Başkan Murat Aydın’a fahri doktora ünvanı verildi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde ‘fahri doktora’ ünvanı verildi.

Başkan Murat Aydın’a fahri doktora ünvanı verildi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi tarafından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’a fahri doktora ünvanı verildi.

Senato kararı üniversitenin rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas tarafından okundu.

Cübbe giyme merasiminin ardından Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Talip Emiroğlu ve Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Murat Aydın’a fahri doktora diplomasını takdim etti.

Programda Aydın’ın, çağdaş belediyeciliğin gereği olarak teknolojiyi her alanda kullanması, çevre bilinci, eğitimde eşitliğin sağlanması gibi konularda da başarı ile anıldı.

Törene Kocaeli’nin önceki dönem Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Etik Kurul Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Dr. Fahri Solak ve akademisyenler katıldı.

“YEREL YÖNETİMLERDE ÖNCÜ”

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, “25 yıllık belediye başkanlığı döneminde yerel yönetimlerde öncü ve farklı yaklaşımları sosyal belediyecilik alanındaki örnek uygulamaları üniversitemize ve eğitime yapmış olduğu katkılar nedeniyle Sayın Murat Aydın’a fahri doktora ünvanı verilmesine karar verilmiştir.” açıklamasında bulundu.

“BENİM AİLEM BEYKOZ’DA 250 BİN KİŞİ”

Belediye Başkanı Murat Aydın, “Rahmetli anneme, babama rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun. Bizi yetiştirdi. Üzerimizde emeği olan bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Beykoz halkına da can-ı gönülden teşekkür ediyoruz. Bizi belediye başkanı olarak seçtiler. Belediye benim ailemdir. Benim ailem Beykoz’da 250 bin kişilik bir ailedir.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Murat Aydın’a fahri doktora ünvanı verildi
Bizi Takip Edin