Belediye bayramlaşmasında 'siyaset yaptın' polemiği!

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel bayramlaşma merasiminde CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ile AB Bakanı Egemen Bağış arasında atışma yaşandı.

Beykoz Belediyesi’nin Belediye Meydanı’nda düzenlediği geleneksel bayramlaşma mera

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği geleneksel bayramlaşma merasiminde CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ile AB Bakanı Egemen Bağış arasında atışma yaşandı.

Beykoz Belediyesi’nin Belediye Meydanı’nda düzenlediği geleneksel bayramlaşma merasiminde CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ile Avrupa Birliği (AB)  Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış arasında atışma yaşandı.

Belediye Meydanı önünde gerçekleşen geleneksel bayram kutlamasına, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Demirci, Belediye Başkan Yardımcıları, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer, CHP İlçe Örgütü Yönetim Kurulu üyeleri,  STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldılar.

Bakan Bağış,  Çelikbilek’in makamında Kaymakam Ergün ile sohbet etti

AK Parti ilçe teşkilatındaki bayramlaşmanın ardından yürüyerek Belediye Meydanı önüne gelen Devlet Bakanı Egemen Bağış, Yücel Çelikbilek’in makamına çıkarak, burada kendisiyle bir müddet sohbet etti. Sohbete daha sonra Kaymakam Aydın Ergün ve eşi Necla Hanım da katıldı.

Sohbet sırasında, Belediye Başkanı Çelikbilek’ten Ergün’ün tayininin Diyarbakır’a çıktığını öğrenen Devlet Bakanı, kendisine yeni görevinde başarılar diledi. Ergün de, bunun “istediği bir tayin” olduğunu belirtti.

Kürsüden konuşmalar başlayana kadar her şey normaldi!

Bakan Bağış ve beraberindekiler daha sonra, halkın beklemekte olduğu Belediye Meydanı’na inerek, kendileri için hazırlanmış bulunan alanda yerlerini aldılar.

Yücel Çelikbilek: Bayramlar birlik getirsin!

Burada bir selamlama konuşması yapan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’da bir ay boyunca hep birlikte güzel bir Ramazan idrak edildiğini belirterek, “ bugün de onun bir sonucu olarak Bayramı beraber yaşıyoruz” dedi.

Bayramda, Belediye Meydanı’nda gerçekleşen pilav ikramının Beykoz Belediyesi’nin bir geleneği olduğunu ifade eden Yücel Çelikbilek, sözlerinin devamında şunları söyledi: “ Bayramlar birlik getirsin. Bu anlayış tohum olsun yüreklerde yetişsin. Ramazan Bayramı, bütün insanlığın bayramıdır. Bütün insanlara hayırlı olsun!”

Mahmut Tanal: İsrail’i korumayan bir Türk devleti olması dileğiyle

Çelikbilek’in ardından kürsüye davet edilen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Bayramlar bereket, bolluk, dayanışma demektir, hoşgörü demektir. Gönül isterdi ki, müslümanın müslüman kanı dökmediği, Yahudi İsrail devletini korumadığı bir Türk devleti olması dileğiyle hepinizin bayramını kutlarım!”

Egemen Bağış: Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra İstanbul

Milletvekili Tanal’ın ardından söz alan AB Bakanı Egemen Bağış ise, konuşmasının başında, Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra Ramazan ayını en büyük coşkuyla yaşayan şehrin İstanbul olduğu yorumunda bulundu.

İstanbul’da düzenlenen sokak iftarlarında mahallenin en fakiri ile zengininin aynı sofrayı paylaştıklarını kaydeden Bağış, “ Cumhuriyetimizi daha da yükseltmek için hep birlikte çalışan kardeşlerimiz, bu sofralarda hep birlikte dualar ettiler” dedi.

Zaman, terör örgütüne şamarı indirme zamanıdır

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, konuşmasının devamında şunları söyledi: “ Zaman, birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla sahip çıkma zamanıdır. Zaman, terör örgütüne şamarı indirme zamanıdır.”

Allah, hepimizi koalisyonlardan korusun!

Sözlerinin devamında, PKK tarafından kaçırıldıktan 48 saat sonra serbest bırakılan ve kaçırılıp kaçırılmadığı konusu ile ilgili olarak kamuoyunda tartışmalar bulunan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’e atıfta bulunan AB Bakanı Bağış, şu eleştiriyi yaptı: “Zaman, ovanın arka tarafına piknik yapıp dönme zamanı değildir. Çok şükür eli kanlı İsrailden, Filistinliler’in hakkını, hukukunu hiçe sayanlara ‘one minute’ diyen bir Başbakanımız var. Dünyadaki itibarımızı koruyan bir Başbakanımız var. Allah Türkiye’yi o eski karanlık günlere döndürmesin. Hepimizi koalisyonlardan korusun!”

Hızır Yılmaz & Egemen Bağış atışması

Bakan Bağış’ın konuşmasını sonlandırmasının sonrasında ise CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz yanına gelerek, kendisini kürsüden “siyaset yapmakla” eleştirdi. CHP İlçe Başkanı, “ Oslo’da PKK ile görüşenler şerefsizdir!” deyince, Egemen Bağış’ın da, Yılmaz’a “ öğrenin bu işleri koçum!” şeklinde cevap verdiği görüldü.

Hızır Yılmaz: Oslo’da PKK ile görüşen de şerefsizdir

CHP ilçe Başkanı, yanından ayrılan Bakan Bağış’ın ardından “ Oslo’da PKK ile görüşen de şerefsizdir, PKK ile pikniğe giden de şerefsizdir” açıklaması yaptı.

Vatandaşlara ikramda bulunuldu

Bakan Bağış ve beraberindekiler, bu tartışmanın ardından ise geleneksel bayram pilavını yemek üzere hazırlanmış bulunan masalara geçtiler. Vatandaşlar kavurma, safranlı pilav, ayran ve baklavadan oluşan ikramın ardından ise İlçe protokolü ile bayramlaştılar.

Haber: Arzu Başlantı

Belediye bayramlaşmasında 'siyaset yaptın' polemiği!
Bizi Takip Edin