Belediye Meclisi'nden başarılı kulüplere maddi destek

Beykoz Belediye Meclisi, Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanan spor kulüplerine maddi yardımda bulundu.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk olağan toplantısında çeşitli yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya h

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Meclisi, Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanan spor kulüplerine maddi yardımda bulundu.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk olağan toplantısında çeşitli yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanan Beykoz 1908, Paşabahçe ve Çubuklu spor kulüplerinin alt yapılarına 10 bin TL’lik maddi yardım da bulunulmasını kabul etti.

Beykoz Belediye Meclisi, Mayıs ayı ilk oturumunu meclis üyelerinin eksiksiz katılımı ile tamamladı. Açılış ve yoklamanın ardından 11.04.2014 tarihli tutanağın oylanması Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından meclis üyelerine sunularak oy birliği ile kabul edildi.

Başkan Çelikbilek, gündem konularına geçilmeden önce gündemde olmayan konular hakkında konuşmak isteyen meclis üyelerine söz hakkı verdi. Bunun üzerine CHP meclis üyesi Aydın Düzgün, 6292 sayılı yasa kapsamında özel proje alanlarına giren alanların sınırları hakkında bilgi verilmesini isteyerek Beykoz Belediye Meclisi’nin aldığı borçlanma yetkisinin kullanılıp kullanılmadığını sordu. Düzgün’ün sorusuna Başkan Çelikbilek, borçlanma yetkisini daha hazine üzerinde kullanmadıklarını belirterek şu ana kadar iller bankasından ve vakıflardan toplamda 30 Milyon TL kredi aldıklarını söyledi. 6292 yasa ile ilgili konuda ise, yetkili komisyon tarafından sunum yapılacağını sözlerine ekledi.

CHP meclis üyesi Cavit Gül de gündemde olmayan bir konuya değinerek köylerin mahalle olmasından ötürü muhtarlık bünyesinde çalışanların mağdur olduğunu, önceden bu çalışanların maaşları ve sosyal haklarının muhtarlık tarafından ödendiğini belirtti. Mağdurluğun giderilmesi için çalışma yapılmasını isteyen Gül’e Başkan Çelikbilek, yetkili komisyonlar tarafından gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Ak Parti Grubu tarafından gündemde olmayan teklife göre, çeşitli yaş kategorilerinde Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazanan Beykoz 1908, Paşabahçe ve Çubuklu kulüplerinin alt yapılarına 10 Bin TL’lik maddi yardımda bulunulması oylamaya sunuldu. Teklif, meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi'nden başarılı kulüplere maddi destek
Bizi Takip Edin