Alperenler, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı

Alperenler Kültür ve Dayanışma Derneği vefatının 5. yılında Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu'nu anma gecesi düzenledi.

Beykoz Meydan'ında toplanan birçok Alperen ile birlikte etkinliğin düzenleneceği Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'ne meşaleler eşliğind

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alperenler Kültür ve Dayanışma Derneği vefatının 5. yılında Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu anma gecesi düzenledi.

Beykoz Meydan’ında toplanan birçok Alperen ile birlikte etkinliğin düzenleneceği Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne meşaleler eşliğinde slogan atarak yürüyüş düzenlendi. Büyük Birlik Partisi (BBP) İlçe Başkanı Mustafa Bağcılar ve BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç’de kalabalık Alperen grubunu bu önemli anma gününde yalnız bırakmadı. Yürüyüşün ardından Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan anma programında ilk olarak Muhsin Yazıcıoğlu’nu anlatan sunumun izlenmesinden sonra Kuran-ı Kerim okundu.

Perçin: Bizim duruşumuz Muhsin duruşudur!

Alperenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Melih Perçin, Alperenler olarak Allah’ın arzı üzerinde, yine Allah’ın vaaz ettiği şekilde yaşanılması gerektiğine inandıklarını söyledi ve şu şekilde sözlerini sürdürdü: “ İnsanlığın ancak yaradılış gayesine uygun yaşadığı müddetçe mutlu olacağına inanmaktayız. İnsanların ve kurumların hayırda yarıştığı bir dünya düzeni kurmak, biz Alperenlerin esas gayesidir. Sadece kendimiz için değil tüm insanlık için yeniçağın tarihini yazmak mecburiyetindeyiz”. Geçtiğimiz günlerde hükümet yetkilisi olan Emrullah İşler’in Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasını ‘suikast’ olarak nitelendirmesine değinen Perçin, hükümetin ve devletin ilgili kurumlarının hiç bir işlem yapmadığını sözlerine ekledi.

İktidarın Muhsin Yazıcıoğlu için yandaş medyayı kullanarak onu kendi çıkarlarına alet etmek istediklerini belirten Perçin: ”Hayatlarında bir defa telefonda görüştükleri, bir toplantıda karşılaştıkları veya bir yemekte yan yana geldikleri Muhsin Yazıcıoğlu’nu bizlere anlatmaya çalışıyorlar. Önce Ergenekon davasında gizli tanık olacak dediler. Sonra çözüm sürecinde yaşasaydı akil insanlar arasında olur diyerek alçakça propaganda yaptılar. ‘Düz yaşayacağız, düz duracağız, düz yürüyeceğiz. Dik duracağız, doğru gideceğiz. Allah’ın izniyle hayatım boyunca hep böyle gittim’ diyen liderimizle ilgili sizlerden bizim öğreneceğimiz hiç bir şey yoktur. Kardeşlik gereği yapıcı tenkitler mutlaka uygun üslupla yapılmalıdır. Bizler doğruya doğru, yanlışa yanlış deriz. Bu bizim Muhsin duruşumuzdur” ifadelerini kullandı.

Miniç: Devraldığımız bayrağı Türkiye’nin her yerine dikeceğiz!

Melih Perçin’den sonra sözü alan BBP Beykoz Belediye Başkan Adayı Bilgehan Murat Miniç, katılımcıların “Alperen Murat” sloganlarıyla kürsüye çıktı. Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili bir kaç yaşanmış hatırayı dile getiren Murat Miniç, Muhsin Yazıcıoğlu’nun 22 yaşında iken Ülkü Ocakları’nın Genel Başkanı olduğu dönemde yurt dışından gelen gazetecilerle yaptığı röportajı anlatarak başladı: “Siz henüz 22 yaşındasınız ve Türkiye’de 1200 derneğin genel başkanlığını yürütüyorsunuz. Nasıl oluyor bu iş diye soruyorlar kendisine. Muhsin başkan diyor ki, ‘Bizim ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han 21 yaşında İstanbul’u fethetmişti’. Rahmetli Yazıcıoğlu 7,5 yıl cezaevinde tutuldu. İşkencelere tabi tutuldu. O yıllarda açlık grevi yapılıyordu. Avrupa’dan cezaevlerine gelen temsilcilere diğer gruplar Türkiye’yi şikayet ederken, Muhsin Yazıcıoğlu kendi arkadaşlarına Ülkücü Hareketin lideri olarak ‘Biz ne kadar cezaevinde işkenceler görüyor olsak da, kendi devletimizi elin Avrupalısına şikayet edecek adamlar değiliz’ diyerek haber göndermiştir” şeklinde konuştu.

Yazıcıoğlu’nun dünyalık makamlara değil manevi rütbelere talip olmak için parti kurduğuna değinen Miniç; ”Muhsin Yazıcıoğlu abimiz manevi rütbelere talip olmuştu. Allah’ da şahit sizlerde şahitsiniz şehitlik ona nasip oldu. Bizler Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşları olarak ondan devraldığımız bayrağı Allah’ın izniyle daha da ileriye taşımaya ant içtik. Sizlerle birlikte bu kutlu davada el ele yürüyeceğiz. Büyük Birlik Partisi’nin bayrağını Beykoz Belediyesinin balkonundan sallandıracağız. 31 Martta Beykoz Belediyesinde olmayacağız. Beykoz Belediyesinin anahtarlarını alıp hep birlikte Muhsin Başkanımızın kabrine gideceğiz. Seçime 4 gün kaldı bundan sonra gece-gündüz demeden ben sizleri sokaklara çıkmaya, ayağa kalkmaya ve Beykoz’u ayağa kaldırmaya davet ediyorum. Bu bayrağı sadece Beykoz’a değil Türkiye’nin bütün burçlarına dikmeye davet ediyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Alperenler, Muhsin Yazıcıoğlu'nu andı
Bizi Takip Edin