Başkan Çelikbilek kabul edilen planları değerlendirdi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Meclisi'nde onaylanan imar planları hakkında açıklama yaptı.

Beykozluların beklediği imar planları İBB Meclisi'nden geçmeye başladı. Belediye Başkanı Çelikbilek, bu planlarla Beykozluları daha güzel g

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İBB Meclisi’nde onaylanan imar planları hakkında açıklama yaptı.

Beykozluların beklediği imar planları İBB Meclisi’nden geçmeye başladı. Belediye Başkanı Çelikbilek, bu planlarla Beykozluları daha güzel gelecek beklediğini kaydetti.

Başkan Çelikbilek konuyla ilgili açıklamasında şunları aktardı:

“Başkanlığımızca her yıla bir plan sloganıyla çıktığımız yolda bildiğiniz üzere 2015 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yaklaşık 710 hektarlık Beykoz 1.etap 1/5000 ve 1/1000 koruma planlarının onay işlemleri tamamlanmıştı.

Bu yıl ki hedefimiz olan ve başkanlığımızca hazırlanmış olup İBB Şehir Planlama Müdürlüğünce inceleme ve değerlendirmesi yapılarak üç etap haline getirilen Beykoz Boğaziçi Alanı Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgesi 1/5000 ölçekli nazım imar planlarının Çiğdem, İncirköy (kısmen), Soğuksu (kısmen), mahallelerini kapsayan birinci etabı İBB Meclisince onaylanmıştır.

Meclis tarafından onaylanan planlama alanı 21 bin nüfuslu 182 hektarlık alan olup, planın öngördüğü projeksiyon nüfusu 28 bin kişidir. Alan içinde İBB kentsel dönüşüm alanında olmak üzere TAKS:0.15 Yençok: 15.50 m konut alanları, Taks :0.25 Yençok: 15.50 m konut + ticaret alanları ve bölge halkının kullanımına ayrılacak kentsel donatı alanları bulunmaktadır.

Planlamalarının tamamı etkilenme bölgesinde kalmakta olan Boğaziçi kanunu hükümleri doğrultusunda 15.50 m yükseklik verilmiştir. Yine bu plan ile 1. Bodrum katlar iskân edilebileceği gibi, açığa çıkma koşullarını sağlayan 2. Bodrum katlar 1. Bodrum kat ile bağlantılı olarak iskân edilebilir.

Boğaziçi planlarının kalan 2. ve 3. Etaplarının İBB Müdürlük çalışmaları da büyük oranda tamamlanmış olup 1/5000 nazım imar planları Ekim Meclisine sunulacaktır.”

Başkan Çelikbilek kabul edilen planları değerlendirdi
Bizi Takip Edin