökdelenlere imar izni vermekle meşguller. İstanbul bir deprem tehlikesi ile karşı karşıya. Acilen kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi lazım ama bunların hiçbiri ile ilgili çalışma yok. Nerede değerli arazi var kentsel dönüşüm oraya yapılıyor. İstanbul’a ihanet ettik diyerek öz eleştire yapanlar halen daha ihanet etmektedirler. Tarihi İstanbul silueti minarelerin arasına ranta doğru yükselen gökdelenler koydular. Artık bu ihanete son verelim. İstanbul’u artık Ankara’dan değil İstanbul’dan yöneteceğiz. Yağmurlarda sele teslim olan şehir olmaktan kurtaracağız. Yağmuru emecek toprak bırakmadılar. Geçenlerde Beykoz’da yukarıdan aşağıya gelen yağmurun sele dönüşmüş hali Çubuklu Deresi’nin önüne yapılan set yüzünden ulaşamayınca her yer göle dönmüş. Değerli arkadaşlar bunlar İstanbul’u yönetemiyorlar. Biz halkın belediyesini İstanbulluların belediyesini kuracağız.

Tarih 31.12. 2009 öncesine çekilecek

Mülkiyet sorunu ile üç konuda daha kanun tekliflerim var. Birincisi Beykoz’u Ayazma bölgesi gibi Orman vasfını yitirmiş arazilerde oturan vatandaşımızın sorunlarına yönelik, ikincisi halen adım atılmayan tapu tahsis belgelerini tapuya dönüşmesi ile iliğidir. Üçüncüsü ise 31.12.2000 tarihine kadar hazine arazisi üzerine yapılmış olan yapıların belediyeye devredilerek tapularının verilmesi ile ilgili. Biz bu tarihi 2010 yılına çekelim dedik ama imar affı olur diyerek AK Parti tarafından o zaman kabul görmemişti. Şimdi ise 2009’a çekiyorlar. Bunlar bizim çabalarımızla olmuştur. Şimdi bu tarih 31.12. 2009 öncesine çekilecek ve önümüzdeki günlerde torba yassa ile yasalaşacaktır.

İmar ve mülkiyet sorunu kalmayacak

Size buradan söz veriyorum Beykoz başta olmak üzere İstanbul un hiç bir yerinde imar, mülkiyet ve tapu sorunu kalmayacaktır. Niyetimiz halistir. Halk adına sizinle yola çıktık ve başka hiç bir amacımız hesabımız yoktur. Amacımız halkımızın iktidarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda kurmaktır. Önce Allah’ın izni sonra da sizlerin desteğinizle İstanbul’un sorunlarını çözeceğiz. Bu yüzden bu desteği sizden talep ediyorum. 

Akif Hamzaçebi adaylık startını Beykoz'dan verdi
Bizi Takip Edin