Diyanet İşleri'nde Beykoz modeli

Beykoz Müftülüğü'nün “Sosyal  Açılımlı  Din Hizmetleri Yönetim Sistemi  Uygulama Projesi“ projesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından beğeni kazandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 'Ulusaldan küresele, yerelden evrensele 90. yılı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Müftülüğü’nün “Sosyal  Açılımlı  Din Hizmetleri Yönetim Sistemi  Uygulama Projesi“ projesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından beğeni kazandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Ulusaldan küresele, yerelden evrensele 90. yılında Türkiye’de din ve diyanet hizmetleri‘ başlığı ile gerçekleştirilen ‘İlçe Müftüleri Kongresi‘, Manavgat  ilçesinde 1-5 Nisan  2014 tarihleri arasında yapıldı.

Türkiye’nin tüm ilçe müftülerinin katıldığı kongreye Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez başta olmak üzere  kurumun tüm  yöneticileri,  genel müdür ve daire başkanları katıldı

Başkanlıkça yürütülen  hizmetlerin verimliliğinin artırılması, ilke ve metot  birliğinin sağlanması, teşkilat mensupları arasında iletişimin güçlendirilmesi ve planlanan hizmetlerle ilgili bilgi paylaşımında bulunulması amacı ile yapılan kongrede hedeflenen amaçların  yüksek oranda  gerçekleştirildiği belirtildi.

917 Kongre üyesinin katıldığı  Müftüler Kongresinde  İlçe Müftüleri  gruplandırılarak 13 salonda komisyon çalışmaları ile çalıştaylar gerçekleştirildi.

11 Çalıştay, Proje Çalışma Gurbu, Müftülük Gelişim Modeli Grubu, Açık Kürsü, 8 Genel Kurul Oturumu ile dolu dolu geçen kongrede İlçe Müftülerinin moral motivasyonlarının yüksek olduğu görüldü.

Kongrenin son gününde  Proje  Çalışma Grubu, Müftülük Gelişim Modeli Çalışma Grubu’nun  sunumları  genel Kurula arz edildi.

Projeyi indirmek için TIKLAYINIZ

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş “Sosyal  Açılımlı  Din Hizmetleri Yönetim Sistemi  Uygulama Projesi“ ile  Proje Çalışma Grubunda yer aldı.

İlçe Müftümüz  Hüseyin Demirtaş  kongre sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gerçekten  güzel bir kongre oldu. 5 gün boyunca  çalışmalarımızı ,  hizmetlerimizi ve sorunlarımızı konuştuk. Yeni perspektifler  ve hedefler tespit ettik. Ben Proje Çalışma Grubunda yer aldım. Stratejik Planlama ve Yönetimi Geliştirme Daire Başkanlığı Proje Ofisi, 47 ilden gelen 65 proje arasından 20 projeyi  daha önceden belirlemiş idi. Seçilen bu projeler, Proje Çalışma Grubunda sunuldu ve değerlendirildi. Genel Kurulda 16 projenin özeti okundu.6 proje ise hazırlayanlar tarafından sunuldu.Sunum sonunda  diğer projeler gibi bizim projemiz de beğeni topladı. Bizim projemiz  kurumsal  olarak hizmetlerimizin etkin ve verimliği için nasıl bir yapılanma modeli  oluşturmalıyız? sorusuna cevap verecek bir çalıma oldu.İlçemizde uygulanmakta  olan projeden hakikaten  güzel geri dönüşümler aldık.Ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Diyanet İşleri'nde Beykoz modeli
Bizi Takip Edin