Başkan Aydın Beykoz’un 2021 projelerini anlattı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2020 yılı faaliyetleri ve 2021 projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Başkan Aydın Beykoz’un 2021 projelerini anlattı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 2020 yılı faaliyetleri ve 2021 projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. 

Beykoz Belediyesi Ocak Ayı 3. Olağan Toplantısı yapıldı. Meclis Başkanvekili Gaye Zayıf bakanlığında gerçekleştirilen toplantıya bir hafta arayla anne ve babasını koronavirüsden kaybeden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı.

Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda ilk olarak bir önceki birleşim tutanak özeti oylanıp kabul edildi. Gündem maddelerine geçilmeden önce Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın 2020 yılı faaliyetleri ve 2021 projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

MURAT AYDIN: ACIMIZI PAYLAŞTINIZ

2020 yılının tüm dünya için felaketler yılı olduğunu söyleyerek konuşmasın başlayan Başkan Murat Aydın, anne ve babasını koronavirüsden dolayı hakka uğurladığını, bu süreçte acısını paylaşarak kendisini yalnız bırakmayan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere cenazeye katılan, arayan ve soran herkese teşekkürlerini iletti.

İMAR KONUSUNDA ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

Başkan Aydın, 2020 yılının Beykoz için verimli geçtiğini söyleyerek sözlerine şöyle devam etti; Beykoz’un önde gelen ve çözüm bekleyen sorunlarından birisi imardı. Bu konu da önemli adımlar atıldı. Geçtiğimiz günlerde Çavuşbaşı’nın 5 mahallesi ve Görele’de SİT Derecelendirme çalışmaları tamamlanarak resmî gazetede yayınlandı. Üç gün önce yine resmî gazetede korunacak alanlar ile ilgili kısım da Cumhurbaşkanımızın imzası ile yayınlanmış oldu.  Geri Görünüm ve Etkilenme bölgeleriyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. En son geçen ay 3’üncü etap ile ilgili süreç İBB’de tamamlandı. 2018’de Beykoz meclisinde oy birliği ile çıkmıştı bu çalışma ama o arada CHP ufak bir yol kazası yaşadı ama önemli değil. Amaçlarının Beykoz’un bu sorununu çözmekle ilgili olduğunu biliyorum. İBB bürokratlarına ve CHP’li arkadaşlara da destekleri için teşekkür ediyorum.

BEYKOZ SAHİLİ YAŞANABİLİR BİR BÖLGE HALİNE GELİYOR

Beykoz’da konumuz sadece imar değil. Sosyal yaşam alanı oluşturma faaliyetlerimiz de devam ediyor. Sahil çalışmalarımızın bir kısmı faaliyete geçti. Beykoz sahili çok daha güzel, yaşanabilir bir bölge haline gelmiş olacak. Yine 2020 yılı içerisinde Elmasburnu Plajı, Karlıtepe, Alibahadır, Kanuni Kent Ormanı, Gümüşsuyu Restoran hizmete girdi. Beykozlu hemşerilerimize özel belediyenin sosyal tesislerinde %25 indirimli fiyat imkânı sunan Beykoz Kart’ da yine 2020 yılı içeresinde hizmete girdi. Riva Meydan düzenlemesi yapılarak Riva’nın çehresi değişti.

KAVACIK NİKAH SARAYI ÖNÜMÜZDEKİ AY AÇILACAK 

Yenimahalle Ömer Besim Paşa Caddesi’nde, cadde düzenlenmesi tamamlanmak üzere. Mahallelerimizde yeni spor tesislerimiz yapılıyor, var olan spor tesislerini de daha sağlıklı hale getiriyoruz. Kavacık Millet Kıraathanesi ve aynı zamanda Nikah Sarayı da önümüzdeki ayın başlarında açılacak.  Soğuksuda inşası devam eden Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi de yakında hizmete girecek. Mahmut Şevket Paşa’da hayvan rehabilitasyon merkezinin de pandemi imkanlarından dolayı gecikme oldu ama kısa süre içerisinde orası da faaliyete geçecek. Beykoz Köy Pazarları, Beykozlu üreticimizi, kent tarımını desteklemek amacıyla başlattığımız özel ve önemli bir projedir. Yakında köy pazarlarının ilki de hizmete giriyor.

