Ayten Kayalıoğlu ertelenen kongreyi değerlendirdi

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, ertelenen CHP Beykoz İlçe Başkanlığı kongresini ve Füsun Sökmez’in görevden alınması ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcı Ayten Kayalıoğlu ile

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, ertelenen CHP Beykoz İlçe Başkanlığı kongresini ve Füsun Sökmez’in görevden alınması ile ilgili olarak gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcı Ayten Kayalıoğlu ile CHP Beykoz İlçe teşkilatının 25 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan kongresi için gerekli olan evrakları Yüksek Seçim Kurulu’na zamanında vermemiş olması dolayısıyla ertelenen kongre hakkında ve de CHP İstanbul Kadın Kolları Başkanı Füsun Sökmez’in görevden alınmasında adının sıkça anılıyor olması ile ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdik.

Ertelenen ilçe kongresi

Ayten Kayalıoğlu: Kimse bunda bir art niyet aramasın!

CHP Beykoz İlçesi’nin 25 Mart tarihinde yapılacak olan İlçe Kongresi’nin iptal edilmediğini sadece başka bir tarihe ertelendiğini belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Ayten Kayalıoğlu, “ kimse bunda bir art niyet aramamalı; bunda art niyet aranacak bir şey yok. Bu, normal bir şey. Beykoz İlçe Teşkilatı’nın talebidir. Birlik ve Dayanışma Gecesi yemeğinden yeni çıktılar; zamanı daha iyi değerlendirmek ve kongrenin daha sağlıklı olarak hazırlanması için bu talepte bulunmuş olabilirler.”

İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Sökmez’in görevden alınması

Ayten Kayalığlu: Haberim olmadı, yerine gelen kişiyi hiç tanımıyorum

Füsun Sökmez’in görevden alınması ile ilgili olarak adının kulaktan kulağa dolaştığı konusunu kendisine hatırlattığımız Kayalıoğlu, şunları söyledi: “ Bu konuda Kadın Kolları Genel Başkanlığı MYK’sı karar vermiştir. Bizi ilgilendiren bir durum değil, Kadın Kolları MK’sını ilgilendiren bir karardır. Ben yeni gelen arkadaşı da hiç tanımıyorum. Füsun Hanım’ın görevden alındığı haberini bir toplantı sırasında beni arayan İstanbul İl Sekreteri Ümran Hanım’dan öğrendim ben de. Daha önceden haberim olmadı.”

Kongre yorumu ve CHP’li delegelere mesajı

Ayten Kayalıoğlu: İlçe Başkanlığı için talip olan arkadaşın…

Ayten Kayalıoğlu, yapılacak olan Kongre öncesinde, Beykozlu CHP’lilere de şu mesajı gönderdi: “ Demokratik bir şekilde CHP’ye yakışan bir kongre olmasını diliyorum. Türkiye ve özellikle de Beykoz için kim daha güzel çalışacaksa, İlçe Başkanlığı’na o arkadaşlar talip olsun. Beykoz, önemli bir ilçe. 2009 yerel seçimlerinden sonra aldığımız oy oranı belli. Bunu yukarıya taşıyacak, emek verecek, CHP tüzüğüne, CHP’nin ilkelerine bağlı arkadaşların bu göreve talip olmalarını istiyorum. Delegelerimize güveniyorum; onlar en doğrusunu seçeceklerdir.”

Haber: Arzu Başlantı

Ayten Kayalıoğlu ertelenen kongreyi değerlendirdi
Bizi Takip Edin