Boğaz'daki tekneler raflara park edecek

İSPARK, İstanbul Boğazı'na yoğun talep nedeniyle hem yeni tekne parklar kazandıracak, hem de raf park sistemini hayata geçirecek

İstanbul Boğazı'nda Tarabya ve İstinye koylarına tekne parklar yapan İSPARK, gelen yoğun talebi…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSPARK, İstanbul Boğazı’na yoğun talep nedeniyle hem yeni tekne parklar kazandıracak, hem de raf park sistemini hayata geçirecek

İstanbul Boğazı’nda Tarabya ve İstinye koylarına tekne parklar yapan İSPARK, gelen yoğun talebi karşılamakta zorlanınca yeni çözüm arayışlarına girdi. Yoğun talep üzerine harekete geçen İSPARK 50 milyon liralık yatırımla Bebek’te 250, Beykoz’da 310, Kuruçeşme’de 85, Paşabahçe’de ise 165 olmak üzere toplam 810 tekne kapasiteli ‘tekne park’ yapımı için son aşamaya geldi.

İSPARK ayrıca yer talebinin artması üzerine de orta ve küçük boy tekneler için raf park sistemini Boğaz’da ilk kez hayata geçirecek.

UCUZ VE GÜVENLİ

Ekonomik ve güvenli raf park sistemi ilk olarak Kuruçeşme’de 150 tekne kapasiteli olarak uygulanacak. Raf parkta, tekneler su yüzeyinde kalmadıkları için yıllık bakım masrafları da azalacak. İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, ‘Teknelerin kaldırıldığı raf park sistemi Avrupa ülkelerinde ABD ve Kanada’da kullanılıyor‘ dedi.

Boğaz'daki tekneler raflara park edecek
Bizi Takip Edin