SAHİL VE MEYDAN BİRLEŞTİRİLECEK 

Necmettin Erbakan Kültür Merkezi çürük ve depreme dayanıklı olmadığı için yıkıldı. Yeni bir bina parasına güçlendirme yapılabilirdi ama üniversiteden ilgili kurumlardan alınan raporlar binanın kullanışlı olmadığı bildirildi. Yıkılan eski İSKİ binası da bildiğiniz üzere çürüktü ve yıkıldı. Buraya aynı isimle tekrardan bir kültür merkezi kuracağız. Yıkılan Kültür Merkezi ise sahil ve meydan ile birleştirilecek, daha kullanışlı bir alan haline gelecek. Kaymakamlık ve Adliye binası ile ilgili de bazı problemler var, önümüzdeki süreçte o binalar içinde çıkacak raporlar değerlendirilecek. Yeniden bir meydan düzenlenmesi olacak.

2021 YILI İÇİN PLANLANAN PROJELERİMİZ VAR

2021 yılı için planlanan projelerimiz de var. Poyraz, Kılıçlı, İshaklı, Polonezköy, Akbaba, Mahmut Şevket Paşa mahallelerinde meydan düzenlemelerine yakında başlıyoruz ve 2021 yılı içerisinde tamamlanmış olacak. Beykoz’un zenginliğini ve ekonomisini desteklemek ile ilgili projelerdir.

İKİ YÜZME HAVUZU 2021 YILI İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Çavuşbaşı ve Yenimahalle’de 2 adet yüzme havuzu 2021 yılı içerisinde tamamlanmış olacak. Riva’da Elmasburnu Plajı çok ilgi çekti, bu yüzden dolayı 2’inci koy için de bir çalışma yapılıyor.  1’inci koy haftanın 4 günü sadece kadınlar ve onun dışında karma, 2’inci koy ise sadece karma olarak plaj haline dönüştürülüp herkese hizmet verecek.

7 MİLYON METRE KARELİK SPOR ORMANI 

Aile Kadın ve Destekleme Merkezimiz Rüzgarlıbahçe ve Çavuşbaşı bölgesinde hizmete girecek. Beykoz Millet Sofrası olarak nitelendirilen bir sosyal projeyi de Rüzgarlıbahçe bölgesinde hizmete giriyor. Beykoz’da gelecek merkezi olarak nitelendirilen ve Yazılım, Oyun, Start-Up ve Youtuber eğitimleri ve diğer eğitimlerin verileceği gelecek merkezimizde bu yıl içerisinde hizmete girecek. Çok büyük bir spor parkı, diğer deyişle spor ormanı inşası 7 milyon metre karelik bir alan içeresinde bisiklet, yürüyüş yolları, diğer spor aktivitelerinin gerçekleşeceği bir hizmet alanı olacak.

BEYKOZ BELEDİYESİNDE ASGARİ ÜCRET 3300 TL

Gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Gülsüm Yılmaz sunduğu sözlü önergede belediye bünyesinde çalışan ve asgari ücret üzerinden maaş olan personellerin de asgari ücretinin 3100 TL olarak belirlenmesini istedi. Gülsüm Yılmaz’ın önergesi başkanlık makamına havale edildikten sonra Başkan Aydın söz alarak, “bizler minimum net ücret 3300 TL olarak uygulanacak, toplu sözleşmemiz imzalandı ve arkadaşlar mutabık kaldı” dedi.

GÜLAY DEMİREL: İBB ÇİFTÇİYE TOHUM VE FİDE DESTEĞİ VERDİ

Toplantıda CHP meclis üyelerinden söz alan bir diğer isimde Gülay Demirel’di. Sözlerine Murat Aydın’a başsağlığı dilekleriyle başlayan Demirel, 2020 yılında Büyükşehir Belediyesinin Beykoz’a yaptığı desteklerden bahsetti. Talep doğrultusunda sosyal hizmet yardımları, çiftçiye tohum ve fide desteği, çocuklar için halk süt gibi faaliyetlerin 2020 yılında Büyükşehir tarafından Beykoz halkına sunulduğunu söyleyen Demirel, emeği geçenlere teşekkür etti.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLANDI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle söz alan AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Deliak, “dijital teknolojinin gelişip yaygınlaştığı süreçte çalışma şartları ve platformları giderek değişen gazeteciler buna rağmen görevlerini büyük bir gayret ve fedakarlıkla yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Şartlar değişse de hak ve hürriyetlerin korunması demokrasinin yaşatılması konusunda da sorumluluk sahibi olan gazetecilerin habercilik görevlerini bağımsız, tarafsız ve objektif bir şekilde yerine getirmeleri kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinin temel şartıdır” diyerek çalışan gazeteciler gününü kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek kabul edildi. Beykoz Belediye Meclisi Şubat ayı olağan toplantısı 1 Şubat Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak. 

Başkan Aydın Beykoz’un 2021 projelerini anlattı
Bizi Takip Edin