Beykozlu CHP'liler 1 Aralık'ta sandığa gidecek!

Yerel seçimlere çok az bir süre kala CHP, Beykoz’da ki adayını belirlemek için 1 Aralık’ta sandık kuracak.

Yerel seçimlere çok az bir süre kala partilerin aday belirleme yöntemleri de kesinleşmeye başlıyor….

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerel seçimlere çok az bir süre kala CHP, Beykoz’da ki adayını belirlemek için 1 Aralık’ta sandık kuracak.

Yerel seçimlere çok az bir süre kala partilerin aday belirleme yöntemleri de kesinleşmeye başlıyor. CHP, başta Beykoz olmak üzere İstanbul ’da bulunan AK Partili 17 ilçede sandık kuracak. ‘Ön eleme’ olarak tanımlanan bu yöntemle, Beykoz’da 12 olan aday adayı sayısı çok 3 ya da 5’e düşürülecek. Bu kişiler daha sonra kamuoyu yoklamasına sunularak kesin adaylar belirlenecek

Beykoz başta olmak üzere İstanbul’da ki bazı ilçelerde uygulanacak yöntem hakkında yayınlanan genelge şöyle:

Sayı : 3695

Konu : İstanbul’da yapılacak eğilim yoklamaları hk.

GENELGE 2013/15

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde, İstanbul’un bazı ilçelerinde uygulanacak aday tespit yöntemine ilişkin uygulama, MYK’nın 13.11.2013 tarihinde yapılan toplantısında alınan karar uyarınca, aşağıdaki gibi olacaktır;

1- İstanbul’da; Beykoz, Pendik, Tuzla, Şile, Sultanbeyli, Sancaktepe, Üsküdar (Birinci Bölge), Bayrampaşa, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Zeytinburnu (İkinci Bölge), Bahçelievler, Başakşehir, Beylikdüzü, Küçükçekmece (Üçüncü Bölge) olmak üzere toplam 17 ilçede eğilim yoklaması gerçekleştirilecektir.

2- Eğilim yoklaması sözü edilen ilçelerde 30 Haziran 2013 tarihi itibariyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında kayıtlı görünen tüm üyelerin katılımıyla 1 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecektir.

3- İlçelere, İle ve Genel Merkez’e yapılan aday adayları başvuruları dikkate alınmak suretiyle; aday adayı başvuru sayısı 5’ten az olan yerlerde ilk 2; 6 ila 10 olan yerlerde ilk 3; 11 ila 15 olan yerlerde ilk 4; 16’dan fazla olan yerlerde ilk 5 sıraya giren aday adayları, MYK tarafından ilave değerlendirmelere tabi tutularak adaylaştırma süreci tamamlanacaktır.

4- Eğilim yoklamasının uygulanmasına ilişkin esas ve usuller, ekte bir kez daha gönderilen “Yerel Seçimler Eğilim Yoklaması Yönergesi” ve daha evvelki genelgelerimizde belirtilen ilke ve kurallar doğrultusunda uygulanacaktır.

5- Genelgenin, tüm ilçe binalarımızda görünür yerlere asılarak ilan edilmesi ve tüm aday adaylarına yazı ile tebliğ edilmesi gerekmektedir.

Uygulamanın bu doğrultuda yürütülmesini rica ederiz. Saygılarımızla.

Adnan Keskin

Bihlun TAMAYLIGİL

Gökhan Günaydın

Umut Oran

Bülent Tezcan

Dağıtım :
İstanbul İl, Beykoz, Pendik, Tuzla, Şile, Sultanbeyli, Sancaktepe, Üsküdar, Bayrampaşa, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Zeytinburnu, Bahçelievler, Başakşehir, Beylikdüzü, Küçükçekmece İlçe Başkanlıkları

Beykozlu CHP'liler 1 Aralık'ta sandığa gidecek!
Bizi Takip Edin