Bakan Ziya Selçuk Beykozlu öğretmenleri yalnız bırakmadı

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz'da çeşitli etkinlikler düzenlendi.  

Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen' sıfatını alması vesilesiyle, ülkemizde her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz'da da çeşit

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.  

Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, ülkemizde her yıl kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Beykoz’da da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk etkinliklerin bir kısmına katıldı.

Beykoz’da ilk olarak Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Beykoz Belediyesi 15 Temmuz Şehitler Meydanı Atatürk Anıtı’na, Başöğretmen Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin manevi huzurunda çelenk konuldu. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunun ardından sona erdi. Sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve beraberinde heyet, Kaymakam Ahmet Katırcı’yı makamında ziyaret etti.

Öğretmenler okullarında ziyaret edildi

Tören sonrası Kaymakam Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün Öğretmenler Günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ı makamında ayrı ayrı ziyaret eden Kaykamakam Katırcı ve Başkan Çelikbilek tüm öğretmenlerin nezdinde kendisine çiçek verdi. Ardından Öğretmenler Günü dolayısıyla, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yer aldığı heyetler gün boyu okulları ziyaret ederek tüm öğretmenlerin günlerini kutladı. Ziyaretlerde öğretmenlere baklava ve çiçek sunuldu.

AK Parti en genç öğretmeni ziyaret etti

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ile beraberindeki heyet Beykoz’un en genç öğretmenini ziyaret etti. Heyet, Göksu Defterdar Mehmet Bey İlkokulu’nda görev yapan Beykoz’un en genç öğretmeni 1995 doğumlu Selma Dudu Şentürk çiçek takdim etti.

Bakan Ziya Selçuk anma programına katıldı

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anadoluhisarı Sabancı Öğretmenevi’nde ilçedeki öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla bir kutlama programı düzenledi. Öğretmenler Günü programına, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ile öğretmenler, öğrenciler, mülki ve idari yöneticiler ile vatandaşlar katıldı. 

Düzenlenen programda Öğretmenler Günü ile ilgili mesajlar ve şiirler okundu. Yapılan konuşmalarda öğretmenlik mesleğinin önemine değinilerek katılımcıların öğretmenler günü kutlandı. Programda mesleğe yeni başlayan öğretmenler “Öğretmenlik Yemini” ettiler.

Bakan Ziya Selçuk Beykozlu öğretmenleri yalnız bırakmadı
Bizi Takip Edin