Bahadır Yavuz iddialara yazılı cevap verdi

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yerel basında yer alan açıklamalara cevap verdi.

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yerel basında yer alan açıklamalara cevap verdi. Bazı çarpıcı iddialar…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yerel basında yer alan açıklamalara cevap verdi.

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yerel basında yer alan açıklamalara cevap verdi. Bazı çarpıcı iddialar eşliğinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa eden İlçe Başkanı Musa Aksu’ya eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz yazılı cevap verdi.

CHP Beykoz eski İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un yazılı açıklaması şu şekilde;

BEYKOZ KAMUOYUNA DUYURULUR

20.05.2014 tarihinde tüm yönetim kurulu üyeleri ile birlikte istifa edip, İlçe yönetimine kayyum atanmasına neden olan CHP Beykoz eski İlçe Başkanı’nın İlçe Merkezi’nde  yapmış olduğu ve yerel basında yer alan açıklamasına cevaptır.

DEĞERLİ BEYKOZLULAR,

İlçe Başkanlığından istifa ettiğim 18.02.2014 tarihinden bu güne kadar yersiz, haksız, belgesiz, mesnetsiz birçok suçlamalara ve tahriklere maruz kalmama rağmen, CHP’nin ve seçimin kazanılmasına zarar vermemek, parti ilkeleri ve parti disiplini uyarınca sessiz ve sabırla seçimlerin bitmesini bekledim.

İlçe Başkanlığı görevimden istifamdan sonra yönetim kurulu üyesi ve yeni İlçe Başkanı olan arkadaşıma Partinin İlçe Sekreteri ve İlçe Saymanının da imzalarının bulunduğu devir/teslim tutanaklarında ne kadar bir meblağın teslim edildiği bellidir. Bu tutanakların ıslak imzalı birer nüshaları bende mevcuttur. Devir/teslim tutanaklarında sıfır bakiye olarak değil, ciddi bir tutarın olduğunu belirtmek isterim. Tutanaklarda geçmişe yönelik hiçbir kişi ve kurumada borcun olmadığı da yer almaktadır.

Dönemimde CHP’ye yakışır düzeyde birçok etkinlik ve faaliyeti gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz her türlü harcamalar partinin tüzel kişiliği altında Beykoz CHP İlçe Başkanlığı’na aittir. Bahadır Yavuz’a ait değildir. Yapılan tüm harcamalar İlçe Sekreteri, İlçe Saymanı ve diğer arkadaşlarımızın bilgisi dahilindedir. İthamda bulunan kişi de, benim İlçe Başkanı olduğum kurulun bir üyesiydi ve yapılan çoğu etkinliklere, faaliyetlere diğer yönetim kurulu üyeleri gibi katılmıştır. Yapılan tüm harcamalar gerekli, yerinde olan ve mutad harcamalardır. Har vurulup, harman savrulabilecek ne bir kaynak vardı ne de harcaması gerçekleştirilmiş olan bir alan olmuştur. Beykoz’da yapmış olduğumuz etkinlik ve faaliyetlerimizin ne düzeyde olduğunu yakından takip edenler iyi bilirler.

3 ay gibi süre ile Başkanlık koltuğunda oturduktan sonra istifa edip, istifasının ilk gününde şahsım hakkında polemik yapana cevap vermek zorunda kaldığım için çok üzgünüm. Başarısızlıklarını, becerisizliklerini ve mağlubiyetlerini başkalarına fatura etmeye çalışıldığı ve Partiye farkında olmadan en büyük zararın verildiği bir dönemi CHP Beykoz’da ilk defa yaşamaktayız.

İçinde bulunduğumuz durum ve sonuçları değerli vefakar ve cefakar örgüt arkadaşlarımızın takdirine ve değerlendirmesine bırakıyorum. Diğer konular için olan açıklamalarımı Beykoz Kamuoyunun bilgisine aşağıda sunuyorum.

Yoğun, tempolu ve çekişmeli bir demokrasi mücadelesi sonucunda Beykoz seçmeni sandığa giderek kararını vermiştir. Bu seçimin sonuçları kazananlara ve Beykozlulara hayırlı olsun.

Çok üzgün olarak belirtmeliyim ki,  Partim CHP rahat kazanabileceği bir seçimin Beykoz’da mağlubu olmuştur.

30 Mart 2014 ‘den önce Partime ve seçmenlerimize haksızlık etmemek için hiçbir polemiğe girmeden CHP’nin başarısı ve kazanmasını umut ettim.

Tüm iyi niyetlerimize ve de Partimizin başarısına olan sadakatimize rağmen seçim öncesi yapılan hayati yanlışların halen sürdürülerek ismimim de geçtiği bazı üyelerimiz için disiplin sürecinin yönetim kurulunca başlatıldığını maalesef ve maalesef basın manşetlerinden üzülerek öğrenmekteyiz.

Parti, örgütünü kucaklayamadı,  konulan tepkilerin farkına varamadı. Belli kişilerin güdümünden kurtulamadı. Başarısız olanlar, Kimseyi suçlamaya kalkışmadan köşelerine çekilmeleri gereklidir.

