Beykoz şehidini gözyaşı ve dualarla uğurladı

Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Tosun, Beykoz'da binlerce kişinin katıldığı töreninin ardından, gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

Şırnak- Van karayolunda güvenlik güçlerine PKK'lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Hüseyin T

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehit Uzman Çavuş Hüseyin Tosun, Beykoz’da binlerce kişinin katıldığı töreninin ardından, gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

Şırnak- Van karayolunda güvenlik güçlerine PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Hüseyin Tosun (23) için önce Pendik’teki 15 Temmuz Şehitler Camii’nde daha sonra helallik almak üzere Otaçeşme Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene şehidin ailesi başta olmak üzere; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Milletvekilleri Hasan Sert ve Hasan Turan, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, asker erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeye ve mezarlığa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da çelenk gönderdi.

15 Temmuzda olduğu gibi gerekeni yaparız

Pendik’de kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı helallik alınmak üzere Beykoz Ortaçeşme Merkez Camii’ne getirildi. Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş namaz öncesi yaptığı konuşmada; “Şehidimiz Beykoz’un evladıdır. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Memleketimizde büyük bir mücadele olduğunu biliyorsunuz. Etrafımızı saran iç ve dış düşmanlara karşı milletimiz birlik ve beraberlik ruhunu ortaya koyarak gereken cevabı vermektedir. İslam imanını bilmeyenler bize korku vereceklerini sanıyorlar. Şehit düşmek peygamberlikten sonra gelen en güzel değerdir. Şehitler için üzülmeyeceğiz sevineceğiz. Bizim bugünkü ağlamamız şehidimiz için değil içimizdeki vatan hainleri içindir. Bu yolda ki mücadele kutlu mücadeledir. Bu yavrularımız bizim için nöbet tutuyor ama gerektiğinde 15 Temmuzda olduğu gibi gerekeni yaparız.“ ifadelerini kullandı.

Yapılan dualar ve helallik alınmasının ardından Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii İmamı Muhammet Polat tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Şehidin cenazesi Dereseki Mezarlığı’na götürülürken, cenaze namazına katılan binlerce kişi ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atıp, tekbir getirdi. 

Şehit gözyaşları ve dualar eşliğinde Beykoz Dereseki Mezarlığı’nda babasının yanına defnedildi.

Beykoz şehidini gözyaşı ve dualarla uğurladı
Bizi Takip Edin