Arıcılığı geliştirmek ve teşvik için 500 kovan

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, arıcılığı teşvik ve yaygınlaştırmak için 500 adet kovan yaptırdıklarını söyledi.

Kavacık Otağtepe’de hanımlar için sabah kahvaltılarının 21. si tertip edildi. Kahvaltılı toplantıda hanımları ağırlayan Be

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, arıcılığı teşvik ve yaygınlaştırmak için 500 adet kovan yaptırdıklarını söyledi.

Kavacık Otağtepe’de hanımlar için sabah kahvaltılarının 21. si tertip edildi. Kahvaltılı toplantıda hanımları ağırlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, arıcılığı teşvik ve yaygınlaştırmak için 500 adet kovan yaptırdıklarını söyledi.

Kavacıklı hanımların belediye hizmetleriyle ilgili talep ve düşüncelerini paylaştığı toplantıya Başkan Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek’in yanı sıra başkan yardımcıları Nevin Çalışkan, M. Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki, başkan danışmanları ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen katıldı.

İlçede istihdam ve arıcılığa destek olmak amacıyla yeni projeler geliştirdiklerini belirten Başkan Çelikbilek: “Arıcılığı geliştirmek ve teşvik için 500 adet kovan yaptırıyoruz. Ailelerimizin ağızlarının tadı bozulmasın, bal gibi güzel olsun diye kovanlar yaptırıyoruz. Belediye imkânlarını kaynak olarak artırırsak, biz de bu hizmetleri daha iyi yaparız” dedi.

Başkan Çelikbilek: “Hanımlardan Güç Alıyoruz.”

Belediye hizmetlerinin eksiksiz olarak yerine getirilmesi için hanımlardan aldıkları bilgi, eleştiri, deneyim ve güç doğrultusunda çalıştıklarını belirten Çelikbilek; “Sosyal hizmetleri en çok sunan belediyelerden biriyiz. Bu anlamda aile sağlığı merkezi hizmetlerinde de en iyi ilçelerden birisi biziz. İlçemize yeni bir sağlık alanı kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Beykoz’a 45 bin çöp bidonu

Çevre hizmetlerine de değinen Çelikbilek şunları söyledi; “Beykoz’da 45 bin çöp bidonu dağıttık. Bu oran Beykoz’un %95’idir. 3 bin sokak ve 700 caddemizin olduğu düşünülürse ki bunlar büyük rakamlar, tüm bu alanlara dönüşümlü olarak temizlik hizmetleri veriyoruz. TODEM işbirliği ile sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. Kardeş Aile Projesi, Gezici Sağlık Otobüsü ve Bilgili Hanım otobüsünü hayata geçirdik. Çocuklarımızın geleceğini yönlendirmek adına hafta sonu kültür kursları açtık.”

Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi taşındı

İlçe sakinlerine daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam için rehberlik etmek üzere Kavacık Psikolojik Danışmanlık Merkezi’ni açtıklarını söyleyen Çelikbilek, bu hizmeti veren ilk belediye olduklarını, çok fazla talep geldiğinden, merkezin ana belediye binasının yanına taşındığını belirtti.

Otağtepe Caddesi’ne düzenleme

Başkan Çelikbilek, hanımların park halindeki araçların; kaldırımları işgal ederek sıkıntı yaratmaları ile ilgili sorularını cevaplandırdı. “Kaldırımları gereksiz ve hoyrat yere işgal etmeyelim. Bu konuda duyarlı olalım. Otağtepe Caddesi’ni bu anlamda yeni baştan düzenleyeceğiz. Ama başkalarının hakkına saygı göstererek bize destek olmanızı istiyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.

Programın sonunda Başkan Çelikbilek hanımların sorularını cevaplandırdı.

Arıcılığı geliştirmek ve teşvik için 500 kovan
Bizi Takip Edin