Ayrıca CHP Meclis üyesi listelerinde başka ilçelerden ve başka siyasi görüşlerden ‘kendine dahi oy veremeyen ve de hiç bir oy katkısı olmadığı anlaşılan” seçilen bu kişilerin de derhal İSTİFA EDEREK yerlerini sıralamadaki CHP’li adaylarına bırakmalıdırlar.

Bu istifaların gerçekleşmesi  seçimin kaderini değiştiren faktörlerin az da olsa ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Bu seçimin sonuçlarından BİR KAÇ KİŞİ HARİÇ çıkarılacak olumlu dersleri herkesin aldığını düşünmekteyim. O bir kaç kişi ki sürekli olayları ve insanları ajite ederek, partililerimize ulu orta hakaretler ederek, insanları dışlayarak siyaset yapılamayacağını hala anlamış değillerdir.

Verdiği beyanatlarda, yaptığı konuşmalarda sürekli kavga haleti ruhiye içindedir. Bizler özenle sorunları isim telaffuz etmeden ifade etmeye çalışsak da bu arkadaşımız CHP Beykoz’da bir devri sabık yarattığının farkında olmadan ismim üzerinde aslı olmayan polemikler üretmenin derdindedir. Ne yazık ki halen Partiye zarar vermeye devam etmektedir.

CHP Beykoz’da Meclis Üyesi Aday listelerinin gerek parti, gerekse Beykoz kamuoyundan aldığı yorumlar ve seçim sonuçları ortada iken şahsımı zan altında bırakarak uğraşması, bir İlçe Başkanı olarak aday listelerinde örgütün temsilini sağlama gayretlerimi, art niyetli çağrışımlarla anlatılması çamur at izi kalsın taktiğidir.

Ben Bahadır YAVUZ olarak, ailem olarak ve arkadaşlarım olarak, hiç kimsenin güdümünde siyaset yapmaya prim vermememiz nedeniyle aslı astarı olmayan düşüncelerin ve agresif söylemlerin hedefi olmaktayız. Bana, Yavuz ailesine ve arkadaşlarıma sataşmalarında daha dikkatli ve etik davranması gerektiğini hatırlatmak zorundayım.

Adaylıklar,  Başkanlıklar bir bayrak yarışıdır. Yarışı kaybeden kendisine yakışan bir şekilde ben partime başka nasıl yardımcı olabilirim düşüncesi içinde köşesine  çekilmelidir. Bu yarışlardaki başarı seçim sonuçları ve parti örgütü tarafından değerlendirilecektir. Hala İlçe Başkanı gibi davranarak, Yönetimleri sürekli etki altına alarak, üyelerimizi taciz etmenin hele hele sürekli disiplin ve şikayet mekanizmasını çalıştırmak, sürekli korku ve baskı yöntemleri kullandırmaya sebebiyet vermek doğru değildir. Bu ancak  faşist düşüncelerde olabilecek davranışlardır.

Türkiye’nin seçim sonuçlarında en başarılı tahminlerini yapan ORC araştırma şirketi İlçe Başkanlığım döneminde Beykoz’la ilgili araştırmasında CHP 1.ci partiydi. Aynı şirket Beykoz’un seçim tahminlerinde son haftadaki çalışmasında, seçim neticesine çok yakın tahminle AKP’nin kazanacağını açıklamıştır. Bu da kimin başarılı kimin başarısız olduğunun bilimsel bir göstergesidir. 

Şahsım olarak aylarca Beykoz’la kucaklaşalım, bütünleşelim seçim bu şekilde kazanılır söylemlerimin tam aksi yapılarak herkesle kavga edilerek, herkese hakaret edilerek, zaman zaman tehdit savurularak, örgüt de ne şevk ve ne de bir heyacan bırakılmıştır. Örgüt tamamen yok sayılmıştır, gözden çıkarılarak darmadağın edilmiştir.

Yaşanan bu acı tecrübeler ışığında CHP’nin ileriki başarılarında hiç bir kimse bir inat uğruna partisini kaybetmeye mahkum etme zaafiyetine düşmemelidir. Yenilginin ve kaosun faturasını yüzlerce örgüt emekçisine çıkarmaya çalışan zihniyete sormak lazım! Herkes haksız, herkes suçlu, bir tek sen mi haklısın? 

Kazanma sevinci ile bir yumak olmamızı beklerken yaşanılan başarısızlığı çözmemiz içinde gerçek CHP’liler olarak şimdi tek yumruk olma zamanıdır. Bu parti nice Başkanlar nice yönetimler görmüş her bunalımdan güçlenerek çıkmasını her zaman başarmıştır.

Ben aileden CHP’liyim kimseden rol almam, kimseye boyun bükmem. Kimseden de icazet almam, Kimsenin de adamı olmam.

Kaç yıllık Beykozlu olduğumu da unutanlara hatırlatırım. CHP Beykoz’un kaderiyle oynayanlar ve sonucu ortadadır. Bizler Partimizin neferi olmaya her zaman hazırız.

Saygılarımla,

Bahadır Yavuz

CHP Beykoz Eski İlçe Başkanı

Bahadır Yavuz iddialara yazılı cevap verdi
Bizi Takip Edin