Artvinliler, Beykoz'da buluştu!

Artvin Hizmet Vakfı, düzenlediği kahvaltı etkinliği ile tüm Artvinlileri Beykoz'da bir araya getirdi.

Yapmış olduğu kültürel, sosyal etkinliklerle çok kez gündem gelen ve en faal, en büyük sivil toplum örgütlerinden biri…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Artvin Hizmet Vakfı, düzenlediği kahvaltı etkinliği ile tüm Artvinlileri Beykoz‘da bir araya getirdi.

Yapmış olduğu kültürel, sosyal etkinliklerle çok kez gündem gelen ve en faal, en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olan Artvin Hizmet Vakfı, Kavacık Limak Otel’de düzenlediği kahvaltı etkinliği ile tüm Artvinli bürokratları, iş adamlarını ve sanatçılarını bir araya getirdi.

Artvin Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekarın yönetimi önderliğinde düzenlenen ve yoğun bir ilginin gösterildiği etkinliğe; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktar, Artvin Hizmet Vakfı Danışma Kurulu Başkanı ve işadamı İsmet Acar, Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun, Artvin Hizmet Vakfı Eski Başkanları Mikail Kaya ve Recai Delibaşoğlu Artvin Hizmet Vakfı Kurucu Başkanı Atilla Öztürk, İşadamı İbrahim Kefeli, Vatan Bilgisayar Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Vatan ve sinema yönetmeni Özcan Alper katıldı.

Hakan Bekar: Artvin için çalışmaya devam edeceğiz!

13 dakikalık Artvin Hizmet Vakfı’nın yapmış olduğu faaliyetleri gösteren sinevizyon gösterimin sonrasında mikrofonu alan Artvin Hizmet Vakfı Başkanı Hakan Bekar; “Artvinliler Hizmet Vakfı ile birlikte İstanbul’da Artvin Vakfı, Macahel Vakfı ve Kocabey Vakfı olmak üzere 4 tane vakıf, 3 tane federasyon bulunuyor. Bu vakıf ve federasyonlara ait toplam 40 tane de dernek var” diyerek bu kadar çok vakfın bir çatı altında toplanması gerektiğini vurguladı. Vakıf olarak sosyal ve kültürel anlamda bir çok etkinlik yaptıklarını ifade eden Bekar; 21 yıllık tarihlerinde birçok öğrenciye burs sağladıklarını ve ihtiyaç sahibi çok sayıda insana maddi ve manevi yardımda bulunduklarını belirtti. Artvin ve Artvinliler için daha çok çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

İktidar ve muhalefet kanadından iki vekilin kardeş görüntüsü!

Güne en çok damgasını vuran olay ise, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktar’ın birlikte yan yana halay çekmesi oldu. İki milletvekilinin arkadaşça ve samimi sohbet ettiği gözlerden kaçmazken, güzel ve anlamlı bir  tablonun da oluşmasını sağladı.

Her iki milletvekilinin birlik ve beraberlik kapsayan konuşmaları salonda büyük alkış ve takdir aldı. AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın, “Farklı siyasi görüşlerden de olsak Artvin adına çalışıyoruz, hepimizin tek derdi Artvin”; CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktar’ın da, “Konu Artvin ise biz partileri bir kenara bırakıyoruz. Önceliğimiz o durumda Artvin oluyor” şeklindeki ifadeleri Artvinlilerin birliğini gözler önüne sermiş oldu.

Ayrıca AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla; Artvin’in kış ve yaz turizminde önemli bir bölge olması adına çalışmalar yürüttüklerini ve Artvin’e ulaşımın daha da kolaylaşması için Rize ile Artvin arasında bir hava alanı ile Hopa Tüneli projelerinin gerçekleşeceğinin müjdesini verdi.

Etkinlik; Beykoz Artvinliler Derneği Folklor Ekibi’nin yöresel müzik eşliğinde ettiği danslarla devam etti. 

Artvinliler, Beykoz'da buluştu!
Bizi Takip Edin