Bakan Selçuk Beykoz'da otizmli Ozan Barış ile buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Beykoz'da otizmli Ozan Barış Sanlısoy ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, müzisyen Ogün Sanlısoy ve otizmli…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Beykoz’da otizmli Ozan Barış Sanlısoy ile bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, müzisyen Ogün Sanlısoy ve otizmli çocukları Ozan Barış Sanlısoy ile bir araya geldi. Görüşmede özel eğitim ihtiyacı olan çocuklar için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yapılabilecekler ele alındı.

Beykoz Anadolu Hisarı Sabancı Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen görüşmede İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Sedef Erken, Bakan Ziya Selçuk’a, otizm ile ilgili 10 yıldır yapılan çalışmalara ilişkin bilgi vererek bir rapor sunduklarını belirtti.

Görüşmenin, yaklaşık bir saat sürdüğünü ifade eden Erken, kaynaştırma ve özel eğitim sınıfları, otistik çocuklar eğitim merkezleri (OÇEM), özel okullarda otizmli öğrenciler için kontenjan açılması, öğretmen, aile ve eğitimcilerin eğitimleri, özel eğitimci atamaları, sivil toplum çalışmaları, rehabilitasyon ve otizmin diğer ülkelerdeki durumu gibi birçok konunun ele alındığını kaydetti.

Görüşmede, otizm konusunun yanında diğer farklı gelişen çocukların da konuşulduğunu ifade eden Erken, ‘Otizm konusunda atılacak her olumlu adımın diğer gruplara da yansıyacağını ve tüm engelli çocukların eğitim haklarının önemini vurguladık.’ paylaşımında bulundu.

Erken, Bakan Selçuk’a, daveti ve ilgisinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Müzisyen Sanlısoy: Bizleri umutlandırdı

Müzisyen Sanlısoy, ‘Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk ile görüşmemiz gerçekleşti. Bizi misafir ettiği ve dinlediği için teşekkür ederiz. Otizm konusundaki bilgisi ve vizyonu bizleri umutlandırdı‘ ifadelerini kullandı.

Selçuk da görüşmenin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Ozanımızın ve tüm özel evlatlarımızın yarınları için hep birlikte çalışacağız. Tecrübelerinizi ve önerilerinizi paylaştığınız için biz teşekkür ederiz‘ değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Selçuk Beykoz'da otizmli Ozan Barış ile buluştu
Bizi Takip Edin