Belediye Meclisi'nden amatör spor kulüplerine büyük destek!

Beykoz Belediye Meclisi'nin, bir aylık tatilinin ardından ilk birleşiminde, amatör kulüplere sevindirici bir haber geldi.

Beykoz Belediye Meclisi, bir aylık tatilinin ardından Eylül Ayı Olağan Toplantısı'nın ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Eylül Ol

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi’nin, bir aylık tatilinin ardından ilk birleşiminde, amatör kulüplere sevindirici bir haber geldi.

Beykoz Belediye Meclisi, bir aylık tatilinin ardından Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nın ilk oturumunu gerçekleştirdi.

Eylül Olağan Toplantısı’nın 1. Birleşiminde, ilçedeki amatör kulüplere sevindirici bir haber geldi. AK Parti grubu tüm üyelerinin imzasıyla, Beykoz’da bulunan spor kulüplerine nakdi yardımda bulunmayı önerdi. Meclis’teki CHP grubunun da oy birliğiyle destek vermesi sonucu, ilçedeki kulüpler, 7 bin 500 liradan 30 bin liraya kadar Beykoz Belediyesi’nden nakdi yardım almaya hak kazandı.

Beykoz Belediye Meclisi’nin 11 Temmuz 2014 tarihli tutanağının oy birliğiyle onaylanmasının ardından, gündem dışı konuşmalara geçildi.

CHP Grubu: Beykoz Belediyesi, içki satan yerleri kapatmak yerine ilçede çok önemli olan uyuşturucu konusuna eğilse!

CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün’ün söz istediği oturumda, Belediye Encümen Üyeleri kararıyla akşam saat 23.00’dan sonra ilçede içki satışı yapan büfelerin kapatılması kararı masaya yatırıldı. CHP’li Aydın Düzgün: ‘Sayın Başkanım bu uygulama nedeniyle yoğun eleştiri ve şikâyet alıyoruz. Sanırım size de bu şikayetler geliyordur. Keşke Beykoz Belediyesi, içki satan yerleri kapatmak yerine ilçede çok önemli olan uyuşturucu konusuna eğilse… Keşke o konuda bir şeyler yapsa’ dedi. Aydın Düzgün’ün ardından söz isteyen CHP’li bir başka Meclis Üyesi Deniz Yıldız da encümen kararını eleştirirken, ‘Sayın Başkanım, bu şekilde bir uygulama doğru bir uygulama mıdır? Belediye bu şekilde aciz görünmüyor mu? Diğer yerlerde kameralı uygulamalar var. İçki satılan yerler kameralarla izlense de gece 23.00’ten sonra da satış yapabilse daha şık olmaz mı?’ şeklinde konuştu.

Çelikbilek: Bunları kapatmayıp da denetim yapsam, tespit ettiğimiz her sefer için kendilerine ceza kesmek zorunda kalacağız!

Başkan Yücel Çelikbilek ise, eleştirileri dikkatle dinledikten sonra kararın ‘geçici’ bir karar olduğunu, teklif ve önerileri ise değerlendirmeye alacaklarını kaydetti. Encümen kararının aslında içki satan yerlerin aleyhine olmadığını savunan Başkan Çelikbilek, CHP’li üyelerle şu bilgileri paylaştı: ‘Biz aslında buna razı değiliz. Biz yasaklamalara ve kapatmalara da aslında karşı bir partinin mensuplarıyız. Tüzüğümüzü incelerseniz, biz aslında yasaklara karşı olduğumuz için bu partiyi kurduk. Ancak bazı gerçekler de var ve biz istemeyerek bazen bu tür kararlar alabiliyoruz. Akşam saat 23.00’ten sonra içki satan dükkânları kapatıyoruz. Peki, neden kapatıyoruz? Anlatayım: Biz yaptığımız çalışmalarda yasal olarak 22.00’den sonra satış yapılamayacağı halde, bu büfelerin içki satmaya devam ettiğini gördük. Eğer ben bunları kapatmayıp da denetim yapsam, tespit ettiğimiz her sefer için kendilerine ceza kesmek zorunda kalacağız. Belki dükkânları kapatacağız. Bu nedenle saat 22.00’de de değil 23.00’e kadar izin vermek istedik. Yine söylüyorum bu ‘kalıcı’ bir iş değil. Teklifleri, önerileri değerlendiririz ve daha iyi bir yol bulursak onu da hayata geçiririz’.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, trafiğin ilçede büyük sıkıntı yaşattığını ve 30 personel alımı yaparak, trafik sorununa çare bulmaya çalıştıklarını da anlattı. ‘Şu an eğitimdeler ve bittikten sonra da sahaya çıkacaklar. İlçedeki trafik sorununa Belediye olarak çözüm bulmak, vatandaşları rahatlatmak istiyoruz. Bakınız, bunun için marketleri de kapatmaya başladık. Hiç kimsenin ama hiç kimsenin gözünün yaşına bakmıyoruz! Kaldırımlar, Beykozlu vatandaşlara aittir! Market sahiplerinin vatandaşın hakkına tecavüz etmesine artık prim tanımıyoruz. Bakıp, araştırırsanız kapattığımız dükkanları tespit edebilirsiniz. Biz Beykozluların huzuru için çalışıyoruz’ diyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilçedeki huzur ve refahın tesisi için çalışmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

Amatör spor kulüplerine büyük yardım!

Öte yandan ilçede bulunan amatör kulüplere de Belediye’den nakdi yardım yağdı: Buna göre, ilçede faaliyet gösteren Amatör Kulüplerden 2. Amatör Küme’de bulunanlara 7 bin 500 lira, 1. Amatör’de takımı bulunanlara 12 bin 500 lira, Süper Amatör’de takımı bulunanlara 17 bin 500 lira, Bölgesel Amatör Lig’de takımı bulunanlara 22 bin 500 lira, 3. ve daha üst liglerde takımı bulunan kulüplere ise 30 bin lira maddi yardım yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Son olarak gündemde olan ve olmayan tüm müdürlük teklifleri Başkan Çelikbilek’in önerisi ve salonda bulunan 28 Meclis Üyesi’nin oybirliğiyle ilgili komisyonlara havale edildi.

Belediye Meclisi'nden amatör spor kulüplerine büyük destek!
Bizi Takip Edin