Belediye Meclisinde bütçe maratonu başlıyor

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim Ayı birleşimleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in başkanlığında gerçekleşti.

Ekim ayının ilk toplantısında Yaşlılar Haftası, Muharrem Ayı ve Din Görevlileri Camiler Haftası'yla ilgili olarak söz alan CHP…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Meclisi Ekim Ayı birleşimleri, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleşti.

Ekim ayının ilk toplantısında Yaşlılar Haftası, Muharrem Ayı ve Din Görevlileri Camiler Haftası’yla ilgili olarak söz alan CHP ve AK Parti Grubu Meclis üyeleri bilgiler aktararak, öneriler sundular.  Mecliste, ayrıca şehitlerimiz de yâd edildi.

Mecliste 09 Eylül 2016 tarihli tutanak gündeme alınarak, oy birliğiyle kabul edildi. Gündeme verilen önergelerin mecliste görüşülmesine oy birliğiyle karar verildi.

Meclise sunulan oy birliğiyle kabul edilen, ilgili komisyona gönderilen teklifler şöyle:

2017 Bütçe Hazırlık İşlemleri hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi ve 2017 Mali Yılı İdare Performans Programı hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi.

Cadde ve sokak isimlendirilmesi hakkındaki Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün teklifi, Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonuna, Selim Kültür Merkezi İnşaatı Yapımı sözleşmesinin devri hakkındaki Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi ise Hukuk Komisyonuna sevk edildi.

Meclis toplantısında, söz alan CHP ve AK Parti Grubu Meclis Üyeleri, Dünya Çocuk Günü, İstanbul’un Kurtuluşu ve Dünya Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundular.

03 Ekim 2016 tarihli tutanak ve Kardeş Şehir Kars İli Selim İlçesi’nin ‘‘Selim Kültür Merkezi Yapımı’‘ işi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edildi. 

Mecliste Oy Birliğiyle Kabul Edilen ve İlgili Komisyonlara Sevk Edilen Teklifler:

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği ile Beykoz Belediyesi Yardım Esasları Yönetmeliği hakkındaki Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün teklifi, Hukuk Komisyonuna, Plan ve Proje Müdürlüğü ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğünün Bütçe Hazırlık Çalışmaları hakkındaki Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi ise Plan Bütçe Komisyonuna sevk edildi.

Bir sonraki meclis toplantısı 10 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak. 

Belediye Meclisinde bütçe maratonu başlıyor
Bizi Takip Edin