Başkan Çelikbilek, İl Genel Meclisi üyelerini ağırladı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti Grup yöneticilerini ağırlayarak yatırımlar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Beytaş Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltılı toplantıya Başkan Çelikbilek&#821

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti Grup yöneticilerini ağırlayarak yatırımlar ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Beytaş Sosyal Tesislerinde yapılan kahvaltılı toplantıya Başkan Çelikbilek’in yanı sıra, İstanbul İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yıldız, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Grup Sözcüsü Kamil Çakır, Hüseyin Yüksek, Metin Genç, Mustafa Selvitopi, Recep Kırpat, Ali Güner, Osman Çağlar, Remzi Aydın, İ.Kenan Çakal ve belediye başkan yardımcılarından Hanefi Dilmaç, Metin Torun ve Yüksel Baki katıldı.

Toplantıda il genel meclis üyelerine ilçenin genel durumu ve avantajlı yönlerini anlatan Başkan Çelikbilek, “İstanbul’da okul için en fazla arsa imkânına sahip ilçeyiz. Eğitim gönüllüsü Kaymakamımızla birlikte ilçemize daha fazla okul yapılması için gayret ediyoruz. İlçemize büyük değer katacak Şahinkaya Spor Kompleksinin İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmasını talep ediyoruz. İlçemize yeni aile sağlığı merkezleri kazandırdık. Spor alanlarını yeniliyoruz. Yeni hizmet binaları yaparken, eğitim, kültür, sanat ve turizm kentine dönüştürüyoruz ilçemizi. İl özel idaresinden imkânları ölçüsünde daha fazla yatırım bekliyoruz. Özellikle ulaşımın rahatlığından dolayı ilçemize eğitim-araştırma hastanesi yapılırsa Beykoz’la birlikte birçok ilçeye hizmet verir” dedi.

Başkan Çelikbilek’in konuşmasının ardından söz alan İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Yıldız, İl Özel İdaresi’nin İstanbul’a yaptıkları hizmetlerden örnekler vererek, “AK Parti Grubu olarak, tüm ilçelerimizi gezerek, yerinde inceleme yaparak doğru ihtiyaçları belirlemeye çalışıyoruz. Belediye Başkanlarımızla istişare ederek, önemli sorunları paylaşıyoruz. Bütün hedefimiz tüm İstanbul’a eşit hizmet verebilmek ve en öncelikli alanımız eğitimdir. Önemli bütçemizi eğitim alanlarına, okullara ayırıyoruz. Hedefimiz sınıf mevcudunu 30-40’a düşürmektir. Sayın Başkanımız Yücel Çelikbilek’in Şahinkaya Spor Kompleksini Kasım ayında yapacağımız 2013 yılı bütçe çalışmalarında değerlendireceğiz. İstanbul’a spor kompleksi olmayan ilçelere öncelik tanıyoruz. Bu çalışmalarımızla da 2020 Olimpiyatlarına da hazırlık yapmış oluyoruz.  İstanbul’un spor alt yapısını tamamlayarak gençliğin hizmetine sunmayı kendimize bir görev addettik. 2003 yılından bu İstanbul’un Avrupa Spor Başkenti Seçildiği 2011 yılına kadar 111 milyon 841 bin 921 TL’yi spor tesisleri yapımı ve onarımına harcadık. 2011 yılında İstanbul’da spor tesisleri için 22 milyon 157 bin 358 TL’lik yatırım gerçekleştirildi. 2012 yılında da yatırım bütçesine dördü büyük proje olmak üzere 18 spor tesisi yapımı ve onarımının projesini koyduk.” dedi. 

Yıldız, hedeflerinin 2014 seçimlerine kadar İstanbul’da sağlık, eğitim, sağlık, spor, sosyal hizmetleri, bir yerel yönetimin karar verici organı olarak vatandaşa layıkıyla ulaştıracak altyapıyı hazırlamada kararlı olduklarını vurguladı.

Başkan Çelikbilek, İl Genel Meclisi üyelerini ağırladı
Bizi Takip Edin