Belediye meclisi ikinci oturumunu tamamladı

7. Hizmet dönemine başlayan Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarına devam ediyor.

7.dönem belediye meclisi, Pazartesi ilk oturum startını verdikten sonra ikinci oturumunu gerçekleştirerek yeni gündem konularını ve tekliflerini oylamaya sundu..

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7. Hizmet dönemine başlayan Beykoz Belediye Meclisi Nisan ayı çalışmalarına devam ediyor.

7.dönem belediye meclisi, Pazartesi ilk oturum startını verdikten sonra ikinci oturumunu gerçekleştirerek yeni gündem konularını ve tekliflerini oylamaya sundu. Meclis üyeleri meclisin 2. oturuma tam katılım gösterdi.

CHP grubu adına söz hakkı alan Aydın Düzgün ise, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadıklarını söylemeden geçemedi. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’te, konu  hakkında hem fikir olduklarını belirterek kim olursa olsun yapılmaması gereken bir davranış olarak yorumladı.

Meclis gündeminin ilk teklifi olan Askerlik Meclisi’ne üye seçimi yapıldı. AK Parti Grubu adına  meclis üyesi adayı Ahmet Soylu önerilerek, oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem konusu,Çiftçi Mallarını Koruma Meclisi’ne 5 asil, 5 yedek üye seçimi yapıldı. Değerlendirmeye alınan ve seçilen meclis üyeleri ise; asil olarak Hanefi Dilmaç, Tuncer Dede, Yılmaz Özdemir, Cavit Gül, Hakkı Emanet seçilirken yedek üyeler olarak ise Sinan Çıtlak, Furkan Köse, İskender Öz, Mehmet Gürel ve Suha Okan Uzun seçildi.

Gündem konularının ardından, gündemde olmayan müdürlük tekliflerine geçildi. Marmara Belediyeler Birliği’ne 2 asil 2 yedek üye seçildi. AK Partili meclis üyelerinin tercih edildiği üye seçimlerinde;  Şahin Emanet, Erdal Demir asil olarak seçilirken Tuncer Dede ve Engin Yıldız ise yedek üyeler olarak belirlendi.

Son gündemde olmayan teklife geçilerek Macaristan’ın Mohaç kentinde yapılacak olan “St. John’s Festivali’ne katılacak 30 kişi için hizmet pasaportu alabilmeleri için yapılan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi. 

Nisan ayı 2.oturum meclis konularının tamamlanmasının sonrasında, Nisan ayının son toplantısının 11 Nisan Cuma günü olacağının bilgisi verilerek meclis gündeminin Milli Emlak’a yatırılacak olan bedeller hakkında olacağı da ayrıca açıklandı.

Belediye meclisi ikinci oturumunu tamamladı
Bizi Takip Edin