Başkan Çelikbilek Flash TV'de

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Falsh Tv 'de Yalçın ÇAKIR'ın sunduğu ''Politik Reality'' proğramının konuğu oldu

Flaş Tv'de yayınlanan Yalçın Çakır'ın sunduğu “Politik Reality” programına belediye başkanlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Falsh Tv ‘de Yalçın ÇAKIR’ın sunduğu ”Politik Reality” proğramının konuğu oldu

Flaş Tv’de yayınlanan Yalçın Çakır’ın sunduğu “Politik Reality” programına belediye başkanları, siyasi parti il başkanları katılıyor. Programın bu haftaki konuğu Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’di. Yalçın Çakır’ın soruları çerçevesinde yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Çelikbilek, ağırlıklı olarak sokak hayvanlarına yönelik yaptığı çalışmadan, Beykoz’daki fabrikaların kaldırılmasından ve belediye olarak istihdan sayılarından bahsetti.

552 Kişiyi İş Sahibi Yaptık

Başkan Çelikbilek, Beykoz’un 20 sene öncesinde 3 tane fabrikası olduğunu söyleyerek, “Boğaz Kanunu gereği fabrikalar Beykoz’dan kaldırıldı.” dedi. Başkan Çelikbilek, fabrikaların kaldırılmasının ardından Beykoz’da ortaya çıkan bu açığı turizm, kültür ve sağlık alanına yapılan yatırımlarla kapatmaya çalışdıklarını söyledi. Yücel Çelikbilek, bu çalışmalarının başarıya ulaşılmasının ardından Beykoz halkına hem tabiat hem de sosyal anlamda gezilecek yerler kazandırılacağının altını çizdi.

İşkur’la yürüttükleri projelerden de bahseden Çelikbilek, çok sayıda insanın işe yerleştirilmesiyle ilgili kurslar düzenleyip insanları belge ve sertifika sahibi yaptıklarını söyleyerek, “Beykoz’ da faaliyet gösteren 372 firmayla çalışıyoruz ve bu firmaların eleman ihtiyaçlarının karşılanması için insanlarımızı yönlendiriyoruz.” dedi. 15 aylık belediye başkanlığı döneminde 4500’e ulaşan müracaatın 4300’ünü buralara yönlendirdiklerini ve bir yıllık dönemde 552 kişiyi iş sahibi yaptıklarını da Başkan Çelikbilek sözlerine ekledi.

Yüşa Tepesi ve Hobi Bahçesi

Başkan Çelikbilek, Yuşa Tepesi ve hobi bahçesiyle ilgili açıklamalarda da bulundu. Yuşa Tepesiyle ilgili Orman Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü ile işbirliği içinde oldukları bir düzenleme projesi olduğunu aktaran Yücel Çelikbilek, ayrıca İstanbul’da ilki gerçekleşecek olan Hobi Bahçesi ile ilgili olarak da açıklamalar yaptı. 15 dönümlük bir arazinin üzerinde oturma birimleri,kafeteryalar ve klübeler kurularak düzenlendiğini, 150’ye yakın insana 50 şer metrekare bahçe verileceğini ve orada organik tarım yapabileceklerini söyledi.

Bir Yuva Arıyorum

Beykoz’un ve genel olarak İstanbul’un en büyük sorunlarından olan sokak hayvanları sorunuyla alakalı açıklamarda bulunan Başkan Yücel Çelikbilek, ” Göreve geldiğimizde bu konuyla ilgili çok sayıda gerek yurt içinden gerekse yurt dışından şikayet mektubu alıyorduk.” dedi. Beykoz Belediyesinin kendi projesi olan sokak köpeklerini sahiplendirme projesini hayvan haklarını koruma dernekleriyle birlikte yürüttüklerini söyleyen Başkan şikayetlerin ayda 500’e yakın olan şikayetlerin 50’ye düştüğünden bahsetti.

Ramazan da çadır kurulmayacak

Alınan ortak bir kararla Ramazan da İftar çadırı kurulmayacağını söyleyen Başkan, iftar kültürünü 1 ay değil daha uzun süre oluşturulmaya çalışılacağını söyledi. Bunu alışkanlık haline getirilmesi için iftarların sokaklarda kurulan sofralarda yapılacağını böylece mahalle sakinlerinin kaynaşmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Çelikbilek Flash TV'de
Bizi Takip Edin