Aydın Düzgün'den CHP' ye 300 yeni üye

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün, binlerce kişinin huzurunda 300 yeni üyeye rozetlerini taktı.

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün' nün önderliğinde Rüzgarlıbahçe Aşşrom Balo Salonu'nda CHP' ye…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün, binlerce kişinin huzurunda 300 yeni üyeye rozetlerini taktı.

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün’ nün önderliğinde Rüzgarlıbahçe Aşşrom Balo Salonu’nda CHP’ ye katılan 300 yeni üyeye binlerce kişinin huzurunda“ Rozet Takma Töreni”  düzenlendi.

Belediye Başkan Aday Adayı Aydın Düzgün, CHP saflarına yeni dahil olan 300 üyeyi “Rozet Takma Töreni ” ile bir araya getirdi. Rüzgarlıbahçe Aşşrom Balo Salonu’nda düzenlenen tören, Ataşehir Sosyal, Ekonomik, Araştırmalar ve Eğitim Vakfı Başkanı Hasan Karayol’ un sunumu eşliğinde gerçekleşti. Ayrıca sanatçı kişiliği ile de bilinen Karayol, seslendirdiği türkülerle de törene katılanlara hoş zaman geçirtti.

Törene, Aydın Düzgün’ün yanı sıra CHP belediye başkan aday adayları Dr. Haşim Aydın, İsmail Gürkan, Kastamonulular Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Çalık, İkinci Dönem Beykoz Belediye Başkanı Şevket Arıkan, Deri İş Eski Genel Başkanı Yener Kaya, Meclis Üyesi Aday Adayları, Chp Gençlik ve Kadın Kolları, ilçe halkı ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Aydın Düzgün’ nün salona girmesi ile salonda hareketlilik ve coşku hakim oldu. Düzgün, bütün masaları tek tek dolaşarak herkesle selamlaştı. Tören, şehitlerimiz için bir dk’lık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kürsüdeki ilk konuşmayı CHP İlçe Sekreteri Mustafa Kemal Özçelik yaptı. Özçelik, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’ un ilçe binasında yapmış olduğu toplantıdan ötürü gelemediğini belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Bu dönem CHP üyeleri daha farklı ve daha heyecanlı. Daha fazla iletişim kuruyor. Ulu Çınar’ ın kolları olarak iktidara susamışlığın son raddesindeyiz. İktidar bir şekilde bizim olacaktır. Aday adaylarımız bu dönem daha çok iletişim halinde, bugünkü bu kalabalıkta ne kadar çok çabaladığımızın göstergesidir. “ diyerek Aydın Düzgün’e başarı temennilerini iletti ve kürsüyü Aydın Düzgün’ e bıraktı.

AK Parti’ nin belini kırarak yerel iktidara yürüyeceğiz!

Düzgün, kürsüye “ Çav Bella “ şarkısı ile çıkarak herkesi tekrardan selamladı. Muharrem Ayı’nın herkese hayırlı olmasını dileyerek konuşmasına devam etti: “ Nazım Hikmet, Beykoz’ da oturan, çalışan insan demiştir. Bu da Nazım’ ın yıllar önce bir şeyler gördüğünü gösteriyor. Önce fabrikalarımızı kapattılar. Ardından işimizi, aşımızı, geleceğimizi ve çocuklarımızın yarınlarını karartılar. Beykoz; işsiz, çaresiz, sahipsiz ve üzgün. Eğer bu yerel yönetim iktidarı değişmezse evlerimizi alacaklar. Bu sorunları biz çözeriz. Sosyal demokratlar çözer. İşsizliğinde, yoksulluğunda belini kırarız. Evimize el uzatanların ellerini de kırarız. Sözümüz söz kıracağız! Ancak bunun için siyasal iktidarın şirretine, şiddetine pabuç bırakmayan ve diz çökmeyen bir siyasal örgüt olmak zorundayız. Bizim temel meselemiz şudur; Ak Parti’ nin belini kırarak yerel iktidara yürümektir! ” dedi.

Örgütü ile didişen, küçümseyen asla olmayacağız

Son zamanlar gazete haberlerinde yer alan ve ülkemizde ilerleyerek büyük bir sorun haline gelen; boşanma davaları, kadına şiddet, aile içi şiddet, intihara teşebbüs edenler, 13 yaşında gelin olanlar tüm bunların iktidarın çizdiği “ pembe tablolar” olarak değerlendiren Düzgün: “ Tüm bu olanlara karşı duyarsızlaşmış, yürekleri nasır tutmuş bir iktidar var. İlerlemeyen toplumlar, içine kapanır ve cinnet geçiren toplumlara dönüşür. Basını özgür olmayan ve eğitimde dayatılan gerici saplamalar insanın özgürleşmesinde barikat oluşturur. “ dedi. Düzgün, ülkenin genel görünümünü de, bir yanın haraçla yağmalandığını bir yanın da makarna ile avutulduğu vurguladı. Ve son sözlerini ağır bir dille sürdü: “ Bizlere düşen diz çökmek değil, başkaldırmanın da insani bir eylem olduğunu kanıtlamaktır. Yeni Dünya Canavarı denilen şey kendi insan soyunu tüketiyor. Denizin öyle bir yerine geldik ki burada denizler mavi değil, martılar yok! Daha ötesinde hayatlar yok edilmeye çalışıyor. Barbalar geliyor, barbarlar! Çocuklarımızın kanlarını emmeye çalışıyorlar. Sana geliyorlar, kinleriyle nefretleriyle. Partimizi uzun zaman sonra örgüt emekçilerinin kararlarıyla kendi belediye başkanını belirleme haklarını teslim etmiştir. Örgütümüze sırtını dönen, örgütünü yok sayan bir yerel yönetim bizim kitabımızda yazmaz. Örgütü ile didişen, örgütünü yok sayan, parti emekçilerini küçümseyen bir şerefsizlik içinde asla olmayacağız.“ şeklinde konuştu. Arkasından konuşulduğunu, bundan da hoşlanmadığını ancak kendisinin kimsenin arkasından konuşmayı sevmediğini ve yüzüne söylemesi halinde kırılmayacağını belirterek buna dair ufak bir hikaye anlattı: “ Yaralı kartala sormuşlar; neden bu kadar hüzünlüsün? Kartal da demiş ki; çünkü beni vuran okun arkasında kardeşimin tüyü var. Kısacası, her insan kendine yakışanı yapar. Çünkü, kalite asla tesadüf değildir.” dedi.

Ayrıca, Muharrem Ayı dolayısıyla katılan konuklara aşure ikram edildi. Aydın Düzgün, Yener Kaya ve Şevket Arıkan yeni üyelere rozetlerini takdim ettiler. Tören sonunda Daniel Gurubu’ nun sahneye çıkmasıyla salonda keyifli anlar yaşandı.

Aydın Düzgün'den CHP' ye 300 yeni üye
Bizi Takip Edin