Akif Hamzaçebi'nin bir günlük yoğun Beykoz turu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Kavacık, Çavuşbaşı ve Tokatköy ziyaretleri ile Beykoz'da dolu dolu bir gün geçirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi,…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, Kavacık, Çavuşbaşı ve Tokatköy ziyaretleri ile Beykoz’da dolu dolu bir gün geçirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Beykoz Üniversitesi ile başladığı Beykoz programına, Çavuşbaşı ve Tokayköy’de gerçekleşen ziyaretleri ile tamamladı.

İlk durak Beykoz Üniversitesi

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün ve ilçe yöneticileri ile meclis üyelerinin eşlik ettiği ziyaretlerin ilk durağı Beykoz Üniversitesi oldu. Hamzeçebi ziyaretinde Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen ve Rektör Mehmet Durman’dan Mahmutşevketpaşa Mahallesi’nde yapılmak istenen ve Beykoz Belediyesi’nden ruhsatı beklenen kampüs ile ilgili bilgi aldı. Ziyaret sonrası çevredeki esnafları da gezen Hamzeçebi sonrasında Çavuşbaşı’na geçti.

Çavuşbaşı ziyaretleri

Çavuşbaşı programına Fatih, Çiftlik, Yavuz Selim ve Baklacık Mahalle muhtarlıklarını ziyaret ederek başlayan Genel Sekreter Akif Hamzaçebi, Çavuşbaşı Trabzonlular Derneği’nde vatandaşlar ile bir araya geldi. Burada ittifak yasası ilgili görüşlerini dile getiren Hamzaçebi, ‘Siyasi partilerin seçimlerde ittifak edebilmesine ilişkin bir yasal düzenleme teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldi. Bunun amacı halen anayasamızda var olan yüzde 10’luk seçim barajını ittifaka giren partiler için kaldırmaktır. Anayasamızda 1995 yılında yapılan değişiklikle parçalı bir Meclis yapısını önlemek, Türkiye’yi koalisyonlardan kurtarmak ve parlamentodan tek parti hükümetini çıkarmak amacıyla değişiklikler yapıldı. Bunların iki noktası var. Temsilde adalet ve yönetimde istikrardır‘ dedi.

Konuşmasının ardından vatandaşların imar, tapu ve arsalarıyla ilgili özel sorularını cevaplayan Hamzaçebi, Çiftlik Mahallesi Muhtarı Hayrettin Şenol’un kendisine imar konusuyla ilgili hazırladığı dosyayı da incelemek üzere yanına aldı.

Son durak Tokatköy

İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, akşam saatlerinde ise son durağı olan Tokatköy’de imar ve mülkiyet sorunlarıyla ilgili vatandaşlarla bir araya geldi. Hamzeçebi burada yaptığı konuşmada; ‘Bunu mutlaka başaracağız. Bu sorun için daha öncede çok geldik. Kahvehanelerde buluştuk, lokantalarda, berberlerde konuştuk. İsterdim ki burada keşke dertleri değil, mutluluğu konuşuyor olsaydık. Dertlerinizin devam etmesinden, tapu ve imar sorununuzun hala devam etmesinden mutlu değilim. Dertleşmek güzeldir. Biz dertleri çözmek için varız.” dedi.

Tokatköy Mahallesi’ndeki imar ve mülkiyet meseleleriyle 2011 yılından bu yana yoğun mesai harcadıklarına işaret ederek, ‘Zannetmeyin ki hükümet eleştirisi yapmaya geldim. Hükümetin ve belediyenin neleri yapmadığını görüyorsunuz. Bizim amacımız sizin sorunlarınız çözmektir. Çözmek için buradayız. Bu akşam bu salondan çözüm çıkacaktır. Ankara’daki yetkililerimize buradan ses çıkacak. Bu sorun ya çözülecek, ya çözülecek.’ diye konuştu.

İmar ve mülkiyet konusunun 68 ilde 10 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini söyleyen Hamzaçebi, sorunlara hakim olduklarını da ekleyerek, ‘Bugüne kadar 2B konusunda hangi adım atıldıysa, bilin ki onun arkasında bizlerin bu konuyu Ankara’ya taşıması vardır. Demokrasilerde güçlü olan sadece millettir. Bizim dilimizde çok güzel bir terim vardır, emanet. Hiçbir makam kimsenin değildir. Millete ait olan makamlar, hizmet için vardır. Kanunları meclis yapıyor. Kanunlarla milletin ihtiyaçları karşılanmayıp sorunlar artıyorsa, değişmesi gereken insanlarımız değil, kanunlardır. Biz o kanunları değiştireceğiz’ ifadelerini kullandı.

Hamzaçebi, Bu işe baş koyduklarını, 2011 yılından bu yana imar konusundaki bütün çözüme kavuşan konularda vatandaşların desteğinden aldıkları güç olduğunu dile getirerek; ‘2011’de yola çıktık. hatırlayın, 2B’yi, Hazine arazilerini anlattık. Biz bu işe başımızı koyduk. Çözülenlerin hepsinde sizlerin desteği, bizler,in sizlerden aldığı güç vardır. Devletin görevi adalet kuralları içerisinde bu malların millete intikalini sağlamaktır. Kural adalet olacaktır. Komşuluğu öldürmeye kimsenin hakkı yok. Komşular birbirlerine düşman ediliyor. Eğer halkın arasında biraz dolaşsalar bu sorunları bilirlerdi.’ dedi.

Akif Hamzaçebi'nin bir günlük yoğun Beykoz turu
Bizi Takip Edin