Ardahanlılar Derneği'nden geleneksel kaz gecesi

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel kaz gecesi ile birlik ve beraberliklerini güçlendirdi.

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel kaz gecesi ile birlik ve beraberliklerini güçlendirdi. Ardahan'ı tanıtan bel

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel kaz gecesi ile birlik ve beraberliklerini güçlendirdi.

Beykoz Ardahanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği, geleneksel kaz gecesi ile birlik ve beraberliklerini güçlendirdi. Ardahan’ı tanıtan belgesel tadında video katılımcılarla paylaşıldı.

Grand Çiftlik 91 Sosyal Tesisleri’ndeki geleneksel kaz gecesi birbirinden özel isimleri de ağırladı. Organizasyonunu Ardahanlılar Dernek Başkanı Süleyman Yıldız ve yönetim kurulunun düzenlediği geceye; Beykoz İlçe Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Belediye Başkanı Hızır Yılmaz, BDP İzzet Yaman, HDP belediye eş başkan adayları Birgül Hakan ve Davut Demir, CHP Belediye Meclis Üyesi Adayları Cavit Gül, Şenel Ustabaşı, Gülay Demirel,  Tuncer Tekin ve Deniz Yıldız, AK Parti Belediye Meclis Üyeleri Muharrem Kaşıtoğlu ve Recep Gültekin ile dernek üyeleri katıldı.

Ardahan-Kars yöresine ait yöresel yemekler katılımcıların damağında eşsiz tat bıraktı. Selamlama konuşmaları Türkçe ve Kürtçe şeklinde yapıldı. Gecenin sunumunu Fuat Avşar üstlendi. Oynanan yöresel halk oyunları, halaylar ve söylenen kütçe türküler herkesin doyasıya eğlenmesi sağladı. Ardahanlılar Derneği, yapılan aktivitelerle son zamanlarda derneklerin kabuklarını kırmaya başladıklarına dikkat çekti.

Yıldız: Ardahan’ımızın kurtuluşunun 93. Yılı!

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Süleyman Yıldız, heyecanlı olduğunu belirterek; “Güzel Ardahan’ımızın kurtuluşunun 93. yılında böyle bir gecede bulunmaktan ötürü mutluluk duyuyorum. Dernekçilik, tabi ki çok zor. Ama bu kadar güzel insanın içinde konuşmak daha da zor geliyor. Biz derneğimizi bir yerlere getirdiysek buradaki güzel insanlar sayesinde oldu” dedi.

Çelikbilek: Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun!

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, başka programlara yetişmek durumunda olduğundan ötürü üzülerek aralarından erken ayrılacağını ifade etti. Çelikbilek: “Ardahan’ın ve Kars’ın güzel insanlarını bu güzel günde görmek mutluluk verici. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun. Arzumuz şu: Ülkenin her tarafı bizim ama özellikle Beykoz bizim. Beykoz’da 81 ilden insanıyla farklı bir kardeşlik var. Kaz çok özel bir yemek, kazla ilgili şu an beş yüz sayfalık bir kitap yazıldı. İnşallah profesörden izin alırsam bu kitabı bastırıp sizlere dağıtacağım. Kaz yerken aranızda çatal, bıçak kullanan varsa o şu anda kaz yemiş olmuyor. Kazı mutlaka elinizle yiyeceksiniz ve parmaklarınızda tadı kalacak” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Yılmaz: Gönüllerinizde bana yer açın!

CHP Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ise, burada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek; “Böyle akşamlarda siyaset olmaz. Ben parti içi yarışlarda Ardahanlıların çok desteğini gördüm. O yüzden seçimlerde ben sizden oy istemiyorum, gönüllerinizde bana yer açın o bana yeter” dedi.

HDP: Gönüllerinizi de desteğinizi de istiyoruz!

BDP Eş Başkanı  İzzettin Yaman, BDP adına herkesi selamladığını ifade ederek, birlikte dostça ve kardeşçe yaşamanın mesajını verdi. Yaman’ın sonrasında sözü alan HDP Belediye Eş Başkan Adayı Birgül Hakan: “Gönüllerinizi de desteğinizi de istiyoruz” şeklinde konuştu. HDP Belediye Eş Başkan Adayı Davut Demir ise, geceye ilişkin düşüncelerini şu şekilde kaydetti: “Farkındasınız iki kişi çıktık, çünkü bizde eş başkanlık var. Biz diyoruz ki erkeğin olduğu yerde kadın da olacak, kadının olduğu yerde de erkek olacak”.

Erdoğan: Ardahan gerçekten özel ve güzel bir kent!

Kaymakam Süleyman Erdoğan, sınır yuvalarından buralara kopup yerleşen ve birbirinden kopmayan kardeşçe yaşamlarını sürdüren insanların arasında bulunmaktan son derece memnun olduğunu belirtti ve: “Ardahan gerçekten özel ve güzel bir kent. Demokrasi için ve yarınlarımız için sivil toplum kuruluşları çok önemli. Örgütlü ve düzenli olmamız lazım. Dernekçiliği ve STK’ları çok önemsiyorum. Günümüzün derdi yalnızlık ama böyle dernekler sayesinde birbirimize destek ve yardımcı oluyoruz. Lütfen sizler biz yöneticilerin gözü ve kulağı olun. Derneklerin içinde eğitim yerleri açılabilir. Biz bunları elimizden geldiği kadar desteklemeye çalışıyoruz” dedi.

Dostluk ve kardeşlik çağrıları yapmasından ve hiçbir siyasi konuşma yapmadıklarından ötürü Fuat Avşar dernek yönetimi adına tüm siyasi parti belediye başkan adaylarına teşekkürlerini belirtti. Ayrıca, belediye başkan adaylarına Ardahan yöresine ait küçük lezzetleri paket içinde takdim ettiler.

Ardahanlılar Derneği'nden geleneksel kaz gecesi
Bizi Takip Edin