Artvinliler Derneği'nden Folklor Şöleni!

Beykoz Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü'nün katkısı ile ‘Halk Oyunları Gecesi' düzenledi.

Beykoz Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü'nün katkısı ile ‘Halk Oyunları Gecesi'…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katkısı ile ‘Halk Oyunları Gecesi’ düzenledi.

Beykoz Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği, Beykoz Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katkısı ile ‘Halk Oyunları Gecesi’ düzenledi. ‘Halk Oyunları Gecesi’ne ilgi oldukça büyüktü.

Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun’un önderliğinde, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Halk Eğitim Müdürü Beycan Kal, BEDES Başkanı ve CHP Belediye Meclis Üyesi Gülay Demirel, İş adamı İsmet Acar’ın eşi Meryem Acar, Artvin yöresi sanatçısı Beren Şahin, dernek üyeleri ve Beykozlular katıldı.

Kırklareli, Van, Bodrum, Trabzon ve Artvin yörelerinin halk oyunlarının sergilendiği gece de konuklara görsel bir şölen sunuldu. İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün hoca destekleri oluşturulan halk oyunları ekibi, adeta konukları Türkiye’nin birbirinden güzel yörelerine götürdü. Her bir yöre 8’er dakika sahnede kalarak konuklara halk oyunları ziyafeti çektirdi.

Görsel bir şölene imza atan Artvinliler, halk oyunları severlerin hafızalarından uzun süre silinmeyeceğe benziyor. Artvinliler, gecenin sonunda bu önemli günde onları yalnız bırakmayan ve bu gecenin oluşmasına katkı sunan kişilere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Gecenin bitiminden hemen sonra da eğlence kültür merkezi önünde halay çekilerek sürdü.

Artvinliler Derneği'nden Folklor Şöleni!
Bizi Takip Edin